Серп і молот: під час лижних змагань у броварському лісі вивісили комуністичну символіку – ФОТО

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Учора, 8 березня, на території броварського лісництва відбулися змагання «Весняний пролісок». Уздовж траси для лижників організатори вивісили червоний банер і прапор СРСР, які містили символіку комуністичного тоталітарного режиму. На них були зображені серпи з молотами та п’ятикутна зірка. Про це повідомив мешканець міста Володимир Придка, який оприлюднив фотодоказ. Інцидент підтвердили у відділі молоді та спорту Броварської міської ради.

Як розповів Володимир Придка, в інтернеті він натрапив на оголошення про проведення лижних змагань у броварському лісництві. Чоловік вирішив долучитися до заходу. Однак, побачивши на трасі вивішений банер і прапор із комуністичною символікою, відмовився від участі.

Червоний банер із комуністичною символікою та вицвілий прапор СРСР. Фото: Володимир Придка

Випадок із демонстрацією символів тоталітарного режиму телефоном підтвердив журналісту «Трибуна-Бровари» Дмитро Рожков, керівник відділу молоді та спорту Броварської міської ради. Він зазначив, що банер справді був вивішений на трасі. Але символіку зняли вже через 15 хвилин після початку змагань – коли її помітили.

Як зазначив Дмитро Рожков, участь відділу молоді та спорту полягала в наданні нагрудної атрибутики та у спортивному арбітражі. Безпосередніми організаторами заходу було фізкультурно-спортивне товариство «Україна». Його учасники – 80-річні люди, яких Дмитро Рожков поважає і любить. Однак, їм важко пояснити, що в нашій державі існує закон про декомунізацію.

Зазначимо, що з 2015 року символіка комуністичного тоталітарного режиму в Україні перебуває під забороною. Згідно із Законом не можна публічно використовувати, зокрема, прапори СРСР, будь-яку продукцію із зображенням серпа і молота, а також п’ятикутної зірки у поєднанні із серпом і молотом. За порушення передбачена кримінальна відповідальність – позбавлення волі до 5 років (для звичайних громадян) і до 10 років (для держслужбовців) із конфіскацією майна або без такої.

Поділитись

Про Автора

Leave A Reply