Пухівка просить в уряду «орієнтовно»25 мільйонів на добудову «будинку культури»

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Депутати сільської ради на 25-й позачерговій сесії проголосували за звернення до віце-прем’єр-міністра, міністра регіонального розвитку Геннадія Зубка з проханням виділити Пухівці близько 25 мільйонів гривень на добудову довгобуду – Культурно-соціальний центр або, як його простіше називають, Будинок культури (БК).

Як повідомив юрист сільської ради Андрій Мамчур, який доповідав питання, будівництво Центру у Пухівці розпочалося у 2006-2007 році. Він зустрічався з інвестором, який брав на себе зобов’язання завершити об’єкт – представником ЖБК «Десна». Останній і повідомив, що приміщення, на його думку, готове на 60% і що на його добудову потрібні ще – орієнтовно 25 мільйонів гривень.

Окрім того, необхідність попросити кошти в українських платників податків для завершення пухівської недобудови Андрій Мамчур пояснив ще й перспективою створення об’єднаної громади з центром у Пухівці і подальшою необхідністю розміщення апарату управління громадою. Щоправда, варто зазначити, що ОТГ з центром громади у Пухівці не існує у Перспективному плані, та й сама Пухівка не зробила поки що жодного юридично передбаченого кроку для ініціації створення саме такої громади.

Під час палкої дискусії стосовно того, просити в уряду чи не просити кошти, її учасники на сесії сільради стисло нагадали історію питання, яку багато хто у селі досить влучно і давно називає «пухівською аферою століття». ЖБК «Десна», взявши на себе зобов’язання побудувати Центр (або Будинок культури), і не виконавши його, отримав 40 га землі для житлового будівництва. Причому отримав одразу та ще й фактично у центрі села. Цікаво, що правовідносини між ЖБК «Десна» і Пухівської сільрадою, що давала згоду на виділення землі, у справі БК обмежувалися лише … дорученням сільської ради на будівництво об’єкту. Не договором, а дорученням. Про це повідомив на сесії Андрій Мамчур.

Для виконання безпосередньо будівельних робіт по зведенню БК інвестор звертався до підрядників, яким перераховував певні кошти. Зрештою, два з цих підрядників зникли разом із грошима. Як сказав Мамчур на сесії, «…вони збанкрутували і зникли». Були звернення до правоохоронних органів, порушені кримінальні справи, однак і до цього дня вони не завершені. Принаймні, результат невідомий.

Зрештою, фінал історії наступний – у центрі Пухівки стоїть недобудованим БК вже понад 10 років, руйнується, його вже давно місцеві назвали «ребрами», а сільський голова Микола Труба, безпосередньо причетний до цієї справи, постійно висловлює сподівання, що інвестор – або цей, або інший – добудує культурний заклад. Не дочекавшись його, вирішили спробувати отримати кошти з держбюджету.

Бажання депутатів Пухівської сільської ради будь-що просити в уряду 25 мільйонів гривень не зупинили сумніви учасників дискусії. Місцевих мешканців, активістів цікавило, чому саме 25, а не 24, або 50 мільйонів, чому немає чітких прорахунків, експертного висновку тощо.

Не звернули уваги вони і на виступ свого колеги Миколи Грубича, який висловив нерозуміння, що контроль за виконанням цього рішення покладається на депутатську комісію, членом якої він є, а комісія взагалі не розглядала цього питання.

Нарешті, на них не вплинув і, здавалося б, неспростовний аргумент присутнього на сесії Андрія Федоренка, помічника народного депутата України Павла Різаненка, що будь-яке звернення до виконавчого органу стосовно виділення коштів має обов’язково супроводжуватися чітким пакетом документів, де має бути ретельно відпрацьована проектно-кошторисна документація, експертний висновок тощо. Нічого такого в ініціаторів звернення про виділення коштів не було.

Як і чіткого розуміння, чому саме така сума потрібна на добудову БК – мовляв, її назвав все той же інвестор від ЖБК «Десна». Юрист Андрій Мамчур, крім цього, безпосередньо на сесії висловив своє бачення подальшого розвитку ситуації: «… Ну нічого страшного, якщо можливо й не дадуть всі 25 мільйонів. Виділить уряд мільйонів 15 – і то добре, решту попросимо в обласної ради, а може й район допоможе…».

Депутатів не зупинило ніщо, превалювала своя аргументація: «…треба просити, а  може дадуть…», «…нас вельможі обдурили, забравши землю, тому ми маємо право просити…», «а ти що, не патріот Пухівки, ти проти добудови клубу?..». Сільський голова Микола Труба вважає, що «…держава іншим підставляє плече, то чому й Пухівці не підставить?»

Зрештою, депутати проголосували за звернення. І незабаром Кабмін отримає прохання пухівських депутатів про виділення «орієнтовно 25 мільйонів» на добудову об’єкту, що навіть не перебуває на балансі сільської ради…

На цій сесії Пухівської сільради планували ще й розглянути звернення 6 депутатів, датоване 20 квітня про перегляд рішення сесії від 27 березня цього року. Ним попри результати громадського слухання не було погоджено утворення об’єднаної територіальної громади з центром у Зазим’ї. Нагадаємо, що тоді вирішальним голосом став голос сільського голови Миколи Труби, який вирішив утриматися.

Один з ініціаторів звернення – депутат Владислав Томін – попросив зняти питання з порядку денного, що й було підтримано сесією. Він пояснив це тим, що у селі на сьогодні спостерігається напружена ситуація, Пухівка розколота, має протилежне бачення на те, де буде центр майбутньої громади. Тому, на його погляд, ліпше створити робочу групу, яка напрацьовуватиме пропозиції. Щоправда, кількагодинна дискусія на сесії відбулася, але без конкретних рішень. Робочу групу створили, однак поки мало хто у Пухівці уявляє, як можуть бути напрацьовані пропозиції.

Анатолій Гаркуша

Поділитись

Про Автора

Leave A Reply