Трибуна – Бровари

«Ваш син у полоні»: як діяти, якщо телефонують шахраї

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Українців учергове попереджають про активізацію шахраїв, які користуються довірливістю людей та маніпулюють на їх емоціях. Зловмисники телефонують здебільшого родичам військових і повідомляють про те, що їх близька людина потрапила в полон. Про те, як не стати жертвою зловмисників, на своїй сторінці у Фейсбуці розповів речник управління СБУ в Запорізькій області Сергій Левченко.

Представник Служби безпеки України повідомив, що останнім часом активізувалися телефонні шахраї, які дзвонять українцям та діють за схемою «Ваш син у полоні». Зловмисники обирають час для дзвінків аби дестабілізувати стан майбутньої жертви. Вони телефонують переважно вночі або ввечері, при цьому  маніпулюють на емоціях та використовують фактор несподіванки.

«Розмову будують за схемою: Вам знайомий (ім’я близької людини – сина, брата, чоловіка…)? Він зараз у нас, він потрапив у полон. Хочете визволити – потрібно заплатити», – розповів Левченко.

Шахраї намагаються запевнити свою жертву в тому, що її родич справді в біді, а для його визволення потрібно надіслати гроші. Зазвичай вони кажуть, щоб кошти надсилали на банківську картку або за номером телефону.

«Іноді зловмисники просять не відключати телефон, щоб позбавити людей можливості передзвонити родичам і з’ясувати справжню ситуацію. А інколи міняють голос і представляються родичами. Та це не повинно вплинути на ваше рішення отримати інформацію «від першоджерела», – додав Левченко.

Як не стати жертвою телефонних шахраїв – поради СБУ
  • Ніколи не можна називати невідомим ім’я своїх родичів. Окрім цього, ніколи не потрібно піддаватися паніці та поспішати виконувати умови аферистів.
  • Якщо невідомі повідомляють про те, що хтось потрапив у полон, потрібно попросити їх назвати ПІБ та дату народження полоненої людини. Зазвичай шахраї обирають телефонні номери шляхом випадкового набору, тому вони можуть не знати ніякої інформації.
  • Також потрібно обов’язково дізнатися, у якій частині та в якому місті проходив військову службу родич, про якого йдеться.
  • Шахраї можуть сказати, що дзвонити цьому родичу не можна. Проте це брехня. Потрібно якомога швидке зателефонувати родичу, який «потрапив у полон», а також тим людям, які можуть перебувати поряд із ним. Також варто подзвонити іншим родичам, які можуть щось знати про цей інцидент.
  • У будь-якому випадку не можна надсилати гроші за «визволення» родича. Перш за все потрібно зателефонувати до СБУ та поліції.

Окрім цього, правдиву інформацію про родичів, які нібито потрапили в полон, можна отримати в об’єднаному центрі з координації пошуку, звільнення незаконно позбавлених волі осіб, заручників та встановлення місцезнаходження безвісти зниклих у районі проведення ООС. Це можна зробити за телефоном (044) 255-84-35. В СБУ також додали, що всі дзвінки щодо шахрайства є конфіденційними та ретельно перевіряються.

ФОТО – РБК-Україна

Читайте також:

  1. Акція з «подарунками»: Нова пошта попереджає про шахрайство

  2. Шахраї від імені «Укрпошти» розсилають листи-пастки

  3. Шахрайство під час карантину: поліція описує типові схеми

  4. Шахраї масово підглядають за банкоматами: як захиститися?

Поділіться.

Залиште відповідь