Реставрація монархії: як будувався «міст» між міським головою і депутатами

Pinterest LinkedIn Tumblr +

11 позачергова сесія міської ради 15 березня, безперечно увійде в історію. По-перше, за часів міської ради VII скликання міський голова отримав повний склад заступників, по-друге, міська рада отримала оновлений за складом виконком. Та найголовніше — у міській раді утворилася тверда депутатська більшість. Позитивна, на перший погляд, річ — консолідація усіх гілок влади — розколола суспільство: одна його частина сприйняла це як об’єднання на те, щоб злагоджено працювати в інтересах міста, інша — як повний провал «демократичних сил» у міській раді і опозиції до міського голови, контрреволюції та «реставрації монархії» колишніх регіоналів на чолі з міським головою Ігорем Сапожком.

Одним із важливих питань порядку денного сесії стала тема мосту в район Торгмаш, навколо якого зійшлися інтереси — нарешті його доремонтувати чи, можливо, доцільніше знести і прокласти чотирисмугову дорогу. Безпосередньо технічні аргументи — як ремонтувати, дорого це чи не дорого для бюджету, як прокладати звичайні смуги дороги, як вирішувати проблему з розв’язкою, доцільність ремонту шляхопроводу, зважаючи на те, скільки він буде в експлуатації — перемішалися з «морально-етичними» питаннями: вкрадуть на цьому грошей чи ні, «відмиють» або зроблять «відкати» чи ні.

У підсумку — депутатська більшість, що симпатизує міському голові, «коаліція мосту» — святкувала перемогу: питання бюджетних поправок, вкупі з ремонтом мосту 20-ма голосами пройшло.

Далі йшов розгляд питання заступника і керуючого справами виконкому. Сам факт, що Ігор Сапожко вписав в проект конкретні прізвища, свідчив: про будь-які обговорення та конкурси мови не може бути. Той факт, що внесені були прізвища колишніх працівників — Виноградової та Кузнєцова — красномовно говорив: попереднє рішення депутатів щодо висловлення їм недовіри для Ігоря Васильовича значення не має.

Підтримка депутатською «коаліцією мосту» колишніх членів Партії регіонів була сприйнята «демократичними силами» як відвертий виклик усім, на їхнє переконання, цінностям, яка несла в собі Революція Гідності.

Оновлений склад виконкому (лише двоє із шести кадрів нові — секретар Олексій Здоровець та заступник Олександр Рєзнік) теж був сприйнятий в дусі «нічого не змінилося».

Важливим фактором стало те, що вкупі — міський голова, РПЛ, УКРОП, «Батьківщина», один позафракційний, «Єдність» — набирали 16 голосів, тобто, потрібно було три, а може навіть чотири (для підстраховки) голоси. Депутатами, які зі 100% підтримкою міського голови голосували на сесії, стали Василь Кочубей та Олексій Здоровець (обрані за списками «Свободи»), Максим Семенов («Самопоміч») та Юрій Чередник («Солідарність»). «Демократичні сили», принаймні, двох із чотирьох публічно назвали «тушками» і оголосили про виключення їх із фракцій.

Як розгорталися події у залі:

Голова фракції «Свобода» Олег Шевчук повторно заявив про те, що депутат Василь Кочубей більше не входить до фракції і до партії.

Дещо пізніше Василя Михайловича облили зеленкою

Перед голосуванням представники громади закликали депутатів працювати

Щодо питання мосту на Торгмаш — представниками різних фракцій висловлювалися різні думки і позиції

Виникали дискусії під час обговорення і серед фахівців

Супроводжувалися обговорення і надто неприємними речами: сутичками та бійками

Врешті-решт, питання реконструкції мосту на Торгмаш було ухвалене. Реакція на рішення була схвальною.

Депутати «демократичних сил» перед голосуванням за заступника міського голови та керуючого справами виконкому нагадували міському голові, що кандидатури Лариси Виноградової і Костянтина Кузнєцова провалені.

Після того, як всі без винятку рішення були підтримані «коаліцією мосту» і опозиція зазнала поразки, у лавах «демократичних сил» почалася «чистка рядів».

Це було емоційно.

Поділіться.

Коментарі закриті.