Рибалки зловили червонокнижних йоржів – тепер заплатять штраф і компенсацію

Pinterest LinkedIn Tumblr +

16 і 17 лютого під час рейду Київський рибоохоронний патруль виявив громадян, які на Десні в районі Пухівки зловили червонокнижних йоржів-носарів. Тепер рибалки заплатять штраф і компенсацію. Про це повідомляє Управління державного агентства рибного господарства в місті Києві та Київській області.

Як ідеться в повідомленні, 16 лютого 2021 року під час проведення рейду рибоохоронний патруль викрив порушення природоохоронного законодавства на річці Десні поблизу Пухівки.

За допомогою зимової вудки чоловік незаконно добув рибу, занесену до Червоної книги України – 10 екземплярів йоржа-носара загальною вагою 700 грамів. Зі слів рибоохоронців, нанесені збитки становлять 1 650 грн.

Йорж-носар на марці

Йорж-носар на сучасній марці “Укрпошти”

Наступного дня на цьому ж місці викрито аналогічне порушення. Громадянин спіймав 2 екземпляри риби йорж-носар – 200 грамів. Збитки природі становлять 330 грн.

На порушників склали протоколи за ст. 90 КУпАП – «порушення вимог щодо охорони видів тварин і рослин, занесених до Червоної книги України». Санкція статті тягне за собою накладення штрафу на громадян від 340 до 510 грн з конфіскацією незаконно добутого.

«Крім того, порушнику доведеться сплатити розмір компенсації за кожний хвіст. Для прикладу: стерлядь прісноводна – 48 000 грн, рибець малий – 348 грн, карась звичайний (золотий), мінога українська та минь річковий – 330 грн, йорж-носар – 165 грн тощо», – наводять в управлінні  коментар начальника Київського рибоохоронного патруля Володимира Мухіна.

Очільник відомства також зазначив, що в управлінні наполягають на поверненні червонокнижних риб живими до природнього середовища.

У випадку порушень правил рибальства або порядку придбання чи збуту водних біоресурсів просять невідкладно повідомляти на гарячу лінію за номером: (099) 341-73-18.

Фото – GoldFіshNet

Читайте також

  1. На Десні біля Погребів упіймали браконьєра з раками
  2. У Пухівці поліція затримала браконьєра
  3. У Зазим’ї рибалка знайшов гранату
Поділіться.

Залиште відповідь