Пухівка, що блокувала створення Придеснянської громади, ініціює створення … Придеснянської ОТГ

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Сесія Пухівської сільської ради 5 червня більшістю голосів (9 – «за», 1 утримався) ухвалила рішення ініціювати створення об’єднаної територіальної громади, яка називатиметься Придеснянською. Центр громади передбачається зробити у Пухівці, а до неї, за задумом авторів ідеї, можуть увійти Зазимя, Погреби, Літочки, Соболівка, Парня, Літки, Рожни, Рожівка та Богданівка. Голова Пухівської сільської ради Микола Труба звертатиметься з пропозиціями до відповідних сільських рад.

Рішення пухівські депутати приймали на сесії без обговорення. Бажаючих виступити чи поставити якісь запитання не знайшлося.

Цьому рішенню Пухівської сільради передувало звернення шести депутатів на ім’я сільського голови, де вони запропонували провести громадські слухання та потім розглянути питання на сесії – про створення Придеснянської громади з центром у Пухівці. Звернення підписали депутати: Микола Климась, Олена Мірон, Віктор Писаренко, Вадим Кишкель, Наталя Пилипчук і Олександр Покидько.

Громадські слухання були проведені 27 травня у спортивній залі місцевої школи (іншого місця для подібних заходів у Пухівці немає) і зібрали трохи більше 200 чоловік. Принаймні, у голосуванні взяли участь 203 особи. Результати наступні: 173 голосами підтримали створення Придеснянської ОТГ з центром у Пухівці, 23 – проти, 2 – утримались, 5 – не голосували.

Варто зазначити, що до потенційних учасників громади «децентралізатори по-пухівськи» включили Рожівку та Богданівку. На час проведення сесії в Пухівці вже було відоме рішення рожівських депутатів. Причому остаточне та прийняте одноголосно – Рожівка разом з Калинівкою та Красилівкою створюватиме Калинівську ОТГ із центром у смт Калинівка.

Щодо Богданівки – то вона, категорично відмовившись стати членом Великодимерської ОТГ, на сьогодні більше тяжіє до подальшого входження до все тієї ж Калинівської ОТГ. Та й ще один фактор грає роль: у Пухівки та Богданівки немає спільних меж, що є однією з обов’язкових умов утворення єдиної ОТГ.

Варто нагадати, що у березні Пухівка фактично заблокувала створення Придеснянської ОТГ з центром у Зазим’ї. На сесії 27 березня не вистачило лише одного голосу, аби розпочати роботу для її організації. Вирішальним могло стати рішення сільського голови Миколи Труби, але він … утриматися. Попри те, що за два дні до цього більшістю голосів пухівці на громадських слуханнях (загальна кількість учасників – 360) висловились на підтримку саме зазим’янського варіанту.

Нинішнє ж рішення пухівських депутатів про утворення громади з тією ж назвою, але зі «столицею» у Пухівці, багато хто у самому селі називає не інакше як гальмуванням процесу децентралізації на Придесінні та відвертим затягуванням часу.

«Мені просто соромно за це рішення. Це, повірте, найм’якша оцінка, яку я можу дати йому, – каже місцева жителька, активістка Леся Бендик. – Люди мислячі прекрасно розуміють, що ні Зазим’я, ні Погреби не підтримають цього варіанту. А без них, набагато потужніших економічно за нашу Пухівку, громада в іншому варіанті просто не відбудеться. Вона ж економічно буде неспроможною, вона буде нежиттєздатною. І облдержадміністрація, і Мінрегіонбуд ще раніше дали чітко зрозуміти, що ОТГ без двох сіл, які є лідерами регіону, просто не буде. Тому рішення сільради має на меті одне – відтягнути ще і ще утворення реальної громади, яка б справді пішла на користь жителям Пухівки».

З такою оцінкою згоден і представник молодшого покоління Пухівки, 22-річний Назар Нем’ятий, який зібрав понад 200 підписів під зверненням на користь створення ОТГ з центром у Зазим’ї: «Прикро, що так відбувається. Я був присутнім і на останніх громадських слуханнях. На жаль, більшість пухівців проігнорували їх. А особливо ті, хто реально дивиться на речі і вбачає перспективу у єднанні із Зазимям. Цю точку зору на слуханнях донести було просто неможливо. Слова не давали сказати. На жаль, депутати проігнорували і звернення від молоді. Як на мене, то ніякого майбутнього  останнє депутатське рішення не має».

Анатолій Гаркуша

Поділитись

Про Автора

Leave A Reply