Скільки Броварам коштуватиме покращення вторинної меддопомоги

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Постійна комісія з гуманітарних питань підтримала проект рішення щодо покращення вторинної медичної допомоги та відновлення матеріально-технічної бази БЦРЛ. “Трибуна-Бровари” поцікавилися, скільки місту коштуватиме прийняття цієї програми. 

Як зазначається в додатку програми, її мета — поліпшення фінансування вторинної медичної
допомоги для налагодження більш ефективного функціонування системи
охорони здоров’я. Обсяги фінансування з місцевого бюджету по загальному фонду склали 69400,5 тис. грн, по спеціальному — 25328,1 тис. грн.

Із загального фонду 18 млн. грн планують виділити на додаткову заробітну плату 1099-м працівника_цям, щоб уникнути «зрівнялівки» в розмірах оплати праці висококваліфікованих із некваліфікованими. 15821,9 тис. грн, окрім уже виділених 10092,9 тис. грн, — на річну заробітну платню 1709-м кадрам установи. Як значиться в пояснювальній записці, ці витрати розділено між районним і міським бюджетами (загальна потреба складає 149727,7 тис. грн, у відсотковому відношенні населення між містом і районом, на Бровари припадає 60,8%). Не забули і про відрядження та курси працівників_ць лікарні, на це планують витратити 250 тис. грн. Як наголосила член комісії і депутатка місцевої ради Тетяна Крилова, такі видатки дуже важливі, адже знайомі лікарі їй часто скаржаться, що на міжнародних конференціях виглядають дуже бідно.

Закупівля медикаментів на лабораторні реактиви, рентгенівську плівку, вироби медичного призначення та ліки для ургентної допомоги (у тому числі й медикаменти для безкоштовного лікування хворих в перший день) обійдеться міському бюджету в 14 млн. грн.

На проведення обов’язкових медичних оглядів педагогічних працівників_ць відділу освіти, дошкільних закладів м. Бровари та ін. передбачено 575,3 тис. грн. Як розповіла заступниця з економічних питань Тетяна Щербак, обстеження чоловіків коштує 69 грн, у той час як медогляд жінок майже вдвічі дорожчий — 124 грнВона також повідомила, що вартість харчування стаціонарних хворих на день складає 35 грн (загальна сума видатків на продукти харчування — 4383,5 тис. грн).

588,5 тис. грн коштуватиме місту придбання меблів та побутової техніки, а 296,6 тис. грн — медобладнання для першого педіатричного відділення центру «Дитяча лікарня».

По спеціальному фонду найбільше видатків підуть на капітальний ремонт приміщень БЦРЛ. А саме:

  • даху Дитячої лікарні — 2550,0 тис. грн.
  • адмінвідділення і сходовий майданчик — 1009,8 тис. грн.
  • третій і четвертий поверхи Дитячої лікарні — 4224,2 тис. грн. на кожен
  • заміна грузових та пасажирських ліфтів у терапевтичному й хірургічному корпусах — 929,5 тис. грн на кожен корпус, а також 1725,6 — на заміну ліфтів у пологовому будинку
  • підйомник для подачі продуктів у харчоблоці ЦРЛ — 400 тис. грн.
  • тепломережа лікарні — 2000,0 тис. грн.

Окрім цього, 7085,3 тис. грн планують витратити на основне медобладнання дитячої лікарні.

 

 

Поза порядком денним пані Щербак звернулася до комісії з проханням підтримати виділення 2 млн. 765 тис. грн для забезпечення роботи гемодіалізу. Адже, за її словами, держава грошей поки не дає. Пані Щербак також зазначила, що ця сума покриє лише третину витрат на процедуру. Одначе присутні вирішили не голосувати за цей проект рішення, оскільки депутатка Тетяна Крилова пообіцяла спробувати допомогти отримати фінансування з держбюджету. Якщо ж цей варіант не спрацює, проект рішення виноситимуть на чергову сесію, що має відбутися вже 15 лютого.

Окрім цього, Тетяна Щербак подала на розгляд комісії заявку щодо виділення коштів на 328 персональних комп’ютерів і 195 принтерів для працівників_ць БЦРЛ. Кошти на них, швидше за все, проситимуть у рамках загальної програми вже під час сесії.

Наостанок пані Щербак порадувала присутніх новиною про зменшення витрат на забезпечення хворих безкоштовними інсулінами з міського бюджету. Завдяки субвенції з держбюджету, сума якої склала 1928,2 тис. грн по місту Бровари, із місцевої казни необхідно виділити 723,1 тис. грн замість очікуваних 2684 тис. грн.

 

Поділіться.

Залиште відповідь