Штрафи для власників скутерів, мопедів і мотоциклів у 2022 році

Pinterest LinkedIn Tumblr +

У народі їх називають «льотчиками», «хрустиками», а їх залізних коней – «смертю на колесах». І ДТП за їх участю – не рідкість, особливо повесні, коли погодні умови для їзди більш сприятливі. Проте літають мотоциклісти, мопедисти та скутеристи і взимку. Мають вони такі ж права, обов’язки й обмеження, як і водії легкових авто чи автобусів. А за порушення правил дорожнього руху водіям мотоциклів, мопедів і скутерів передбачені чималі штрафи, пише Урядовий кур’єр.

Думка «керувати мотоциклом – легше найлегшого, це ж не автомобіль!» часто вводить в оману тих, хто лише планує придбати собі двоколісний транспорт. Мотоцикл – це один із найскладніших в управлінні видів транспорту з точки зору безпеки. Він дозволяє набирати великі швидкості, бути маневреним і гнучким на проїжджій частині, але потребує максимальної зібраності та зосередженості протягом усього періоду, що людина перебуває за кермом. Отримати права категорії «А» на керування мотоциклом можна у віці 16 років.

Такі ж правила розповсюджуються на мопед та скутер. Проте вони безпечніші у керуванні: не набирають надзвичайно великі швидкості та зазвичай є фізично легші.

Водій двоколісного транспорту зобов’язаний стежити за чіткою роботою та справністю усіх вузлів і своєчасно міняти мотозапчастини, що виходять із експлуатації. Особливо в зимову пору року варто звернути увагу на моторезину (покришки на скутер), адже це – безпека.

Водії мотоциклів, мопедів та скутерів мають такі ж права, обов’язки й обмеження, як і водії легкових авто чи автобусів. Якщо поліція їх зупинить і виявить, що в нього немає водійського посвідчення, а після судового процесу виявиться, що цього посвідчення ніколи й не було, може накластися штраф у розмірі до 40 800 грн.

Категорії штрафів, виходячи з різниці між транспортними засобами, трохи різняться.

Для водіїв мопедів та скутерів передбачено:

 • за водіння мопеда за наявності прав, але іншої категорії – 3400 грн;
 • за керування скутером без шолома  – 510 грн;
 • за повторне порушення протягом року –  850 грн та конфіскація транспортного засобу до моменту сплати штрафу.

Для водіїв-мотоциклістів законом України визначено штрафи в більшому розмірі:

 • за перевищення швидкості –  340-1700 грн;
 • за керування в стані сп’яніння  – 17-51 тис. грн;
 • за водіння після того, як права було вилучено за рішенням суду,  – 20 400 грн;
 • за повторне порушення  – 40 800 грн.

Варто враховувати: якщо ви сядете на мотоцикл, мопед чи скутер без водійського посвідчення категорії  «А», будете змушені сплатити 3 400 гривень. А якщо вас вдруге зупинить поліціянт із тим самим порушенням –  штраф становитиме 40 800 грн.

Читайте також

 1. Неповнолітній мотоцикліст травмував броварчанку. ФОТО
 2. Під Броварами мотоцикліст на смерть збив велосипедистку. ФОТО
 3. ДТП у Броварах та Шевченковому за участі мотоциклістів. Є постраждалі та загиблі. ВІДЕО
 4. У Броварах на «зебрі» мотоцикліст збив жінку
 5. ДТП: мотоцикліст зіткнувся з двома автівками в Броварах. ВІДЕО
 6. У Броварах шукають водія-втікача, який травмував мопедиста
Поділіться.

Залиште відповідь