Об’єктом обговорення на черговому засіданні Громадської ради (ГР) при управлінні освіти 3 травня стало колективне звернення щодо правомірності функціонування приватного дитячого садочка «Happy Rony», результати перевірки тимчасовою комісією якості постачання харчових продуктів до закладів освіти, скарга від батьківського комітету ЗОШ №9, а також виключення Олександра Горобінського із членів ГР та включення в ряди членів ради Оксани Шепетяк.

Першим питанням ГР розглянула скаргу від батьківського комітету ЗОШ №9, який просив спростувати неправдиву інформацію, що стосується їхньої школи, озвучену на попередньому засіданні та оприлюднену на сайті  «Трибуни». Зокрема, йшлося про нецільове використання та розкрадання батьківських добровільних внесків.

Оксана Попова заявила: озвучила чітко про те, що голова батьківського комітету саме 5 школи звинувачував адміністрацією в розкраданні «добровільних» батьківських внесків. Також було озвучено на рівні розмов про проблеми з дахом у 9 школі. Як зазначила головуюча, разом із заступницею ГР Вікторією Гурт, вони побували у ЗОШ №9 і з’ясували, що проблеми з дахом у закладі були, але давно. Директорка школи ЗОШ №9 Олена Турковська зауважила, що працює директором школи 5 років і щороку в закладі проводять загальношкільні батьківські збори, на яких адміністрація надає всю необхідну інформацію, що стосується надходжень та витрат батьківських коштів, а також ця інформація оприлюднюється на сайті школи.

Оксана Попова

Олена Турковська (ліворуч)

Нагадаємо, на попередньому засіданні Громадської ради під час обговорення першого питання порядку денного (який зачитано так і не було), присутні понад годину обговорювали все, що «болить», зокрема, і про «добровільні» внески. Лише наприкінці «обговорення» питання, після уточнення, власне, того, що ж обговорюють, з’ясувалося: приводом для винесення на ГР питання про «добровільні» внески стала розмова Оксани Попової із головою батьківського комітету, а якої школи – пані Оксана говорити не побажала. Лише після наполягання журналістів не чітко озвучила, що це була 5 школа. Тож у дирекції ЗОШ №9 просимо вибачення за прикру помилку, яка вийшла у попередньому матеріалі. На жаль, члени ГР забули, що засідання колегіального органу мають проходити в рамках регламенту і конструктиву, а інформація має бути конкретною, донесеною чіткою і зрозумілою мовою. У свою чергу журналісти, які також є частиною громади, мають повне право, як й інші присутні на відкритому засіданні, задавати уточнюючі чи інші запитання. Натомість голова ГР заборонила представникам ЗМІ ставити запитання: «Під час засідання у ваші обов’язки входить тихенько сидіти без коментарів, без задавання питань», – зауважила  головуюча, і дозволила це робити лише по закінченні засідання. Зауважимо, на засіданнях виконавчого комітету, депутатських комісіях та інших засіданнях журналісти вільно ставлять запитання, позаяк представники ЗМІ – об’єднуюча ланка між делегованими громадою представляти їхні інтереси та самою громадськістю задля донесення неупередженої та достовірної інформації.

Другим питанням ГР розглянула колективне звернення щодо функціонування приватного дитячого садочка «Happy Rony» в багатоповерхівці по вул. Симона Петлюри, 11-Г. До 2 травня дитсадочок, за словами присутніх заявників Юрія Ничика та Наталії  Щетиніної, перебував у напівпідвальному приміщенні багатоповерхівки, а потім переїхав у приміщення гастроному в цій же будівлі. Загалом, приватний дитсадок, де перебувають дітки від 0 до 6 років, функціонує 3 роки. Як повідомив пан Юрій, 12 дітей приватного садочка граються на майданчику, побудованому для дітей будинку 11-Г. Останнім же на ньому місця немає. У зв’язку з переїздом, зауважують заявники, дитсадок планує далі розширюватися. Однак чи правомірно працює приватний дитсадок – невідомо, адже ініціативній групі директор «Happy Rony» дозвільні документи так і не надав.

Заявники – Наталія Щетиніна та Юрій Ничик

Не вдалося їх побачити і членам робочої групи із вивчення питання правомірності функціонування дитячого закладу «Happy Rony», яку було створено 27 квітня 2018 р. за розпорядженням міського голови. Як згодом повідомила журналістам «Трибуни» голова робочої групи, заступник міського голови Лариса Виноградова, 3 травня комісію в приватний дитсадок не допустили, але вдалося досягли домовленості з власниками садочку про отримання всієї необхідної документації.

Позаяк у робочу групу не було включено членів ГР, її члени проголосували за створення власної  робочої групи для огляду об’єкта. У її склад ввійшли члени ГР Олена Васильєва, Вікторія Гурт, Анджела Сокольвак  та  два заявники.

Результати перевірки якості постачання харчових продуктів в заклади освіти.

За період із 29 березня по 3 травня комісія у складі Оксани Попової, Вікторії Гурт та Анжели Сокольвак перевірили постачання в заклади освіти печінки, курятини та риби. За словами головуючої, перевірка показала, що печінка  постачається запакованою, в замороженому вигляді, в рефрижераторі. Так само і риба. Порівняно з минулим роком, коли на постачання курятини були нарікання, нині ситуація значно краща, зазначає головуюча. Пов’язує це із зміною постачальника. І зауважує: хоча курятина не заморожена, але без запаху. Роботу постачальників Громадська рада визнала «задовільною».

Зауважимо, Броварська місцева прокуратура вимагає визнати незаконним договір на закупівлю продуктів харчування, укладений на суму майже 500 тис грн між Броварським управлінням освіти та одним із приватних підприємств, позак  тендерний комітет  безпідставно відхилив найнижчу та найбільш економічно вигідну  пропозицію, а  визнав переможцем підприємство, пропозиція якого більша на понад 50 тис грн.

Виключення та включення членів Громадської ради.

Згідно із п.5.3 Положення «Про Громадську раду», головуюча запропонувала виключити зі складу Громадської ради Олександра  Горобінського – представника ГО «Сокіл», який не відвідує засідання без поважної причини, не бере участі в роботі комісій і не виходить на контакт. Натомість, включено в члени ГР, згідно із заявою, голову батьківського комітету ДНЗ «Сонечко» Оксану Шепетяк.

Оксана Шепетяк

У розділі «Різне» Оксана Попова озвучила відповіді на інформаційні запити, які ГР подавала міському голові. Перший стосувався внесення змін до Положення про конкурс на посаду керівників шкіл та садочків – надати колективу не дорадчий голос, а повноцінне право голосувати. Як зазначено у відповіді, Міносвіти запропонувало для громадського обговорення Проект типового положення про конкурс на посаду керівника державного комунального закладу загальної  освіти, тож внесення змін до положення про конкурс розглянуть після його затвердження.

Другий інфозапит стосувався створення бази рейтингу будівельних компаній для можливої подальшої відмови від деяких підрядників під час проходження процедури закупівлі через «Прозорро». У відповіді озвучено, що наразі існує сайт DoZorro, де розміщено відгуки про учасників держзакупівель по всій країні, що є більш ефективним для ознайомлення з відгуками про учасників закупівель. Також у відповіді зазначено, що база рейтингу може розцінюватися як створення дискримінаційних умов для цих компаній, тож у міськраді вважають створення такої бази не доцільною.

Вікторія Гурт у черговий раз підняла питання співпраці батьківських комітетів та Громадської ради. Зокрема, спільної перевірки ремонтів у навчальних закладах. Однак остаточного рішення із цього питання ГР так і не прийняла.

Після відповідної ротації – заміни у тимчасовій комісії із перевірки ремонтних робіт у навчальних закладах міста вибулого Ігоря Романенка Станіславом Торкіним – громадська рада своє засідання завершила.

Наступне засідання ГР призначено на 7 червня на 15 год.

Фото – авторки

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: