Трибуна – Бровари

Щоб мрія стала реальністю: 5 кроків до встановлення фінансової мети

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Поліна ТрофименкоАвторка – Поліна Трофименко, фінансова консультантка в сфері убезпечення життя

Редакція сайту може не поділяти погляди авторів та не несе відповідальності за інформацію, опубліковану в розділі «Блоги». Відповідальність за зміст, достовірність фактів, цитат, власних назв та інших відомостей несуть автори текстів, розміщених у розділі «Блоги».

 

 

Гроші можуть підштовхнути до крайнього занепокоєння, вибити з колії та стати причиною багатьох проблем навіть для дуже багатої людини. Хибно думати, що кількість грошей змінить наше життя та здійснить усі мрії. Тимчасово – можливо. Але постійно це може зробити лише зміна мислення. Тож, почнемо.

По-перше, потрібна дисципліна та ґрунтовне розуміння для чого нам потрібні гроші, тобто – МЕТА. Фінансово грамотна людина завжди ставить перед собою фінансову ціль і досягає її, використовуючи знання та інструменти. Більшість із нас, коли розуміють конкретне завдання, легко та впевнено дотримуються правил. Мета може бути будь-якою: придбання нового телефону, ремонт у квартирі, навчання дитини тощо. Але як визначити для себе «свою» мету? Ту, яка надихне та дасть бажання рухатись у правильному напрямку? Адже важлива частина успіху – це правильна мотивація, без неї важко йти вперед.

Насправді, це легка задача – визначати фінансову мету. У цій статті ми вивчимо способи встановлення фінансових цілей, щоб потім було легко їх виконати та обрати для них потрібні фінансові інструменти. На перший погляд важко розібратися в своїх бажаннях, але якщо є воля і ясність думки, то все можливо. Скористаймося наступними кроками.

5 кроків для встановлення фінансових цілей

  1. Чіткість. Будьмо чіткими щодо своїх цілей

Будь-яка мета (особливо фінансова) без конкретики – це не що інше, як мрія. І це особливо відображається у фінансових питаннях. Мрія так і залишиться мрією, якщо ми не дамо їй чітких ознак. Як це зробити?

Часто кажуть, що заощадження – це не що інше, як відкладене споживання. Тому якщо сьогодні ми вирішили економити, то слід чітко зрозуміти, для чого нам це потрібно. Це може бути освіта малюка, вихід на пенсію, шлюб, відпустка мрії, авто тощо. Треба визначитись, що для нас пріоритет. Причому треба чітко окреслити:

  • час виконання (через рік, через 15 років, за місяць тощо);
  • місце, територію, країну (якщо це поїздка, весілля або придбання нерухомості);
  • марку, колір, функції та інші ознаки, які ми собі уявляємо стосовно бажаного предмету. До прикладу: білий Mercedes-Benz A 180 чи весілля на Мальдівах із весільною церемонією в готелі Sun Island Resort and Spa тощо;
  • навіщо нам це потрібно. Тут варто гарно поміркувати, які власні емоції, результати ми матимемо, коли отримаємо бажане. До прикладу, весілля на Мальдівах буде виключно розважальним процесом, а Mercedes-Benz підкреслить ваш рівень життя та статусність. Завжди прораховуйте наслідки своїх бажань. Бо Mercedes-Benz може стати фінансовим тягарем, а дороге весілля не гарантує щасливого подружнього життя;
  • грошовий еквівалент, його легко прорахувати, якщо всі ознаки мети усвідомлені.

Перелічуємо на папері всі цілі, якими б вони невеличкими не були, та підґрунтя для них. Для того, щоб не забувати, записуємо, хай це буде дорожньою картою на майбутнє!

  1. Реалістичність

Добре бути оптимістом, але треба «вмикати» і реаліста теж. Хай мета буде трохи агресивною, це змусить рухатись та досягати. Якщо ви десь схибите, то результат буде очікуваним. Але реальність поставленої цілі допоможе залишатись оптимістом протягом усього шляху. Тоді збережеться мотивація та бажання йти до неї.

До прикладу: важко придбати нерухомість за кілька років, якщо з доходів маєш лише середню зарплатню і не маєш стартового капіталу. Тому планувати таку мету варто на 10-20-30 років, правильно обираючи інструменти для заощаджень. У той же час придбання мобільного телефону може стати легкою «здобиччю» та займе не більше 2-3 місяців, залежно від вартості.

  1. Короткострокові та довгострокові цілі

Підхід до кожної мети різний. Тут важливо розділити їх на короткострокові та довгострокові. Якщо наша мета має здійснитися до 3-х років – це короткий термін, а більше – відповідно, довгострокова ціль. Це допоможе обрати правильні фінансові інструменти для здійснення нашої мрії, яку ми вже майже перетворили на мету.

  1. Враховуємо інфляцію

Рональд Рейган одного разу сказав: «Інфляція така ж жорстока, як зґвалтування, така ж страшна, як озброєний грабіжник і смертоносна, як Гітлер». І ця цитата найкраще підсумовує те, що інфляція може зробити з вашою фінансовою ціллю.

Будьте уважні щодо грошового еквіваленту вашої мети та правильно обирайте засоби інвестицій та заощаджень. Врахуйте, що інфляція в 3% може через 15 років збільшити вартість дитячого навчання на 50%.

  1. Кожному своє

Усі ми різні, тому і мета в кожного виключно індивідуальна. Ми так часто обираємо цілий ряд цілей, щоб пізніше зрозуміти, що це було не для нас. Якщо це ваша мета, вона надихатиме вас, а не когось іншого. Ніколи не треба йти чужими шляхами.

Уважно передивіться та усвідомте цей крок, а потім перегляньте всі цілі, які ви поставили перед собою. Тепер ви готові починати свій шлях.

У наступному матеріалі розберемось, як легко робити заощадження та які інструменти обирати для успішного досягнення цілей.

Буду вдячна за ваші думки стосовно описаних вище кроків. А як ви ставите перед собою фінансові цілі? Що вас надихає? Якщо маєте певні секрети та настанови, якщо вже пройшли шлях планування та встановлення мети, будемо раді вас почути!

Читайте інші матеріали авторки:  Фінансова грамотність: як використати кризу собі на користь

Фото – надане авторкою

Поділіться.

Залиште відповідь