Серп і молот: «ветеранська» організація пропагує комунізм і не звітує за отримані бюджетні кошти – ФОТО

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Нове приміщення Броварської міської організації ветеранів рясно «прикрашене» символікою комуністичного тоталітарного режиму: тут і ордени «Перемога», і серпи з молотами, і пропагандистські гасла радянської влади. Громадська організація тепер «мешкає» в колишньому приміщенні відділу роботи зі зверненнями громадян Броварської міськради на бульв. Незалежності, 2. Щороку позаконкурсно вона отримує сотні тисяч гривень із міського бюджету. Однак деталізація використання цих коштів залишається таємницею – на офіційні запити «ветерани» відмовляють.

Новий офіс Броварської міської організації ветеранів журналіст «Трибуни-Броварів» відвідав ще 26 квітня – щоб подати запит про використання бюджетних коштів. Побачений серп і молот на символіці викликав запитання. Втім, символіка продовжила висіти, 4 травня вона залишалась на своєму місці. Це – ордени «Перемога» та прапори, на яких зображені серпи та молоти. Також на стендах розвішані радянські пропагандистські гасла та зображення георгіївської стрічки.

Керівник Броварської міської організації ветеранів у власному офісі поруч із серпом і молотом на прапорці

Ордени “Перемога”, георгіївські стрічки та інше

Старий прапор Організації ветеранів України із зображенням серпа і молота. На столі та під ним можна побачити залишки проднаборів, які, зі слів керівника організації, роздавали ветеранам

“Ніхто не забутий, ніщо не забуте!” – один із радянських міфів. Зі слів істориків, радянська влада систематично “забувала” про військовополонених, інвалідів війни, жертв Голокосту, остарбайтерів, бійців низки військових подій до 22 червня 1941 року та про інші категорії учасників Другої світової війни

Як пояснив очільник громадської організації Тельман Надиров, серпи і молоти, які присутні на прапорах і прапорцях, є офіційною символікою Організації ветеранів України. Водночас голова броварських «ветеранів» зауважив, що висить ця символіка лише в кабінеті організації та не виноситься назовні.

Варто зазначити, що до Броварської міської організації ветеранів можна потрапити вільно як до публічного місця. У робочий час тут відкриті двері. У сусідніх кімнатах також перебувають броварське відділення Спілки ветеранів війни в Афганістані та кабінет радника міського голови з питань АТО – посадової особи Броварської міської ради. Приміщення, очевидно, належить до комунальної власності.

Вхід до приміщення по бульв. Незалежності, 2, яке броварські чиновники віддали ветеранським організаціям

Слід зауважити, що Броварська міська організація ветеранів перебуває в структурі згаданої вище Організації ветеранів України. Принаймні в цьому переконують самі «ветерани». Ще рік тому всеукраїнську спільноту очолював одіозний комуніст Петро Цибенко.

Перед кабінетом розміщена структурна схема, де Організація ветеранів України на чільному місці

Нагадаємо, фінансування з держбюджету на позаконкурсній основі саме цієї організації торік викликало невдоволення активістів. Тоді публічний звіт Держслужби у справах ветеранів закінчився бійкою. Учасник АТО Дмитро Резніченко пригадав, що 2016 року Організація ветеранів України забезпечувала «колорадськими стрічками» мітинги до 9 травня.

Бійка під час публічного звіту Держслужби у справах ветеранів за 2016 рік

Після цих подій Кабінет Міністрів України змінив принципи фінансування таких організацій з державного бюджету – кошти розподіляються за результатами проведеного конкурсу, а їхній розподіл затверджується Міністерством соціальної політики.

У центральному офісі Організації ветеранів України наших журналістів запевнили, що символіка спільноти давно приведена у відповідність до декомунізаційного законодавства. І справді, попри інформацію на сайті департаменту державної реєстрації та нотаріату, в приміщеннях організації по вул. Липській, 16-а в Києві новий символ – «Батьківщина-мати» (на її щиті замість гербу СРСР нічого нема).

За іронією долі Організація ветеранів України перебуває в одній будівлі із Українським інститутом національної пам’яті

На Броварську міську організацію ветеранів щороку справно виділяються кошти із міського бюджету. При тому зміни нерідко вносять по декілька разів на рік – з кожним разом збільшуючи бюджет ГО. Внаслідок останніх таких надбавок організація за поточний рік отримує 204,1 тис. грн. Із зазначеної суми левова частка коштів – 163,5 тис. грн – це фінансова підтримка постійних працівників.

Останні зміни до фінансування Броварської міської організації ветеранів – від 15 лютого 2018 року

Останні правки до міської програми підтримки «ветеранської» організації були здійснені через день після запровадження Кабміном конкурсної основи фінансування з держбюджету.

Нашого журналіста зацікавило, на що саме йдуть кошти громади Броварів. Тому він подав запит до Броварської міської організації ветеранів.

Втім, у тексті відповіді власне відповіді на поставлені запитання не було.

Слід зазначити, що згідно з пп. 2 п. 1 ст. 13 закону «Про доступ до публічної інформації» такі організації є розпорядниками інформації та зобов’язані надавати її на запити. Юридичні особи, які фінансуються з державного та місцевих бюджетів, надають інформацію щодо використання бюджетних коштів.

Нагадаємо, так званий декомунізаційний пакет законів діє в Україні вже четвертий рік. Під забороною, зокрема, публічне використання серпів і молотів. За порушення передбачена кримінальна відповідальність, включаючи ув’язнення до 10 років із конфіскацією майна. Окрім того, вже рік як під забороною георгіївська стрічка. За її публічну демонстрацію можна отримати штраф.

Зазначимо, що 8 березня цього року на території броварського лісництва відбулися змагання «Весняний пролісок». Уздовж траси для лижників організатори вивісили червоний банер і прапор СРСР, які містили символіку комуністичного тоталітарного режиму.

Водночас, попри наявну заборону символіки, виплати до пам’ятних днів 8 і 9 травня в Україні досі можуть отримувати дуже широкі категорії «ветеранів»: від в’язнів нацистських концтаборів до бійців винищувальних батальйонів НКВС і борців проти незалежності України.

Поділіться.

Залиште відповідь