Реформування Броварської лікарні гальмується: виникли питання до статуту

Pinterest LinkedIn Tumblr +

У четвер, 21 червня, під час чергового засідання 41-ї сесії Броварської міської ради депутати вирішили зняти низку питань, що стосуються реформування Броварської центральної районної лікарні.

У порядку денному чергової сесії міськради було кілька проектів рішень, пов’язаних із діяльністю Броварської центральної районної лікарні:

про внесення змін до рішення БМР від 21 грудня 2017 року;

про затвердження передавального акту від БЦРЛ до правонаступника;

про затвердження статуту Комунального некомерційного підприємства «Броварська багатопрофільна клінічна лікарня».

Реформування БЦРЛ (в рамках реформування медичної галузі по всій Україні) має завершитися до 2019 року. Одним із стратегічних завдань Концепції реформи фінансування системи охорони здоров’я України, схваленої розпорядженням Кабінету Міністрів України від 30 листопада 2016 р. № 1013-р, є перехід до оплати діяльності постачальників медичних послуг на основі конкретних результатів їх діяльності.

На зміну колишній моделі має прийти контрактна, у якій взаємовідносини регулюються договорами. За такими договорами в майбутньому розпорядник бюджетних коштів діятиме в інтересах пацієнтів, як третя сторона-платник, а заклад охорони здоров’я або лікар фізична особа — підприємець, який одержав ліцензію на здійснення господарської діяльності з медичної практики, виступатимуть як постачальники послуг.

Утім, під час розгляду проектів рішення, депутатки Тетяна Крилова та Ірина Веремчук наголосили, що у статуті підприємства досі є спірні положення. «Каменем спотикання», зокрема, стала кількість членів у спостережній раді від міста, а також питання затвердження права на оренду приміщень. Головний лікар БЦРЛ Валентин Багнюк емоційно відреагував на зауваження депутаток. За його словами, Тетяна Крилова навмисне призупиняє реформацію лікарні, що може обернутися для міста негативними наслідками. Валентин Багнюк також пригрозив депутатам або зняти питання щодо реформації лікарні й поскаржитися до уряду, або ж привести до міської ради 300 працівників медустанови. Такі аргументи, утім, не вплинули на рішення присутніх, і депутати вирішили зняти проект рішення про затвердження статуту комунального некомерційного підприємства “Броварська багатопрофільна клінічна лікарня”, аби доопрацьований розглянути на позачерговій сесії.

Поділіться.

2 коментарі

Залиште відповідь