Рада посилила покарання для «телефонних терористів»

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Нардепи ухвалили в цілому закон із внесеними змінами, де посилено покарання «телефонним мінерам». За відповідне рішення проголосували 286 народних депутатів. Про це повідомляється на веб-порталі Верховної Ради України.

Законом № 3911 «Про внесення змін до статті 259 Кримінального кодексу України щодо посилення відповідальності за завідомо неправдиве повідомлення про загрозу безпеці громадян», вносяться зміни, якими передбачається:

відповідальність у вигляді позбавлення волі від 4 до 8 років для «телефонних терористів», якщо об’єктами завідома неправдивого повідомлення стали критично важливі об’єкти інфраструктури або будівлі чи споруди, що забезпечують діяльність органів державної влади, або заклади охорони здоров’я, або заклади освіти, або якщо воно спричинило тяжкі наслідки чи вчинене повторно.

При цьому депутати при підготовці проєкту до другого читання виключили норму про конфіскацію майна для осіб, які будуть визнані винними в завідомо неправдивому повідомленні про загрозу безпеці громадян.

Додамо, що на сьогодні завідомо неправдиве повідомлення про підготовку вибуху, підпалу або інших дій, які загрожують загибеллю людей чи іншими тяжкими наслідками, карається позбавленням волі на строк від 2 до 6 років. Те саме діяння, якщо воно спричинило тяжкі наслідки або вчинене повторно, карається позбавленням волі на строк від 4 до 8 років.

Нагадаємо, що у вересні 2019 року колишній військовослужбовець із військової частини А 3628, розташованої у Броварах, погрожував підірвати міст метро. Згодом озброєного чоловіка затримали спецпризначенці.

КОЛАЖ –  Андрій Захарченко

Читайте також:

  1. Знову «підривник»: міст Метро в Києві перекрили (оновлено)

  2. «Мінера» столичного метро засудили до 6 років ув’язнення

  3. «Мінера» з мосту метро поліція в тероризмі не звинувачуватиме

  4. Підірвати міст метро погрожував колишній військовий. Поліція затримала терориста

Поділіться.

Залиште відповідь