Школярі плакали від фільму та віршів про Майдан: День Героїв Небесної Сотні в Броварах

Pinterest LinkedIn Tumblr +

У МКЦ «Прометей» 20 лютого відбулося нагородження учасників та дипломантів  ІІІ міського конкурсу дитячо-юнацького малюнка «Пам’яті Героїв Небесної Сотні присвячуємо». Також старшокласники переглянули документально-публіцистичний фільм, присвячений подіям на Майдані у лютому 2014 року, та прослухали вірші поетеси Майдану Марії Волинської. Побачене та почуте школярів глибоко вразило.

 На своїй сторінці у FB Броварський відділ культури оприлюднив підсумки ІІІ міського конкурсу дитячо-юнацького малюнка «Пам’яті Героїв Небесної Сотні присвячуємо». Участь у конкурсі взяли вихованці  ЗОШ №1, 3, 5, 6, 9, НВК, БНВО та школи мистецтв – усього 48 учнів віком 7-16 років.

Як зазначають організатори, метою конкурсу було вшанувати  подвиг загиблих учасників акцій протесту на Євромайдані у грудні 2013 – лютому 2014 року та активізувати роботу з патріотичного виховання в середовищі учнівської молоді міста.
19 лютого журі у складі сучасної художниці, майстрині з іконопису Олени Перевозник, відомого художника-карикатуриста Геннадія Міхеєва, художника-аматора Олега Запорожця, начальниці відділу культури Катерини Мелікової підбило підсумки конкурсу та визначило переможців. Нагородження учасників та 10 переможців відбулося 20 лютого у малій залі МКЦ «Прометей».

Учень СШ №5 Ігор Завальний один із переможців конкурсу. Хлопець займається в Броварській школі мистецтв  четвертий рік, і це його не перша перемога. На своєму графічному малюнку Ігор зобразив «Вогонь на Грушевського». Хлопець розповідає, що бачив в Інеті подібні фото, які його вразили, тож і спробував  побачене відтворити. Журі визнало його роботу однією із найкращих і відзначило одним із п’яти «перших» місць.

Усі учасники конкурсу отримали почесні дипломи та солодощі, а фіналісти – ще й набори для творчості.
Після нагородження присутні учні старших класів шкіл міста мали можливість переглянути один із циклу документально-публіцистичних фільмів  творчого об’єднання «Вавилон-13», присвячений подіям на Майдані «Зима, що нас змінила».

Як зазначили журналістам «Трибуни» старшокласники 5 школи, вони не вперше переглядають подібні документальні фільми про Майдан. І щоразу їх вражає відданість, патріотизм полеглих і живих сучасників. Підліткам складно повірити, що всі події, які показано на екрані – реальні, відбувалися поряд, і, загалом, у мирній Україні.

Варто зазначити, що протягом усього перегляду фільму в залі стояла глибока тиша, яка продовжувала тривати і під час виступу співзасновниці видавництва «Світ успіху» Неоніли Струк, яка  розповіла, як очевидиця, про події на Майдані та представила поетесу Марію Волинську.

Неоніла Струк

Марія Волинська

Марія Волинська (Махновець) – уродженка села Четвертня Маневицького району, нині проживає в місті Бровари, де бере активну участь у громадському та культурному житті міста.Пані Марія – учасник та лауреат конкурсів  «Кришталеве перо», «Міс поезія».

Така сама тиша панувала в залі і під час читання віршів самою поетесою Марією Волинською, яка описала у віршах усе побачене та пережите на Майдані. З вуст поетки прозвучали вірші «Реквієм», «Звернення до «Беркута», «Серце» , «Небесна Сотня», про 18-річного односельця Андрія, який, щоб урятувати друзів, накрив собою гранату. А вірш «Дорога безсмертя», який покладено на музику, став своєрідною хвилиною мовчання.

На своїй сторінці у FB Неоніла Струк  про Марію Волинську написала:

Те, що поезія Марії Волинської торкнулася глибин дитячих сердець, було видно по сльозах, які стояли в  очах як дівчат, так і хлопців, протягом  усього виступу поетеси.

Наприкінці зустрічі пані Марія звернулася до присутніх у залі школярів із проханням не допускати в своєму житті помилок, які трапилися в поколіннях їхніх батьків та дідів.

Фото – авторки та зі сторінки у ФБ відділу культури

Поділіться.

Залиште відповідь