«Школа успіху. Бровари»: як поважні спікери ділилися життєвим досвідом з броварською молоддю

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

13-14 жовтня в культурному центрі “Прометей” відбувся захід для підлітків “Школа успіху. Бровари 2018”. Впродовж двох днів молодь прослухала виступи броварських та київських спікерів: Олександри Дудар, Павла Різаненка, Олени Косміної, Олександра Плахова, Леоніда Черепейніка, Андрія Василенко, а також представників всеукраїнської благодійної організації Klitschko Foundation.

Як пояснила організаторка заходу 16-річна броварчанка Дарина Худіяш, цей захід вона організувала, як учасниця “Школи успіху” від Klitschko Foundation: “Цього літа я була однією із сотні відібраних підлітків зі всієї України. Ми отримали таке завдання організувати локальну школу успіху, аби продемонструвати ті знання, які ми здобули. А також щоб згуртувати прогресивну молодь свого міста.“

Дарина Худіяш, організаторка “Школи успіху. Бровари 2018”

Кожен спікер отримав сертифікат

ОЛЕКСАНДРА ДУДАР (маркетинг-директор будівельної компанії “БЗБК”, співзасновниця школи робототехніки та ІТ “БроБотс”, учасниця майстер-курсу Світової асоціації позитивної психотерапії): “Не бійся просити”

Спікерка поділилася враженнями зі свого особистого досвіду: що означає бути дитиною в заможній родині, які переваги та недоліки такого положення. Пані Олександра зазначила, що поняття успіху в кожної людини своє. Протягом життя можуть траплятися такі випробування, коли власними зусиллями досягти чогось неможливо. У таких випадках треба не боятися просити про допомогу: владу, родичів, друзів, навіть країну. Саме таким шляхом була заснована школа Броботс — соціальні дефініції небайдужих людей.

Олександра Дудар

Олександра Дудар порадила більше мандрувати, пізнавати інші країни та вивчати світ задля того, щоб потім повернутися та будувати нову Україну: “Куди б ви не поїхали, ви повинні реалізуватися тут”.

АНДРІЙ ВАСИЛЕНКО (останні 15 років очолює український офіс компанії Zeelandia, засновник Голландської пекарні “21.3”): “Чи змінюється світ зі зміною точки зору

На противагу попередній спікерці пан Андрій виріс у звичайній “дворовій” родині, тобто дворах Троєщини. Змалечку зрозумів, що багаті люди — ті, хто багато працює. Досвід роботи в іноземній компанії навчив його бути конкурентоспроможним на європейському ринку. Пан Андрій каже, що бути багатим в Україні легко, бо зараз в ній ще забагато корупції. Але коли вітчизняні компанії намагаються вийти на міжнародний ринок, то виявляються неготовими до сучасного способу ведення бізнесу. Підприємець порівняв нашу країну із застарою моделлю велосипеда “Україна”, що намагається виграти сучасний марафон Тур де Франс: “Щоб виграти марафон замало поставити електромоторчик, потрібно нарощувати власні м’язи: сплачувати податки, мито, платити гарну зарплатню робітникам, вести чесний бізнес.”

Андрій Василенко

Пан Андрій додав, що в житті можуть бути різні етапи, підйоми та падіння. Але головне – поставити собі мету й поступово рухатися до неї. Чим же вимірюється успіх в розумінні спікера? В першу чергу – родиною, роботою та благодійністю. Але найголовнішим критерієм для пана Андрія є схвальний відгук від Творця на питання: “Що скаже Він?”

ЛЕОНІД ЧЕРЕПЕЙНИК (генеральний директор ТОВ “Вторма юа” – компанії, що займається збором та переробкою вторсировини, громадський діяч): “Сортувати стає модним!”

Пан Леонід розпочав свій бізнес саме в підлітковому віці, ним рухало бажання зробити місто чистим. Він детально розповів дітям, як правильно сортувати сміття. Показав, які саме етапи переробки вторсировина проходить на виробництві. Турботу про навколишнє середовище спікер запропонував зробити корисною звичкою, що формується впродовж 21-30 днів. Окрім того, зараз, коли майже біля кожного будинку є роздільні смітники, сортувати стає модним.

Леонід Черепейнік

Пан Леонід переконаний, яку б мету людина не ставила, вона має бути корисною для суспільства: “Успіх — це мати свою ціль та мету, рухатися до них. Так, звичайно, іноді буває важко, тоді я думаю: якщо здамся — легше не буде.”

ПАВЛО РІЗАНЕНКО (народний депутат України, громадський діяч): “Що таке успіх?”

Пан Павло відповів на питання: чому хтось успішний, а хтось ні? Саме ті, хто багато чого пробує в житті, досягають успіху, навіть коли помиляються. “Тому що невдача — це не причина відмовитися, це можливість зробити висновки. Адже можливості весь час змінюються, коли ми набуваємо нових знань, досвіду, розширюємо з часом коло спілкування”, запевняє спікер.

Павло Різаненко

Павло Різаненко поділився формулою успішного проекту, для якого визначними є наступні ресурси:

 • люди важливо бути частиною спільноти, бути прийнятими іншими. Для цього потрібно розвивати в собі навички спілкування, розуміння, взаємодії, емпатії;
 • матеріальні ресурси або гроші важливо, як саме ви їх витрачаєте, чи вмієте вкладати в справу;
 • інформація це ваші знання, навчання;
 • час найбільш обмежений ресурс, який неможливо відновити: “На що ви його витрачаєте — формує вас, саме таким чином ми самі формуємо свою особистість.

Пан Павло переконаний, що немає прямої кореляції між успіхом та грошима, бо успіх це не зовнішня, а внутрішня категорія, коли людина задоволена в різних сферах життя:Тому ідеальна робота — це та, яка подобається, яка гарно оплачується, яка вдається та яка цінується суспільством.“

ЮЛІЯ КРАВЧЕНКО (методист Малої академії наук України, доктор філософських наук, спеціаліст з методики “P4c: Philosophy for children”): “Бути, а не здаватися”

Юлія Кравченко

Київська спікерка говорила про такі важливі властивості людини, як вміння критично мислити, не бути “рабом стада”. Для цього треба весь час поповнювати свій багаж знань, вчитися висловлювати свою думку: “Тому що, коли ми граємо якусь роль, це робить нас нещасливими.”

ОЛЕКСАНДР ПЛАХОВ (з Дому Небайдужих, засновник LED.Bro — конференції надихаючих ідей, засновник ESC Bro — розмовного англійського клубу, активіст, проектний менеджер, філолог): “Прекрасно жорстоке майбутнє: виклики та готовність їх прийняти”

Головною думкою виступу Олександра Плахова було те, що світ змінюється дуже швидко, тому ми повинні встигати змінюватися разом з ним. Аби бути готовим до цього пан Олександр представив майбутнє через 10-12 років, як раз в той час, коли більшість присутніх підлітків мають закінчити вузи та почати шукати роботу.

Олександр Плахов

Отже, в прекрасно-жорстокому майбутньому нас чекає:

 • зростання чисельності населення до 8,5 млрд людей, перенаселення, а з нею масова міграція в більш вільні землі;
 • збільшення турботи про навколишнє середовище, відмова від нафти на користь газу;
 • регіоналізація — створення невеличких союзів, що кинуть виклик великим державами на кшталт Америки, Китаю та Європи;
 • збільшення загрози третьої світової війни через боротьбу за різноманітні ресурси;
 • зменшення приватності життя — держави слідкуватимуть за населенням через служби безпеки за допомогою технічних інновацій;
 • загроза кібер-атак через те, що більшість фінансових операцій здійснюватиметься он-лайн;
 • втрата роботи 400-800 млн людей через розвиток штучного інтелекту, багато професій стануть непотрібними;
 • розвиток сучасних технологій: нейроінтерфейсів, біоенженерії, генної інженерії, віртуальної реальності;
 • збільшиться тривалість життя, але загальний рівень щастя зменшиться через стреси та самотність, кількість самогубств зросте;
 • поява транс-людини, напівробота — як результат об’єднання машинного інтелекту та людського.

“Всі ці зміни можуть налякати та видатися жорстокими,” погоджується пан Олександр. Тому вже саме зараз діти повинні розвивати в собі навички, що будуть цінуватися в майбутньому: вміння вирішувати комплексні завдання, вести переговори та швидко приймати рішення, критичне мислення, творчі здібності та управлінські таланти тощо. Для цього активіст порадив вивчати англійську мову, пройти стажування в державній, українській та іноземних компаніях, займатися волонтерством, спортом, читати, заводити друзів. “Тоді ви будете готові до майбутнього, яке насправді прекрасне,” – запевнив Олександр Плахов.

МАРИНА ЗАСОБА (засновниця та директор сімейної альтернативної школи KidsHUB): “Три цінності — основа життя”

Спікерка розпочала свій виступ з цікавих вправ. Перша мала на меті більш близьке знайомство учасників один з одним. Друга дозволила з’ясувати, які саме цінності є в житті людини та визначити три найголовніші для кожного. Серед найважливіших підлітки називали такі, як вміння мислити та досягати мети, здоров’я, краса, воля, освіта, увага, довіра, гармонія в родині.

Пані Марина розповіла, що цінності в кожного свої, вони можуть змінюватися впродовж життя, але притримування саме трьох найголовніших допомагає у важкі хвилини. Спікерка поділилася своїми власними: любов, свобода та відповідальність.

Марина Засоба

Марина Засоба порадила кожного дня приділяти увагу трьом важливим справам:

 • вдумливо читати, навіть впродовж 10 хвилин, але робити це якісно;
 • переглядати корисне відео, наприклад конференції ТЕД. За словами пані Марини, це наче спілкування з наставниками-експертами, людьми які вже чогось досягли в житті;
 • займатися спортом. Для цього не обов’язково відвідувати тренувальний зал кожного дня, достатньо встановити спеціальні додатки на телефон та займатися вдома.

ОЛЕНА КОСМІНА (тренер з ментальної арифметики і швидкочитання, методист академії розвитку інтелекту SMARTUM):Що таке softskills і чому вони такі важливі для кар’єри?”

Пані Олена розповіла, що мріяла отримати корисну для суспільства професію, тому пішла навчатись на військового офіцера. По закінченню вузу працювала у військовій частині буквально в лісі. Через деякий час зрозуміла, що роботу ненавидить і працювати тут не зможе. Тож переїхала в Київ, де знайшла роботу за іншою спеціальністю, а саме зараз працює тренером з ментальної арифметики.

Олена Косміна

Спікерка зазначила, що на певних етапах життя людина може змінювати професії, набувати нові спеціальності і це нормально: “Тому що роботу, яку ви не любите, ви не зможете виконувати якісно, класно.” Але будь-який вуз, надасть окрім hardskills твердих компетенцій, тобто теоретичних та практичних спеціалізованих знань, ще важливі softskills  м’які навички: організаційні, громадські, мовні, когнітивні. Ці навички набуваються саме через досвід і знадобляться потім в будь-якій роботі.

Після кожного виступу підлітки задавали питання, найактивніші отримували подарунки.

Марина Засоба дарувала книжки

Зі столиці підтримати Дарину приїхала також директор Фонду Klitschko Foundation Аліна Носенко та координатор всеукраїнської “Школи успіху” Володимир Андрієвич.

Аліна Носенко – директор Фонду Klitschko Foundation

Наприкінці заходу з учасниками були проведені різноманітні психологічні майстер-класи.

Вправа на довіру

По закінченню “Школи успіху. Бровари 2018” кожен учасник отримав сертифікат.

Організаторка Дарина Худіяш висловила загальне задоволення: “Мене дуже надихають схвальні відгуки, діти кажуть, що вони в захваті. Для багатьох з них це взагалі перший досвід заходу такого формату: коли вони отримують такі мотиваційні лекції, поради. Я дуже рада, що змогла декого змотивувати подаватися також на різні проекти поза Броварами, бути активними підлітками.”

ФОТО – зі сторінки Школи успіху Бровари 2018 у FB

Поділитись

Про Автора

Leave A Reply