Ринок «Нива» у Броварах закриють, підприємцям дали час до 1 січня

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Про те, що центральний ринок  «Нива»  збираються  продати, в Броварах говорять не перший рік. За чутками, на його місці хочуть побудувати то сучасний критий ринок, то багатоповерхівку, то торговельно-розважальний центр, то «Макдональдс». Навіть називають причину таких змін: у центрі Броварів не місце «шанхаю», де часто якість продуктів сумнівна. Цього разу приводом нового спалаху розмов навколо «Ниви» стали листівки, які ранком 14 грудня знайшли продавці  ринку біля своїх яток. Журналісти «Трибуни-Бровари» спробували з’ясувати: це чергові чутки чи й справді центрального ринку в Броварах більше не буде?

Невідомі у листівках стверджують: попередження стало реальністю. Так, 5 грудня 2017 р. на ринку «Нива» змінився власник, і 0.3945 га землі в центрі міста перейшли Валентину  Вікторовичу  Савицькому. І хоча, згідно з цільовим призначенням земельної ділянки, вона призначена для будівництва та обслуговування будівель ринкової інфраструктури, на її місці буде торговельно-розважальний центр (ТРЦ ). І нібито новому власнику адміністрація ринку вже надала згоду. Натомість понад 15 років існує проект критого ринку, який може стати прикрасою центру міста. І підприємці мають зобов’язати чиновників прислухатися і до їхньої думки.

Саме такого змісту листівку знайшли продавці біля своїх яток

Самі ж підприємці кажуть, що адміністрація ринку ні про що їх не попереджала, і про продаж ринку дізналися сьогодні зранку із листівок, які знайшли біля своїх яток. І побоюються, що станеться так, як на Дарницькому ринку, коли всі ятки без попередження знесли бульдозером. А ще згадують, як 31 серпня 2008 року на ринку виникла велика пожежа, в результаті якої вогонь знищив 106 яток на площі 400 м², а збитки сягнули 2 млн грн.

Тоді з’явилися дві версії пожежі: правоохоронці вважали причиною коротке замикання в електромережі ринку (в холодильних установках), у МНС – підпал. Самі ж підприємці та дирекція ринку розглядали версію підпалу. Та до цього часу винуватця не знайшли. Підприємці з попелу практично самостійно відновлювали ринок, тому з острахом думають про те, що знову доведеться йти невідомо куди та починати все з початку.

У обідню пору адміністрація ринку стверджувала, що стосовно продажу ринку новому власнику нічого не знають, а директор ринку Геннадій Байдоровцев нині у столиці для з’ясування саме цього питання. І уточнюють: у листівці неправдиві дані, позаяк Валентин Савицький і є засновником та власником ринку 13 років. Також показують на стіні фотографію, де зображено новий майбутній критий ринок “Центральний”. Кажуть, вже кілька разів просили в мерії надати дозвіл на початок його будівництва, однак погодження так і не отримали.

Як повідомив заступник міського голови Олександр Рєзнік, він не володіє інформацією стосовно того, що ринок продано. Із розмови з директором ринку йому відомо, що наразі йдуть перемовини з потенційним покупцем, і поки що угоди про продаж «Ниви» не підписано. Тож у листівках інформація неправдива, каже заступник мера. І зауважує, що на власника ринку влада міста не має ніякого впливу, позаяк ринок – у приватній власності. Однак сам Олександр Рєзнік не проти, якщо на місці нинішнього ринку з’явиться сучасна споруда із ринком на першому поверсі, де, на противагу нинішній «Ниві», дотримуватимуться всіх санітарних норм і правил. Але якщо власник ринку забажає в центрі Броварів побудувати іншу споруду, місто шукатиме ринку альтернативу, каже Олександр Рєзнік. І в місті є кілька вільних ділянок, які можна розглядати під ринок. Тільки вони не в центрі. «Якщо ринок і буде продано, а рано чи пізно це станеться, ми будемо вести перемовини з новим власником для того, щоб він дав час для облаштування ринку в іншому місці», – каже заступник мера. І запевняє: ніхто підприємців кривдити не збирається, і якщо є можливість їх захистити – це  зроблять.

Після перемовин із власником ринку, Геннадій  Байдоровцев  повідомив нам останні новини. За словами  директора ринку, сьогодні, 14 грудня, засновник поставив його перед фактом, що ринок буде продано. Кому – невідомо. Документи на продаж почали збирати ще пару місяців тому, однак адміністрація думала, що це для чергового аудиту. Та все ж, 8 грудня директор попередив більшість продавців, що ринок продають, але останні не вірили, позаяк  про це говорять не перший рік. Сам же Геннадій Байдоровцев написав заяву на звільнення цього ж дня, так як «не хоче бути обманщиком перед людьми», адже продаж мав би відбутися не раніше березня наступного року. Нині ж частина підприємців на ринку відкрила нові торгові точки, завезла товар, а тепер мають до 15 січня 2018 р. з’їхати з насиджених місць на інші ринки міста. Як проінформував директор, враховуючи, що Валентину Савицькому не належить увесь ринок, то є можливість залишити частину підприємців  на звичному місці. Однак це залежатиме від депутатів  міської ради, які 21 грудня і мають вирішити: чи продовжувати оренду яткам першого ряду –  продавцям квітів, чи ні.

Та остаточні крапки над “і” розставив сам власник – Валентин Савицький. “Про те, що ринок продається, заявлено ще 2 роки тому. Люди попереджені. Ми погодили з мером і він сказав, що підприємцям буде куди перейти, адже побудовано два нових ринки”, – розповів Валентин Савицький. І зауважив, що люди мають вибратися на інші ринки міста, бажано, до 1 січня, адже в новому році з ними ніхто не продовжить угоду, так як і не буде угоди на надання електроенергії та охоронних послуг. Що ж буде замість ринку “Нива”?  “Замість нього буде красивий сучасний торговельний майданчик – одноповерхова будівля. Нинішній ринок старий, тому закриваємо його на реконструкцію із залученням інвестора”, – повідомив власник ринку.

Можливо, саме ця будівля і з’явиться в центрі міста.

Фото – авторки

Поділіться.

Залиште відповідь