Трибуна – Бровари

Пожежа на Гагаріна,16: три місяці потому

Pinterest LinkedIn Tumblr +

20 червня цього року в центрі Броварів горів дах старенької п’ятиповерхівки на вул. Гагаріна,16. Згодом мешканців верхнього поверху ще й залила злива. Мерія обіцяла не лише капітально відремонтувати покрівлю, а й компенсувати людям збитки, завдані під час пожежі та негодою. Журналісти «Трибуни» пройшли слідами пожежі три місяці потому.

Пожежа у будинку розпочалася з даху над 1 та 2 під’їздами і поширилася  до третього, де і утворився найбільший осередок. На її ліквідацію, що охопила 1200 метрів квадратних  площі, було направлено 14 одиниць техніки та понад 60 осіб особового складу не лише з Броварського РУ ГУ ДСНС, а і навколишніх сіл та столиці.

Понад 5 годин пожежники боролися за порятунок не лише нового даху, який обійшовся місту в понад мільйон гривень, а і помешкань людей та життя самих мешканців будинку, адже частина з них навідріз відмовилися виходити із задимленої та палаючої будівлі. Розповсюдження вогню на квартири 5 поверху вдалося не допустити, однак під час гасіння пожежі їх залило водою. Додали проблем людям і зливи: зі стель квартир на 5-у поверсі текла чорна рідина з їдким запахом. Як з’ясувалося, це був пташиний  послід, який не прибирався на горищі роками.

Погорільці оббивали пороги мерії з проханням компенсувати збитки від гасіння пожежі та зливи, зробити капітальний ремонт у під’їздах та замінити електромережу. Вже наступного дня після пожежі під час засідання 41-ї чергової сесії Броварської міської ради депутати виділили 1,4 млн грн на ремонт будинку, Наразі горище очищено від пташиного посліду, замінено пошкоджену покрівлю, її дерев’яні конструкції  оброблено вогнезахисним спецрозчином, зроблено систему водовідведення.

За тиждень підрядники обіцяють завершити утеплення горища мінеральною ватою – роботи наразі тривають. Окрім цього, комісія обстежила квартири, які були пошкоджено внаслідок гасіння пожежі й зливи, та компенсувала людям кошти на ремонт: під час 43-ї позачергової сесії міської ради депутати підтримали виділення 1,4 млн грн матеріальної допомоги мешканцям будинку. 28 мешканців отримали по 50 тис грн. У більшості квартир ремонт уже зроблено.

2 під’їзд, 5 поверх. Одна з квартир. До ремонту…

…після ремонту.

Однак  під’їзди також потребують  капітального ремонту.

2 під’їзд., 5 поверх.

Чи було це умисне пошкодження комунального майна, чи пожежа трапилася з інших причин –  взялася з’ясовувати поліція. У день пожежі було відкрито кримінальне провадження за ст. 270, ч. 1 ККУ «Порушення встановлених законодавством вимог пожежної безпеки». Журналісти «Трибуни» звернулися  до інспекторів ДСНС та поліції з проханням озвучити результати розслідувань причини загорання даху в багатоповерхівці. Як повідомив головний інспектор Броварського РУ ГУ ДСНС України в Київський області Віталій Половко, попередні висновки – коротке замкнення електромережі, яке  і спричинило загорання пташиного посліду. Однак, за словами мешканців будинку, електромережа так і не замінена.

У свою чергу інспектор Броварського відділу поліції Юлія Барабаш повідомила, що комплексна пожежно-технічна та металографічна судова експертиза своїх висновків ще не надала. Досудове розслідування триває.

Фото – авторки

Поділіться.

Залиште відповідь