Селяни Броварщини об’єднуються, щоб побудувати термінали для реалізації своєї продукції. ВІДЕО

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Рік тому в Гоголеві стартував проєкт «Фермерська батьківщина», який дозволив жителям села виживати в умовах жорсткого карантину. Наразі продаж власної сільськогосподарської продукції так розвинувся, що в організаторів виникла ідея побудувати для цього розподільчі термінали аби розвивати проєкт і в «некарантинних» умовах. Цей проєкт втілюватимуть у життя  власними зусиллями та коштами самі ж фермери. Але очікують і на допомогу небайдужих.

Частина населення Гоголева, для якого єдиним джерелом заробітку є реалізація власної сільськогосподарської продукції щонеділі на місцевому ринку, через жорсткі карантинні обмеження опинилося в скрутному становищі. Тому і з’явилась ідея створення віртуальної платформи для продажу фруктів, овочів, м’яса, риби, молочної продукції, меду тощо.

Відрізняється ця продукція від магазинної тим, що її зі стовідсотковою впевненістю можна назвати «домашньою».

Зазначимо, що за рік онлайн продажів сільськогосподарських продовольчих товарів, до проєкту долучилися і мешканці інших населених пунктів Броварщини. Вже окреслилась база постійних, як покупців, так і продавців.

Ініціатори цього проєкту назвали його «Фермерська батьківщина» та мають намір забезпечити роботою жителів села, які вирощують продукцію на власних городах та в невеликих приватних господарствах.

Для цього планують будівництво  розподільчих терміналів навколо великих міст, які прийматимуть продукти харчування в сільських мешканців та доставлятимуть у міста. Перші пілотні термінали планують побудувати вже цієї осені – на території Великодимерської ОТГ та на Білоцерківщині.

Цей проєкт втілюватимуть у життя  власними зусиллями та коштами самі ж фермери – за допомогою краудфандінгу (колективного співробітництва людей, які добровільно об’єднують свої гроші або інші ресурси разом, як правило, через Інтернет, щоб підтримати зусилля інших людей або організацій).

Інноваційний підхід до якості та оплати товарів дозволить мінімізувати ризики продажу неякісних товарів, Крім стандартної перевірки санітарних умов господарства, для кожного виду товару продавець отримуватиме спеціальну упаковку, яка міститиме всю інформацію про продавця. У разі отримання неякісного товару, покупець зможе «помітити» неякісний товар і платити за нього не доведеться.

Як купити чи продати сільськогосподарську продукцію

Для того, щоб підключитися до цього проєкту як міні-фермер чи невелике дворове господарство та реалізовувати свій товар, необхідно:

  • бути як мінімум ФОПом;
  • зареєструватися на сайті «Фермерська батьківщина»;
  • повідомити, які продукти є зараз і будуть в наявності до осені (для цього на сайті є спеціальна форма, де можна додати фотографії або прайси).

Для звичайних покупців цей проєкт працює як  інтернет-магазин. При замовленні товару на сайті, до ціни покупки додається 80 грн за доставку.

Як і на гоголівському продовольчому ринку, товари з сайту можна отримати тільки в неділю. Для цього з понеділка по п’ятницю потрібно зробити попереднє замовлення.

ФОТО – Фермерська батьківщина

Читайте також:

  1. Які ФОПи отримають «карантинні» 8 тисяч. ПЕРЕЛІК

  2. У «червоній» зоні дозволили торгівлю садівним матеріалом та роботу хімчисток

  3. На Київщині продовжили локдаун на 2 тижні. А в Броварах? ПЕРЕЛІК ОБМЕЖЕНЬ

  4. Держава передає сільгоспземелі новоствореним громадам

Поділіться.

Залиште відповідь