Провалля на перетині Незалежності-Симона Петлюри: колектор засипали зарано

Pinterest LinkedIn Tumblr +

 Ірина ЮЩЕНКО, броварчанка, журналіст “Трибуна- Бровари”

Здавалося, піврічна  епопея  «Ремонт колектора на перетині Незалежності – Симона Петлюри»  мала  б дійти свого логічного завершення: колектор нарешті замінили, труби  врізали, котлован засипали, проїзд  до вокзалу  два тижні  тому відкрили. І навіть почали викладати плиткою доріжки. Але перший же рясний  дощ  перевірив  роботи на якість. І частина мешканців міста знову залишилася без води.

Повідомлення про аварію на перетині вулиць Незалежності-Симона Петлюри  у  КП «Броваритепловодоенергія»  отримали о 9.30. Відразу на місце пориву виїхала ремонтна бригада, яка і перекрила водопостачання та ділянку дороги  в напрямку вокзалу.

Як повідомив майстер зміни Михайло Бабич, тріснула  водопровідна  труба діаметром 300 мм. Точніше, верх бетонної  труби просто розсипався. Цю трубу тільки пару тижнів тому  під’єднали до нового колектора: його та каналізаційні мережі замінили, а водопровід залишився ще з часів Радянського Союзу.

Причиною пориву труби стало просідання  ґрунту, який не встиг достатньо втрамбуватися, розповів  журналістам  «Трибуна-Бровари»  начальник районних каналізаційних мереж  Володимир Олексійович.

Володимир Олексійович

Окрім цього,  навантаження на  стареньку трубу значно  збільшилося  під час  укладання доріжки плиткою. Останню крапку поставив дощ, під час якого сталося підмивання  ґрунту. Те, що водопровідну трубу  під час ремонту колектора  засипали  і утрамбовували правильно, і це не може бути причиною прориву, – Володимир Олексійович гарантує, так  як особисто керував процесом засипання котловану. Наразі  ремонтна бригада очікує  спеціальний  «хомут» для усунення  пориву. «Зараз ми ще раз розкопаємо, поставимо «хомут» і все по-новому утрамбуємо», – каже Володимир Олексійович. Та коли  доставлять  «хомут» зі столиці – невідомо.

Для безпосередньої ліквідації аварії  комунальникам потрібно буде годин зо дві. Очікувати  воду  в  своїх кранах  броварчани району  «Вокзал» зможуть лише ввечері.

Пориви труб у Броварах трапляються кожен день, кажуть комунальники, і де «вистрілить» наступного разу – невідомо, адже  мережі  старі та  зношені, а до них продовжують підключати  новобудови.

Фото – авторки

Поділіться.

Залиште відповідь