Проєкт притулку для тварин і соццентр стерилізації та вакцинації, – плани міста на 2020 рік

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Рішенням виконкому від 29 жовтня схвалено нову «Програму регулювання численності безпритульних тварин на 2020-2024 роки».  Програма передбачає не лише поточні витрати на стерилізацію та вакцинацію тварин від сказу, але й містить кошти на проєктування та будівництво притулку, а також витрати на створення соціального центру  стерилізації та вакцинації тварин.

Програма регулювання чисельності безпритульних тварин на 2020-2024 роки має загальний обсяг фінансування 12 053,7 тис.грн, джерело фінансування – міський бюджет. Витрати за роками:

2020 рік – 1 758,7 тис.грн

2021 рік – 9 320,0 тис.грн

2022 рік – 320,0 тис.грн

2023 рік – 325,0 тис.грн

2024 рік – 330,0 тис.грн

Так, на 2020 рік припадають витрати на проєктування притулку для тварин ( 500 тис.грн) та створення соціального центру стерилізації та вакцинації (393,7 тис.грн). На 2021 рік на будівництво притулку заплановано  9000,0 тис.грн.

Цілі та завдання програми здаються цілком реалістичними:

  • розроблення і впровадження системи обліку, реєстрації та ідентифікації безпритульних тварин;
  • впровадження системи масової стерилізації, щеплення і лікування безпритульних тварин;
  • будівництво притулку для безпритульних тварин;
  • створення соціального центру стерилізації та вакцинації від сказу безпритульних тварин;
  • інформаційно-просвітницькі заходи, стосовно гуманного поводження з тваринами, пропагування стерилізації домашніх тварин.

«Після будівництва притулку з’явиться змога безпритульних тварин після стерилізації та вакцинації залишати на території притулку. Соціалізовані та стерилізовані тварини, при умові письмових заяв від мешканців, повертаються до попереднього місця помешкання, якщо у подальшому не створюють некомфортних умов проживання для жителів міста. Агресивні та невиліковно хворі тварини піддаються евтаназії. Евтаназію тваринам можливо застосовувати у випадках, передбачених чинним законодавством», – зазначено у програмі.

За словами міського голови, питання із земельною ділянкою під притулок давно вирішено. У свою чергу заступниця начальниці УБЖКГІТ Оксана Семеник повідомила, що проєктант надав на розгляд передпроєктні пропозиції та комерційну пропозицію на проєктування. Загальна вартість проєктування притулку – 425,0 тис.грн, але поки що немає коштів. За дорученням мера, на наступний рік у бюджеті мають передбачити кошти на проєктування.

Щодо створення (покращання матеріально-технічної бази) соціального центру стерилізації та вакцинації, то мова йде про проєкт, який цього року переміг на конкурсі  Громадському бюджету.

Читайте також: Зелений простір на Грушевського, центр стерилізації та 3 «шкільні» проєкти – переможці Громадського бюджету-2019 

По 100,0 тис.грн щороку протягом дії програми передбачено на забезпечення утримання тварин, які тимчасово знаходяться в соціальному центрі стерилізації та вакцинації.

Лише в 2020 році передбачено 550,0 тис.грн на закупівлю необхідного транспорту, матеріалів та устаткування для вилову та транспортування тварин.

І по 200,0 тис.грн протягом усіх 5 років дії програми передбачено на саму стерилізацію та вакцинацію тварин. Нагадаємо, що саме така сума виділялася на цей захід протягом останніх 4-х років. Чому в програмі не врахована природна інфляція протягом багатьох років – залишається невідомим.

Також невеликі суми в межах від 15,0 до 30,0 тис.грн заплановані для проведення просвітницької роботи щодо поводження з тваринами серед мешканців міста.

Програму регулювання численності безпритульних тварин на 2020-2024 роки мають розглянути депутати на найближчій сесії.

Читайте також:

  1. Притулку для тварин в Броварах бути: депутати підтримали виділення земельної ділянки під його будівництво 
  2. Притулок для тварин в Броварах: чи зробила щось влада для вирішення питання? 
  3. Громадський бюджет-2019: бровар чани голосуватимуть за 9 проектів, 5 з яких стосуються шкіл

Ангеліна Козлова 

Фото – з інтернету

Поділитись

Про Автора

Leave A Reply