Позачергова сесія: «житло» в недобудовах – у пріоритеті

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

27 грудня відбулось засідання позачергової сесії Броварської міської ради. Головне питання засідання  – внесення змін до Детального плану території, обмеженої вулицями Київською, вул. Металургів, вул. Симона Петлюри, бульв. Незалежності та припинення права користування земельною ділянкою і надання дозволу на розробку проекту землеустрою.

Як повідомляла раніше «Трибуна», земельна ділянка площею 2,3648 га по вул. С. Петлюри, 28, яку раніше обслуговувало КП «Бровари Флора»,  згодом – КП «Бровари Благоустрій», після проведення документальних процедур буде виставлено на інвестиційний конкурс.

За словами міського голови Ігоря Сапожка, такий крок сприятиме залученню інвестора, який отримає право забудови земельної ділянки. Місто, в свою чергу, зможе вирішити питання недобудови по вул. С. Петлюри, 21-Б.

 Нагадаємо, є ще ряд інвесторів у житлове будівництво Броварів, які залишились без квадратних метрів. Мова йде про громадян, постраждалих від будівництва ТОВ «Смартех-Системз».

Як повідомляють ЗМІ,  члени  ГО «Спілка інвесторів міста Бровари», які вклали кошти в будівництво житла в м. Бровари у районі ЗОШ №10 на вул. Симона Петлюри (34 мікрорайон) в період з 2005 по 2007 роки, досі цього житла не отримали. Вони проінвестували 1942 кв.м житла. 32 квартири з них оплачені стовідсотково. На заваді  будівництву тоді стало  ГО «Захистимо майбутнє школярів» мешканців 34 мікрорайону, очолюване Олександрою Ярошенко. Організація наполягала на необхідності будівництва школи в цьому мікрорайоні.

Власне, з «майбутнім школярів» упродовж  десятиліття ситуація не вирішується і виглядає досить туманно. Чергову тендерну процедуру по добудові молодшої ланки ЗОШ №10 скасовано.

Проте, завдяки голосуванню депутатів на вчорашній позачерговій сесії, для вкладників коштів у броварські довгобуди надія зажевріла. 23 члени депутатського корпусу віддали свої голоси за початок процедури внесення змін  до ДПТ у межах вул. Київської, Металургів, С. Петлюри, бульв. Незалежності. Після розробки проекта змін до детплану відбуватиметься процедура громадського обговорення, а згодом – їх затвердження.

За розробку проекта землеустрою зі зміною цільового призначення під будівництво та обслуговування багатоквартирного житлового будинку також проголосувало 23 народних обранці.

Кому із забудовників «посміхнеться доля» черговим ласим шматком броварської землі під висотки – поки невідомо, адже умови інвестиційного конкурсу ще не прописано і не затверджено. Так само невідомо, скільки ще з’явиться невдоволених інвесторів, бажання яких потрібно вдовольнити, поки сформується броварська «кемська волость» під новий висотний житловий квартал.

Наступним рішенням на позачерговій сесії було внесено зміни у рішення БМР «Про бюджет міста Бровари на 2018 рік». Серед інших змін, видаткову частину бюджету по спеціальному фонду було збільшено на 6 595 244  грн.

Відповідно до рішення сесії Київської обласної ради від 20.12.2018 № 527-25-VII «Про внесення змін до рішення Київської обласної ради від 14.12.2017 № 393-19-VII «Про обласний бюджет Київської області на 2018 рік», до бюджету міста кошти надійшли:

  1. Управлінню соціального захисту населення 6 203 344 грн.
  2. Управлінню освіти та науки 391 900 грн.

Отже, серед бюджетних надходжень «подарунком під ялинку» опинились кошти на придбання житла для осіб, визначених абзацами 5-8 пункту 1 статті 10 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту», для осіб із інвалідністю І-ІІ групи, яка настала внаслідок поранення, контузії, каліцтва або захворювання, одержаних під час безпосередньої участі в антитерористичній операції, забезпеченні її проведення, визначених пунктами 11-14 частини другої статті 7 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту», та які потребують поліпшення житлових умов».

Зазначимо, що цього року це вже не перша субвенція на поліпшення житлових умов ветеранів війни та інших категорій пільговиків, передбачених чинним законодавством. Востаннє подібна субвенція надійшла до бюджету міста у вересні 2018 року. Ще майже 7 млн грн субвенції на придбання житла для учасників АТО надійшло до міського бюджету в червні цього року. Таким чином, загальна сума державної допомоги учасникам АТО для отримання житла є найбільшою серед міст Київської області.

Субвенція управлінню освіти і науки Броварської міської ради надійшла на потреби інклюзивно-ресурсного центру Броварської міської ради і склала 391,9 тис. грн.

У “Різному” депутати розглянули звернення голови фракції ПП «Самопоміч» Юрія Скотнікова щодо направлення звернення від депутатів Броварської міської ради до Президента України, Прем’єр-міністра України та національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики та комунальних послуг. Охочі підтримати  звернення щодо умов формування ціни електроенергії для промислових споживачів закріпили своє бажання підписами.

Такими змінами  місцеві депутати закінчили рік, що добігає кінця. Перша сесія 2019 року запланована  на 24 січня 2019 року о 10-й годині в приміщенні зали засідань виконавчого комітету Броварської міської ради.

Поділитись

Про Автора

Leave A Reply