«Шкільний вулик» у Заворичах: майстер-класи та плани з лікування пенсіонерів

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Останні три тижні для школярів Заворицького НВК виявились цікавими та насиченими, адже вони мали змогу стати учасниками навчальних майстер-класів у межах проєкту «Шкільний вулик», повідомляють у пресслужбі ГО «Наші Кроки».

Як і анонсували напередодні організатори, майстер-класів було одразу п’ять. Зокрема, про основи фінансової грамотності і фінансового планування власної справи школярам розповіла екс-депутатка і колишня голова бюджетної комісії Калитянської селищної ради Руслана Балакір.

Заворичі - шкільний вулик

Руслана Балакір під час майстер-класу

Із теоретичними та практичними складовими функціонування соціального шкільного підприємства познайомила дітей консультантка та тренерка з соціального підприємництва Аліна Бочарнікова.

А маркетингові особливості реалізації медової продукції на внутрішньому та зовнішньому ринках для учнів відкрив заступник голови Федерації роботодавців у сфері туризму України, фахівець у сфері дослідження ринку та побудови маркетингових стратегій для бізнесу Павло Бабенко.

Крім того, основи пасічникування та базові правила безпечної роботи з бджолами школярам повідала людина, що була понад 10 років головним пасічником екс-президента Віктора Ющенка – Петро Дяченко.

Заворичі - шкільний вулик

Петро Дяченко під час майстер-класу

Під час кожного з майстер-класів діти мали змогу як почути навчальну частину, так і в інтерактивній формі самі генерувати ідеї, міркувати над ефективними механізмами розвитку власного соціального шкільного підприємства, а також реалізації його продукції.

Заворичі - шкільний вулик

Учасники «Шкільного вулика» дискутують щодо питання створення бренду

Проєктом зацікавилися учні різного віку: від 9 до 15 років. Як результат, за підсумками майстер-класів організатори сформували групи з 15 учнів, які надалі втілюватимуть у життя проєкт «Шкільний вулик».

Розподіл функціональних ролей

Поряд із навчальним блоком, одним із найзахопливіших завдань для учасників проєкту був розподіл функціональних ролей. Зокрема, шляхом відкритого і демократичного голосування діти обрали Анастасію Бобошко директоркою власного соціального шкільного підприємства. Її заступницею обрано Катерину Слуговину. Фінансами «Шкільного вулика» займатимуться Аліна Цвях та Валерія Сидорук. Андрій Сириця слідкуватиме за дотриманням на пасіці всіма учасниками проєкту правил техніки безпеки, а Сергій Йовенко, Михайло Фалько, Марія Сойма та Аделаїда Слющенко слідкуватимуть за належним використанням матеріально-технічної бази підприємства.

Крім того, школярі вирішили також створити два відділи в структурі власного соціального шкільного підприємства: відділ інформаційної підтримки та відділ реалізації. До першого увійшли Артем Лахно, Сергій Йовенко, Богдан Гришко, Катерина Слуговина та Марія Сойма. Серед його функцій – питання реклами підприємства в інтернеті, ведення сторінок і блогів у соціальних мережах Facebook, Youtube, Instagram та Tik-tok. Своєю чергою відділ реалізації підприємства, де працюватимуть Павло Уланов, Михайло Старинець, Назар Куліда, Михайло Фалько, Аделаїда Слющенко і Тимофій Бузинський, відповідатиме за просування «Шкільного вулика» серед жителів громади, безпосередньо батьків школярів Заворицького НВК, а також контролюватиме ефективність процесів розливки меду, брендування продукції пасіки логотипами підприємства, її своєчасної доставки до кінцевого споживача.

Заворичі - шкільний вулик

Команда учасників «Шкільного вулика» спільно з пасічником екс-президента Ющенка Петром Дяченком

Про плани

Поки ж учасники проєкту працюють над розробкою логотипу. Вже створили сторінки власного соціального шкільного підприємства в соціальних мережах та запрошують всіх небайдужих черпати новини з життя і діяльності «Шкільного вулика» саме там. А останнє, судячи з намічених планів учнів, має бути насиченим, адже вже зараз школярі обговорюють варіанти не просто влаштування пасіки та безкоштовної передачі з соціальною метою частини отриманої медової продукції для потреб місцевого дитячого будинку «Надія», але й розглядають можливість запуску в майбутньому краудфандингової кампанії зі збору коштів для придбання апі-будиночка. Наявність останнього дозволить втілювати практику лікування аероапітерапією людей похилого віку.

А для того, щоб підтримати такі натхненні починання школярів, організатори проєкту – громадська організація «Наші кроки» спільно з фондом Східна Європа, попіклувалися про отримання учнями першого обладнання для власного шкільного підприємства. Зокрема, уже доставлено огорожу для облаштування території пасіки, захисні маски та костюми, а також окремий інструментарій, необхідний для роботи з бджолами і вуликами (рамки, димарі, тара для розливу медової продукції, пилкозбірники, льоткові загороджувачі, вощина).

Заворичі - шкільний вулик

Один із учасників проєкту приміряє амуніцію пасічника

Ближче до кінця травня учасники «Шкільного вулика» очікують на отримання вуликів та доставку самих бджолосімей. До цього часу на території заднього подвір’я школи діти спільно з організаторами проєкту планують повністю завершити процес влаштування огорожі пасіки, а також провести комунікації та налагодити цілодобове відеоспостереження.

Нагадаємо, що «Шкільний вулик» створено в межах проєкту «Заснування соціальних шкільних підприємств у сільській місцевості та малих містах України для заохочення молоді до соціального підприємництва в Івано-Франківській, Житомирській і Донецькій областях», що виконується фондом Східна Європа та Kinderhilfswerk ChildFund Deutschland за фінансової підтримки German Federal Ministry for Economic Cooperation and Development (BMZ).

Читайте також

  1. У Калитянській ОТГ запрацює соціальне шкільне підприємство
  2. У Броварах працює єдина в Україні промислова медоварня з виробництва сікери. Відео
  3. Солодкі напої підвищують ризик передчасної смерті – нові дослідження
  4. Як прокидатися раніше та уберегтися від безсоння
Поділіться.

Залиште відповідь