Посягання на територіальну цілісність. За карту України «без Донбасу і Криму» відкрито провадження

Pinterest LinkedIn Tumblr +

23 серпня у День Національного Прапора та в переддень Дня Незалежності України Бровари струсонув скандал: на головній площі міста на концертній сцені був вивішений святковий банер — карта України без Донецьку, Луганську та Криму.

На місці події «Трибуні-Бровари»  слідчий відділ Броварської поліції коротко відповів, що проводяться слідчі дії. «Працює слідчо-оперативна група, відкрито кримінальне провадження, яке внесене до Єдиного реєстру досудових розслідувань», — заявив представник Броварського відділу поліції Володимир Шуб. За якою статтею відкрито провадження, поліціянти та слідчий відмовилися коментувати, пославшись на те, що триває слідство.

Хто встановлював стенд на сцені, поліція відмовилася коментувати, та як вдалося дізнатися «Трибуні-Бровари», встановленням займалося КП «Бровари-Благоустрій», а замовленням займався відділу культури БМР.

З неофіційних джерел стало відомо, плакат був взятий у тимчасове користування в Черкасах. Як заявив секретар міської ради Петро Бабич, напередодні стенд погоджувався із заступником міського голови з гуманітарного напрямку Ларисою Виноградовою, але зовсім іншого змісту. За словами Бабича, у нього збереглася електронна переписка між Ларисою Виноградовою та начальником відділу культури Інною Савченко, де йдеться про зовсім інший стенд.

У телефонному режимі взяти коментар у міського голови Ігоря Сапожка не вдалося — його телефон постійно був занятий. Так само не вдалося зв’язатися із заступниками міського голови Григорієм Голубовським та Ларисою Виноградовою — телефони теж були постійно зайняті.

Після того, як на вимогу поліції комунальники зняли плакат з картою, журналісти, присутні депутати, учасники АТО та волонтери, вимагали ще раз розгорнути плакат для фото- та відеозйомки, однак поліція відмовилася це робити.

«Для повного щастя залишилося ще почепити на головній сцені у центрі міста триколор (прапор Росії — прим. Т. Б.)», — так прокоментував ситуацію лідер ГО «Авангард АТО Броварії» Ігор Муратов. Відомий у Броварах волонтер та член Координаційної ради з питань АТО Оксана Савоста закликала поліцію бути відкритою. «Навіть якщо є таємниця слідства, головне, щоб поліція була об’єктивною та провела повне розслідування», — зазначила пані Савоста.

Як заявив один із присутніх начальників поліції, плакат буде долучений як речовий доказ у кримінальному провадженні. Карту України у присутності мешканців поклали у темний пакет, заклеїли скотчем та наклеїли папірець з грифом, що відкривати окрім слідчих забороняється. Понятими виступили депутати міської ради Сергій Батюк та Галина Негода.

Тим часом очільницю відділу культури викликали у рамках розслідування на допит. З місця події Інна Савченко у супроводі представника поліції Руслана Отроха вирушила до МКЦ «Прометей», де базується відділ культури БМР. Пан Отрох відмовився від коментарів, порадивши звертатися до прес-служби поліції Київської області.

Виконуючий обов’язки директора міського культурного центру Олег Здоровець, який був присутній на місці подій, зазначив, що ситуацією не володіє.

Як розповів секретар міської ради Петро Бабич, організацією займався відділ культури. «Якщо буде визначено, що це службова недбалість начальника відділу культури, вона буде звільнена», — заявив Бабич.

Петро Бабич

Ще один депутат, Олег Берестовий так прокоментував ситуацію: «Дізнавшись про ситуацію із соціальних мереж, я приїхав пересвідчитися на власні очі, що це правда. Багато хто думав, що це фейк і не міг повірити, що таке можливо: за 10 кілометрів від Києва на центральній площі на головній сцені, яку встановлювала міська влада, міг висіти такий банер.

Приїхали, подивилися: справді висить. Тут зібрався увесь бомонд, топ чиновників Броварів, якщо можна їх так назвати.

Звідки цей плакат взяли? Мені секретар міської ради сказав, що його не замовляли і не купували, а Інна Савченко про це не знала. Вона є однопартійцем секретаря міської ради від партії УКРОП і по квоті цієї партії потрапила на цю посаду. Сказали, що цей плакат позичили, десь у Черкасах. Деталі будуть з’ясовувати.

Коли Інна Вікторна влаштовувалася на роботу за так званим конкурсом, в кулуарах пояснювали, що це до першого проколу. Так і сталося, але щоб такий прокол… Настільки величезний, що він на всю країну “прогримить”, ніхто не думав.

Наш мер колишній регіонал. Під час Майдану він звертався від імені міської ради до президента країни Віктора Януковича, щоб навели лад на Майдані. Але, щоб настільки вони були недалекоглядні, якщо можна так висловитися… Не думаю, що це була якась спеціальна акція. Думаю, що це була підстава з чиєїсь сторони, або … Якщо це підстава, то це одна справа, а якщо це банальна некомпетентність і халатність чиновників, то це свідчить про великі проблеми. І не лише в культурі, а й в усіх аспектах розвитку міста. Мер Ігор Сапожко приймає кадрові рішення одноосібно. Ось у що це вилилося.

Піти Савченко у відставку, на мій погляд, це правильне рішення, а далі вже хай СБУ та поліція проводять розслідування. Або це була спеціальна акція, або просто недогледіли. У будь-якому випадку це пряма відповідальність і цього не можна допускати, — сказав Берестовий.

Тим часом сама Інна Савченко підтвердила кореспондентам «Громадського ТВ» інформацію про своє звільнення. За її словами, вона не одразу побачила, що на банері карта України. Пані Савченко повідомила, що не хоче називати тих людей, які надали їй банер, аби «не підставляти їх». «Я беру відповідальність на себе, бо за це відповідав відділ культури. Я лише побачила назву «Україна — це ми», — заявила очільниця культури.

Як повідомив представник прес-служби Київської обласної поліції Микола Жукович, відкрите кримінальне впровадження за ст. 110 ч. 1 «Посягання на територіальну цілісність». «Зараз ми проводимо в рамках впровадження слідчі дії. Нікого ми поки що не затримуємо, оскільки  не оголошено підозру конкретній людині, а відкрито кримінальне провадження за фактом. Сама пані Савченко заявила, що погоджувала інший плакат. Не виключено, що це може бути провокація», — заявив Жукович

Поділіться.

Залиште відповідь