Ремонт  колектора: вчора – фонтани нечистот, сьогодні – обвал землі

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Тільки вчора на бульварі Незалежності, 12  із каналізації бив фонтан нечистот, а вже сьогодні на цій же прибудинковій території провалилася земля. Причиною обвалу комунальники називають перевантаження каналізаційної системи та агресивне середовище самих нечистот.

Обвал землі на розі будинку Незалежності, 12 стався годину тому. Про те, що у автівки під землю провалилися колеса, рятувальникам повідомили перехожі. МНС-ники обнесли  небезпечну територію стрічкою та визволили автомобіль із земельного полону. Практично відразу на місце обвалу прибули комунальники – працівники КП «Броваритепловодоенергія».

«Бетонній трубі всього 12 років, однак перевантаження системи, яке сталося вчора в результаті «переврізки» центрального колектора , а також агресивне середовище стоків, адже люди використовують різноманітні миючі засоби і порошки, спричинили обвал верху труби», – розповіла нашим журналістам старший майстер  каналізаційних мереж КП «Бровапритепловодоенергія» Марина Іванівна.

Як розповіла начальниця, до камери, яка розташована на розі будинку Незалежності, 12, надходять нечистоти із двох  станцій, у цій камері відбувається їх «гасіння», а потім стоки самопливом ідуть до колектора на Незалежності-Симона Петлюри, який до цього часу  «переврізають». Загалом на  прибудинковій території, що на бульв. Незалежності, 12  земля провалюється не вперше. Як розповіла старший майстер, це відбуваться тому, що бетонній трубі, протяжністю 2, 5 км, понад 40 років. Однак пару років тому ділянку в кілька  десятків метрів замінили і проблему з обвалами ніби вдалося вирішити. Та перевантаження системи під час ремонту колектора  все ж далося взнаки: вчора із-під камери бив фонтан нечистот, а сьогодні – через 200 метрів від вчорашнього фонтану – провалилася земля.

За словами Марини Іванівни, наразі комунальники випилюють ділянку асфальту  для того, щоб розкопати обвал, прочистити русло каналу  та зробити над проваленою трубою металевий саркофаг, який заллють бетоном.

Однак немає ніякої гарантії, що  під час чергового перевантаження каналізаційної системи труба не обвалиться на іншій ділянці. Та перекласти всю ділянку в 2, 5 км пластиковими трубами – надто дорого, каже  старший майстер.

На цій ділянці обвали землі трапляються не вперше

Фото – авторки

Поділіться.

Залиште відповідь