Правила поховання тих, хто помер природною смертю, в Україні не змінюються

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Нещодавно українські ЗМІ розповсюдили інформацію, мовляв, з 15 березня за новими правилами поховати людину стане складніше – тільки рішення суду. Але суддя Олександра Жуковська роз’яснила, що це стосується лише померлих не своєю смертю, внаслідок чого порушується кримінальна справа. Тих, хто помер природною смертю, ці нововведення не стосуються.

На свої сторінці у FB, пані Олександра пояснила, що розповсюджена інформація щодо поховання померлих тільки після дозволу суду не зовсім відповідає дійсності.

За кримінально-процесуальним кодексом України, будь-яку експертизу, в тому числі судово-медичну, з 15 березня призначатиме слідчий суддя. Ця експертиза буде проводитися лише в межах кримінального провадження.

Така експертиза потрібна буде у випадках насильницької смерті, а проводитиметься під час досудового розслідування лише після реєстрації повідомлення про кримінальне правопорушення. Також саме експерт видає лікарське свідоцтво про смерть, якщо вона настала внаслідок травми, отруєння, ураження струмом чи інших зовнішніх факторів; штучного аборту, який зроблено не в медзакладі; раптово у дітей віком до 1 року; якщо особа померлого не встановлена.

Якщо людина померла природною смертю, її близькі і родичі не відчують на собі дію нововведень кримінально-процесуального законодавства.

Іншими словами, всі нововведенні зміни стосуються лише кримінального процесуального законодавства і ніяким чином не стосуються тих, хто помер природнім шляхом.

Поділіться.

Залиште відповідь