Шахрайство під час карантину: поліція описує типові схеми

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Волонтер  пропонує доставити ліки, оголошення про тести на коронавірус для нужденних чи дезінфекція помешкання. Це – типові схеми, за допомогою яких шахраї виманюють гроші із довірливих людей, переважно пенсійного віку, під час карантину. Докладніше про способи обманути розповідає Броварський відділ поліції.

«Для когось – епідемія, а для когось – спосіб підзаробити. Шахраї винаходять нові способи наживи. Літні і схильні до тривожності люди ризикують не тільки заразитися коронавірусом, але й втратити свої заощадження», – розповідають броварські поліціянти.

Варіант 1. Аферист представляється пенсіонеру волонтером і пропонує придбати і доставити йому додому медикаменти. У підсумку, шахрай зникає із гривнями в кишені. Не варто говорити про те, що ця сума для літньої людини виявилася критично великою.

Тому, якщо хтось просить вас виставити за двері список покупок у магазині, гроші і сумку, кілька разів подумайте, чи потрібна вам така допомога на час карантину.

Варіант 2.  Аферисти в повному захисному екіпіруванні зі спеціальним обладнанням дзвонять у двері громадян і повідомляють про випадки коронавірусу в їхніх будинках. Вони просять громадян покинути приміщення. Після такого прибирання можна виявити, що деякі речі зникли з квартири.

Варіант 3. Оскільки в аптеках замало засобів захисту, небайдужі громадяни вирішують проблему самостійно. Вони організовують пошиття та обробку масок своїми силами, а потім роздають українцям безкоштовно. Але аферисти маскуються під благодійників.

Наприклад, у мережі розміщуються оголошення про роздавання стерильних масок і тестів на коронавірус для нужденних. Для того, щоб отримати допомогу, українцям нібито достатньо зателефонувати за вказаними номерами.

Однак їм повідомляють про те, що засобів захисту немає, та можна придбати «корисні добавки». Таким чином шахраї продають  продукцію, яка немає ніякого стосунку до захисту від коронавірусу.

Читайте також:

  1. Добірка гарних новин про коронавірус
  2. Нові обмеження: у Броварах запроваджено суворий карантин
  3. У Броварах уже 2-ий випадок зараження короновірусною хворобою
Поділіться.

Залиште відповідь