Понад 4 місяці в рашистському полоні: броварчанина може врятувати петиція до президента

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Петиція мешканки Броварів, що опублікована на сайті Президента України, покликана допомогти її батьку повернутися з російського полону. Ще в березні 52-річний Вячеслав Завальний поїхав до окупованого Маріуполя, щоб забрати свою дружину та семирічного сина. На жаль, зробити це він не зміг – у місті Пологи Запорізької області броварчанин потрапив до рашистів у полон. Наразі він перебуває на території рф у СІЗО, що в м. Курськ. Про це «Трибуні-Броварів» повідомила донька Вячеслава – Карина Малахова-Дячук.

Зі слів доньки, 10-го березня її батько вирушив із Броварів до Маріуполя, де перебувала його дружина Наталія з семирічним сином Дмитром. На той час Маріуполь уже був в окупації рф та постійно обстрілювався.

Біля Запоріжжя Вячеслав до 21-го березня чекав на «зелений коридор», але цього дня він так і не відбувся. Вже 22-го березня броварчанин проїхав Оріхів, але в Пологах натрапив на російський блокпост.

«Звідти він набрав Наталії, повідомив, що його затримали росіяни до з’ясування обставин та сказав самостійно вибиратися з Маріуполя. Це був останній дзвінок від тата…», – розповідає «Трибуні» донька Вячеслава – Карина Малахова-Дячук.

Вячеслав Завальний із сином Дмитриком

Протягом десяти днів Наталія з дитиною намагалася вибратися з Маріуполя. Допомагали і ріднІ, і  «зелені коридори».  Спочатку добралася в підконтрольне Україні Запоріжжя, а потім поїхала за кордон.

Пошуки та перша звістка

Зі слів Карини, відразу після батькового дзвінка, вони взялися за його пошуки. Зробили безліч дзвінків на різні «гарячі лінії», опублікували інформацію в ЗМІ. Завдяки цим публікаціям, 28 травня вдалося вийти на чоловіка, який перебував із Вячеславом Завальним в одному СІЗО.

«Ми зв’язалися з цим чоловіком та з’ясували, він справді перебував зі батьком у Курську в одному з СІЗО. Його, як і тата, взяли в полон у Пологах, але він згодом потрапив під обмін та повернувся в Україну», – розповідає Карина.

Як зазначила Карина в коментарі одному з видань, більшість українців, які звільнилися з російського полону, мають серйозні проблеми зі здоров’ям, у багатьох були ампутації, вони «не дуже хочуть спілкуватися — у когось реабілітація, хтось у психологічному шоці».

«Чоловік повідомив, що він бачив мого тата живим, хоч і були синці», – переказує Карина розмову з людиною, яка повідомила їй про батька.

Уже близько двох місяців про Вячеслава Завального немає жодної інформації.

Петиція

Як розповіла Карина, тоді до рашистів потрапило дуже багато цивільного населення. Мирні люди зазнають жорстоких тортур, їх морять голодом, б’ють, калічать. Полонених намагаються безпідставно засудити. Є інформація, що полонених бачили в російських СІЗО Курська, Брянська, Ростова та інших міст рф.

«Росія свідомо грубо нехтує вимоги Женевської конвенції про захист цивільного населення, всеціло порушуючи своїми діями права людини. З полону цивільні заручники повертаються без кінцівок, мають відбиті органи та психічні розлади через наругу над людською гідністю, зокрема, образливе та принизливе поводження з людьми. Цих людей незаконно утримують. Більш того, росія свідомо приховує факт перебування цивільних людей у заручниках», – зазначила Карина Малахова-Дячук у петиції «Звільнення цивільних заручників із полону» на сайті Президента України.

За добу (з 28 липня) петицію підписало вже 400 осіб.  Для того, щоб президент розглянув петицію і броварчанин отримав свій шанс на звільнення з російського полону, потрібно 25 тис. підписів.

Підписати петицію ТУТ

ФОТО – Карина Малахова-Дячук

Читайте також:

  1. У Мокреці знущався над двома цивільними полоненими: російському командиру заочно повідомлено про підозру

  2. У Богданівці російські офіцери знущалися над священником і військовополоненим: Генпрокуратура заочно повідомила про підозру

  3. «Укргазбанк» готовий платити по 100 тис. рублів готівкою солдатам РФ, які здаються в полон

  4. «Ваш син у полоні»: як діяти, якщо телефонують шахраї

Поділіться.

Залиште відповідь