Рубильник у відкритому доступі, відсутність охорони та болото — «прогулянка» озером на Пекарні

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Рівно десять днів тому на озері в парку «Приозерний» провела виїзне засідання комісія з обстеження водних об’єктів міста. Створена вона була, нагадаємо, після трагічної загибелі 14-річного хлопчика. Версії тоді звучали різні — просто утоплення і ураження електричним струмом.

Тоді, під час роботи комісії, були виявлені кричущі факти: електричний кабель у кількох місцях був з пошкодженою ізоляцією, йшов прямо по воді, охорони не було, в штаті організації-підрядника чергового електрика не виявилося (виконавець робіт — ТОВ «Трансгідробуд» — має з ними угоду по обслуговуванню), рубильник був у відкритому доступі.

Днями берегами озера на Пекарні відбулася імпровізована «екскурсія» кореспондента видання «Трибуна-Бровари» та представників влади. Співрозмовниками кореспондента стали депутат Броварської міської ради Юрій Скотніков та в. о. начальника спецвідділу контролю за станом благоустрою та зовнішнім дизайном міста Олег Єжаков.

На озері працює земснаряд, який качає з дна пісок. Представники влади зазначають, що вже не від електричному струмі, а на дизелі, що обходиться підряднику дорожче.

озеро прогулка (20)

Юрій Скотніков (показуючи на болотяну трясовину на воді біля берега): — Це вже не та вода, яка була раніше. Раніше вода була прозора і на два-три метри було видно дно.

озеро прогулка (1)

 

Проходимо берегом, яке брудне і засмічене.

озеро прогулка (2)

Юрій Скотніков: — Вважаю, що запросили сюди непрофесіоналів.

Олег Єжаков: — Чому? Вони професіонали своєї справи — качати пісок.

Юрій Скотніков: — Професіонали «зрубати» грошей. При цьому професіонали ще й освоїти кошти, які виділені з бюджету.

озеро прогулка (3)

Біля піщаного насипу, куди качають пісок, біля берега очерет, бруд, сміття, вода відступила і стоїть забруднена болотиста місцевість.

Юрій Скотніков: — І в такій багнюці люди купаються!

Олег Єжаков: — Так ось це все вони в першу чергу повинні зачистити!

Юрій Скотніков: — Он там (показуючи, де працює земснаряд), може і поглиблюється дно, але ж треба прибрати і прибережну зону від мулу!

озеро прогулка (4)

озеро прогулка (5)

Підходимо до піщаного насипу, з якого йде труба. З неї виливається вода назад в озеро. Тобто, качається пісок разом з водою, а вода потім відходить через трубу.

Юрій Скотніков: — Ось бачите: качається пісок, а весь мул осідає на березі, і так і залишається.

 

Підходимо до піщаного насипу. Всередині стоїть труба, через яку йде пісок з водою. Тут же в піщаному «майданчику» розміщена дренажна система, через яку вода виходить по трубі в озеро.

Юрій Скотніков: — По-суті, намивається пісок, а в озеро повертається брудна вода і мул.

Олег Єжаков: — Потрібно дивитися, куди вивозиться цей пісок.

Юрій Скотніков: — Пінкертонів сюди треба! Було б бажання розслідувати, усе б розслідували.

озеро прогулка (7)

озеро прогулка (9)

озеро прогулка (11)

Дренажна система через яку відтікає вода з мулом

озеро прогулка (8)

Олег Єжаков та Юрій Скотніков

Депутат Юрій Скотніков підходить до щитка, де знаходиться рубильник. Наше видання уже писало про те, як під час роботи комісії депутати були шоковані тим, що після трагедії із хлопчиком, щиток із рубильником був у вільному доступі, відкритий. Тобто, підрядник не відреагував на подію, не поставив охорону, не приладнав зовнішнього чи внутрішнього замка.

Зараз депутат Скотніков знову підходить до щитка. Раз — щиток з рубильником знову відкритий, у вільному доступі…

озеро прогулка (13)

озеро прогулка (14)

Щиток, як і десять днів тому, не замкнений

озеро прогулка (15)

Юрій Скотніков: — Знову відкритий. Рубильник знову у вільному доступі.

Кореспондент «Трибуни-Бровари»: — Висновки не зроблені і, по-суті, нічого не змінилося?

Юрій Скотніков: — Так. Хоча… Змінилося! Прибраний кабель, яким був під’єднаний до земснаряду і який зник у невідомому напрямку.

Олег Єжаков (вочевидь, натякаючи на те, що представник підрядника — ТОВ «Трансгідробуд» — Ігор Савченко скаржився, що двічі кабель вночі крали): — Знову вкрали?

Юрій Скотніков: — Я так розумію, що ніхто його (кабельприм. Т. Б.) не дослідив, а поліція в цьому була не зацікавлена. Десь змотали і вже десь… Скажу крамольну річ: ніхто не дослідить — чому загинула та дитина. Кінці в воду, кабелю немає, і довести, що, можливо, з пошкодженого кабелю було завдано удару електричним струмом, ніхто не зможе. Без наявності кабелю це вже бездоказово. Ось так у нас працюють слідчі поліції…

 

Проходимо далі через піщаний насип, з того боку, де стоїть вагончик для охоронців. Прямо на піщаному насипі спить людина. Справляє враження нетверезого. Сказати складно — чи охоронець це чи просто подорожній, але наскільки з огляду на безпеку можна спати прямо на краю піщаного насипу? А якщо пісок зсунеться? Охорони поруч (якщо це не є якраз охоронець) немає.

озеро прогулка (16)

Наскільки безпечно спати на краю піщаного насипу

 

Юрій Скотніков: — Техніка безпеки виконання робіт відсутня: невідомо яка людина спить — чи охоронець чи… (показуючи на берег, який в болотяному трясовинні). Ось це називається очистка озера. А все має бути утилізованим.

Олег Єжаков: — Проблема у тому, що уходить вода. Чому створюється така суша? Немає води.

озеро прогулка (19)

Юрій Скотніков (показуючи на будинки, що стоять біля озера): — Ніхто з керівників від міста не контролює глибину, з якої вибирають пісок. Є побоювання містян, що неконтрольований вибір піску може призвести до зсунення берегової зони і, як результат, будинки можуть сповзти у водойму.

озеро прогулка (26)

Складається враження, що ніхто не контролює очисні роботи. На мою думку, повинен бути призначений відповідальний від КП «Бровари-Благоустрій», який би наглядав за цими роботами і моніторив ситуацію та проводив роз’яснювальну роботу містян та контролював би дотримання техніки безпеки очисних робіт.

Треба сюди покликати начальника КП «Бровари-Благоустрій» і задати йому питання — «Це очистка озера? Якщо так, то приймайте у них роботу».

озеро прогулка (22)

озеро прогулка (23)

озеро прогулка (24)

озеро прогулка (25)

На мою суб’єктивну думку, нахил у роботі підрядника більше на намив піску, ніж на реальну очистку озера.

Я вважаю що до цих робіт була залучена непрофесійна організація щодо очистки озера. Я так розумію, що підрядник раніше спеціалізувався на поглибленні дна водойм та намиву піску. А очистка озера і ті роботи, які проводяться зараз — це різні речі.

 

На березі озера помічаємо групу дітей, які прибирають берег від сміття і паралельно тренуються виконувати різні акробатичні стрибки та вправи…

озеро прогулка (27)

Нагадаємо, що офіційний сайт Броварської міської ради надав інформацію про те, що фахівці Броварського відділу лабораторних досліджень Київського обласного лабораторного центру Держсанепідемслужби України здійснювали планову перевірку водойм нашого міста і прийшли до висновку, що купання у такій воді загрожує виникненням таких інфекцій, як гастроентероколіти, дизентерії та вірусного гепатиту А.

Поділіться.

Коментарі закриті.