Трибуна – Бровари

Рада посилила відповідальність за домашнє насильство

Pinterest LinkedIn Tumblr +

1-го липня Верховна Рада підтримала в другому читанні та в цілому законопроєкт, який посилює адміністративну відповідальність за домашнє насильство. Для набуття законом чинності його ще має підписати президент. Відповідний закон підтримали 336 народних депутати.

Нововведення передбачає, що за вчинення домашнього насильства та насильства за ознакою статі, відповідатимуть також військовослужбовці, поліціянти та інші люди, на яких поширюється дія дисциплінарних статутів.

Причиною змін до закону були труднощі з притягненням до відповідальності за домашнє насильство військовозобов’язаних, бо це не є порушенням, пов’язаним зі службою.

Тепер за перше порушення очікує штраф від 10 до 20 неоподатковуваних мінімумів доходів (наразі це від 170 грн до 340 грн для адмінпорушень), громадські роботи на 30-40 годин, суспільно корисні роботи від 100 до 240 годин або адмінарешт до 10 діб. За повторне порушення упродовж року можуть призначити суспільні роботи від 240 до 360 годин.

У пояснювальній записці йдеться, що суспільно корисні роботи — це оплачувані роботи, вид та перелік яких визначає відповідний орган місцевого самоврядування. Оплата за виконання таких робіт перераховується постраждалій людині.

Також документ збільшує строки притягнення до адмінвідповідальності за домашнє насильство з трьох до шести місяців із дня виявлення порушення.

ФОТО – Володимирець.City

Читайте також:

  1. Вибивав двері сокирою і дубасив жінку: поліціянти припинили домашнє насилля

  2. Домашнє насилля: поліція відібрала дитину в мами

  3. Повідомити про домашнє насилля можна через чатбота в Телеграмі

  4. На Броварщині на домашнє насильство реагуватимуть спеціальні мобільні групи. ВІДЕО

Поділіться.

Залиште відповідь