Притулок для тварин у Броварах: чи зробила щось влада для вирішення питання?

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Майже рік тому, 21 грудня 2017 року, під час засідання чергової 36-ї сесії Броварська міська рада підтримала проект рішення, яким було передбачено будівництво притулку для тварин, утім, на мапі міста його досі немає. Догхантери беруться за отруту, а захисники прав тварин закликають громадськість діяти іншими методами. «Трибуна-Бровари» поцікавилися перебігом цього питання.

11 листопада по вулиці Київській безпритульний собака напав на дитину. А за два дні до того пес-безхатько покусав неповнолітнього в парку «Перемога». Обидвох постраждалих – хлопця і дівчину – поклали в стаціонар і призначили лікування проти сказу. Діти отримали незначні кусані рани гомілок. Щотижня фахівці броварського районного відділу лабораторних досліджень реєструють по 6-10 випадків укусів людей тваринами. Часто серед кривдників фігурують безпритульні собаки. Лише за останній місяць принаймні 6 випадків нападів на людей сталися в парку «Перемога». Варто зазначити, що днями заступник головного лікаря Броварської багатопрофільної клінічної лікарні Григорій Павлін повідомив, що вже два тижні як у медичному закладі відсутня вакцина проти сказу.

Тим часом на початку жовтня в соціальних мережах почали поширюватися оголошення про масове труєння собак, спричинився навіть конфлікт із адміністраторами однієї із Facebook-спільнот. Люди поділилися на два табори: одні схвалювали подібні методи «боротьби» з бездомними тваринами, інші ж закликали до більш гуманних способів. Компромісом у цій ситуації міг би стати притулок для тварин. До речі, рішення про його створення міськрада підтримала ще рік тому.

Питання будівництва притулку для тварин порушили завдяки петиції небайдужого броварчанина Юрія Короля, яку підтримали 255 мешканців/-ок міста. 19 грудня 2017 року виконком проголосував за розробку фінансування заходів для проектування та будівництва притулку, а вже 21 грудня депутатський корпус міськради підтримали проект рішення, яким виділяли 1,5 млн гривень на цю справу. Під час розгляду проекту рішення було зазначено, що утримання собак в аналогічних притулках Києва коштує місту 1715 грн. На що деякі депутати висловили своє обурення, адже таким чином виходить, що утримання тварин складає суму більшу за мінімальну пенсію. Однак міський голова зазначив, що точна сума для Броварів поки невідома. За його словами, усі розрахунки проводитимуться пізніше, окрім цього для фінансування притулку влада має намір співпрацювати з волонтерськими організаціями.

Зрештою, 31-м голосом депутати міськради підтримали проект рішення, що передбачав:

  • відведення земельної ділянки під будівництво притулку для бездоглядних тварин — 12 тис. грн.;
  • 1,5 млн грн на будівництво самого притулку;
  • 199 тис. грн на забезпечення вилову та транспортування тварин для їх стерилізації, проведення стерилізації та післяопераційного утримання, проведення вакцинації від сказу та ідентифікації тварин, у тому числі придбання пального, транквілізаторів, дезінфікуючих та інших лікарських препаратів.

Утім, уже найперший етап затягнувся на тривалий час. Притулок планують розмістити на ділянці приблизною площею 0,6000 га на вул. О.Онікієнка в районі кладовища. Однак за словами начальниці управління житлово-комунального господарства Світлани Решетової, процес відведення земельної ділянки й досі не завершений, а кінцева дата невідома. Уже у вересні цього року міськрада вирішила перекинути частину коштів із притулку — а саме: 1199,00 тис. грн — на інші потреби, адже проект не зрушив і з нульової точки.

Щодо інших заходів по контролю за чисельністю бездомних тварин, то програмою на 2018 рік передбачено фінансування їх стерилізації та вакцинації. Утім, як розповів керівник броварського відділення Держпродспоживслужби Володимир Ситюк, у Броварах ніхто не працює над стерилізацією безпритульних собак. Раніше над відловлюванням працювали волонтери, а їхнє відомство безкоштовно проводило операції зі стерилізації. Однак тепер таких волонтерів у місті нема.

UPD: Після оприлюднення матеріалу до нас звернулися самі волонтери, котрі заперечили твердження пана Ситюка. За словами волонтерів, вони не зупиняли свою діяльність і продовжують опікуватися стерилізацією тварин за власний кошт.

Цікаво, що відведення землі під притулок теж передбачене на 2018 рік, але сьогодні вже 29 листопада, у порядку денному чергової сесії про це не йдеться, а міська програма, що передбачала, створення притулків і міні-притулків для безпритульних тварин була ухвалена ще 5 років тому… Але навіть за народною мудрістю обіцяного лише три роки чекають…

Поділитись

Про Автора

Leave A Reply