Про важливість для організму фтору: поради від Уляни Супрун

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Нестача фтору в організмі може вплинути на стан кісток і викликати карієс, тому необхідно поповнювати його запас в організмі. Але й надлишок втору не сприятиме здоров’ю. Скільки фтору потрапляє в організм людини та чи достатньо цього, – розповідає  на своїй сторінці у FB в. о. міністра охорони здоров’я Уляна Супрун.

За словами очільниці МОЗ, невелику частину фтору ми споживаємо з їжею. Більшість харчових продуктів мають концентрацію фтору нижче 0,05 мг / 100 г. Велика концентрація фтору в морепродуктах, в чаї та продуктах, які виготовляють із допомогою фторованої води.

Основним джерелом фтору є питна вода. Оптимальний його вміст  у воді складає 0,8-1 мг / л. Але у різних регіонах України вода може мати різну кількість фтору: нестача, надлишок або повна відсутність цього елемента.

  • Фтор відсутній чи його кількість дуже низька — Закарпатська, Івано-Франківська, Чернівецька, Львівська, Волинська, Рівненська області.
  • Знижений вміст фтору — Київська, Житомирська, Хмельницька, Вінницька, Одеська, Миколаївська, Херсонська, Запорізька області та Автономна Республіка Крим.
  • Нормальний вміст фтору — Чернігівська, Черкаська, Луганська, Сумська, Харківська області.
  • Підвищений вміст фтору — Полтавська, Кіровоградська, Дніпропетровська, Донецька області.

Якщо є недостача цього мікроелемента, деякі країни воду фторують. Окрім води існує практика фторування їжі. Наприклад, у Німеччині, Франції, Австрії та Швейцарії фторують кухонну сіль, а в Чилі, Таїланді та Великій Британії – молоко. Але такі методи не є ефективними.

Щоб нормалізувати споживання фтору, Уляна Супрун радить:

  • замовляючи воду, поцікавитися у постачальника про вміст у ній фтору;
  • обирати засоби для гігієни ротової порожнини, що містять фтор. Але для початку варто порадитися з лікарем;
  • звертати увагу на концентрацію фтору в своїй пасті, який зазначено на упаковці. Дорослим рекомендовано використовувати зубну пасту, що містить щонайменше 1350 ppm. Якщо ви маєте підвищену чутливість зубів, пасти з фтором використовувати не рекомендується.
  • Засоби, що містять фтор, не бажано ковтати. Тому дітям краще використовувати зубну пасту із меншим вмістом цього мікроелемента.
Поділитись

Про Автора

Leave A Reply