Реклами на опорах освітлення згодом не буде

Pinterest LinkedIn Tumblr +

3 липня 2018 року Верховна Рада внесла зміни в закон України “Про рекламу” та заборонила розміщення рекламних засобів на підтримуючих, опорних та інших елементах контактної мережі, на засобах та обладнанні (у тому числі опорах) зовнішнього освітлення. У зв’язку зі змінами, виконавча влада Броварів має припинити дію всіх договорів на розміщення холдерів, кронштейнів та інших видів реклами на опорах освітлення.

В пояснювальній записці до законопроекту “Про рекламу” зазначено, що внесення цих змін “має обмежити тотальне панування в міському просторі рекламоносіїв, яке призвело до візуального засмічення наших вулиць та площ, має сприяти збереженню автентичності та просторової композиції об’єктів культурної спадщини та архітектурних ансамблів, покращити ситуацію у сфері безпеки дорожнього руху”.

Управління містобудування та архітектури вже розпочало скасування  дозволів на розміщення зовнішньої реклами з товариствами, з якими укладено угоди. На минулому тижні виконком схвалив рішення щодо припинення дії дозволів для банку “Приватбанк”. А саме, облаштування кронштейнів на опорах освітлення на вулицях:

  • Короленка, 66;
  • Москаленка Сергія та Оникієнка Олега;
  • Незалежності, 11 та 14;
  • Гагаріна, 9;
  • Петлюри Симона (навпроти «Терміналу»).

Опори освітлення із зовнішньою рекламою Приватбанка по вулиці Гагаріна 9

Сьогодні, 29 грудня, виконком схвалив розірвання угоди з ТОВЛЕ-РО” на облаштування 5 холдерів на вулицях:

  • Незалежності, 18;
  • Черняховського, 11-Г;
  • Красовського, 12;
  • Щолківська;
  • Кутузова, 20.

Оскільки, контактної мережі, яка застосовується для електропостачання тролейбусів чи трамваїв, в нашому місті немає, то зміни до закону торкнуться лише зовнішньої реклами на опорах освітлення. Як прокоментувала “Трибуні” головний архітектор міста Світлана Батинчук, управління зараз юридично узгоджує питання скасування дії дозволів на розміщення реклами.

За інформацією пані Світлани, оскільки опори освітлення є об’єктами комунальної власності, кожне товариство, що бажає розмістити на них зовнішню рекламу, має укласти договір про сплату оренди. При розриванні дії до діючого договору обов’язково укладається додаткова угода. Відділ містобудування та архітектури вже декілька місяців веде листування з суб’єктами щодо цього питання.

Світлана Батинчук

Якщо в нас змінюється містобудівна ситуація за нашою ініціативою, то ми маємо шляхом перемовин надати рівноцінне місце. Це дуже складно, адже з приводу цього в кожного своя суб’єктивна думка. Просто виїхати і демонтувати це ми не можемо, адже працюємо в законотворчому полі,” – пояснює складнощі процесу Світлана Батинчук.

Як приклад, начальниця наводить угоду з Приватбанком, що була укладена тільки в січні цього року. Дозвіл видається на п’ять років, тож згідно угоди реклама мала висіти на стовпах до 2023 року.

ФОТО – із мережі Інтернет

Поділіться.

Залиште відповідь