Притулок для бездомних тварин: на будівництво потрібен час, а проблема – нагальна

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Проблема безпритульних собак у Броварах досі не вирішена. У місті здійснюються заходи зі стерилізації тварин. Однак досі відкрите питання про влаштування чотирилапих безхатьків: або в притулки Київської області, або у власний, який ще треба збудувати. Про це під час щопонеділкової оперативної наради розповів міський голова Ігор Сапожко.

Причиною актуалізації питання Ігор Сапожко назвав інформацію, озвучену Віталієм Прокопенком, керівником ДУ «Київський обласний лабораторний центр МОЗ України». На початку оперативної наради головний санітарний лікар повідомив: лише за минулий тиждень у місті та районі сталося 9 випадків укусів тваринами.

Віталій Прокопенко

Так, біля бювету по бульв. Незалежності невідома собака покусала 12-річну дитину. Іще один випадок – скажений кіт покусав працівника Північного кладовища (село Рожни – Т. Б.). Після виїзду на місце віднайшли трьох інших осіб, які також контактували з цим котом. Один виявився подряпаним твариною.

Заступник мера Броварів Григорій Голубовський як варіант вирішення проблеми назвав будівництво нового притулку. Він зазначив, що у Київській області всі притулки переповнені. Безпритульних тварин там ніде не приймають.

Зі слів міського голови, собак потрібно відловлювати і розміщувати у притулок. Необхідно визначитись, що для цього потрібно, скільки коштів, які існують організації, що готові цим займатися. Ігор Сапожко акцентував, що на будівництво потрібен час, притулок миттєво не з’явиться. А проблему необхідно вирішувати вже зараз.

Президія оперативної наради 13 листопада

Віталій Артеменко запропонував взяти в оренду десь у селі порожню ферму, де й розмістити притулок. Однак така пропозиція мала опонентів у залі: мовляв, нема порожніх ферм, у всіх є власники. Розмова зайшла в глухий кут.

Ігор Сапожко розпорядився, щоб розгляд цього питання взяли на себе заступниця управління житлово-комунального господарства Тетяна Нагорна і заступник міського голови Григорій Голубовський.

Нагадаємо, що питання створення притулку для безпритульних тварин підіймають протягом тривалого часу. У системі електронних петицій до Броварської міської ради за останній рік розміщена вже друга петиція з цього питання. За тиждень з лишком вона зібрала 160 підписів. Ініціатори вказують, що випадки нападів тварин на людей у місті почастішали.

Слід зазначити, іще 5 років тому була ухвалена міська програма, якою було передбачено, зокрема, створення притулків і міні-притулків для безпритульних тварин. На початку цього року виділили додатково 200 тис. грн на вилов, стерилізацію, вакцинацію від сказу, ідентифікацію тварин тощо.

Поділіться.

Залиште відповідь