Смертельний наїзд на велосипедистів у вересні 2016-го: суд продовжив термін арешту водію фури

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Броварський міжрайонний суд на засіданні 8 листопада цього року продовжив термін арешту 23-річному Івеліну Цанкову ще на 60 діб. І це вже було сьоме чи восьме засідання під головуванням судді Тетяни Міхеєнкової, яка розглядає кримінальну справу за фактом страшної дорожньої транспортної пригоди 1 вересня 2016 року під Скибином.

Нагадаємо, тоді два великовантажні автомобілі (фури) з болгарськими номерами рухалися трасою Чернігів – Київ. За кермом автомобілів були Цанкови, батько і син. Вантажівка молодшого Цанкова, Івеліна, якому на той час було 22 роки, їхала першою.

Все сталося приблизно о 5-ій вечора. Не доїжджаючи до знаку «населений пункт «Скибин»,  фура Івеліна Цанкова, яка рухалася у правій смузі за хороших погодних умов, за умови вільної від транспорту лівої смуги, здійснила наїзд на групу спортсменів- велосипедистів  Броварського вищого училища фізичної культури. Вони рухалися у попутному напрямку. Вже після удару, у метрах 50-ти від цього, автомобіль зупинився.

У результаті  наїзду один велосипедист – 13-річний хлопець Андрій Положенцев – загинув під колесами болгарського автомобіля, ще вісім чоловік – з них один тренер – отримали тілесні ушкодження різного ступеня важкості.

Івеліна Цанкова взяли під варту. Більше 12 місяців з моменту ДТП спочатку тривало слідство, потім розгляд у суді. Івелін Цанков свою вину у вчиненні трагічної ДТП визнав повністю.

Під час засідання 8 листопада 2017 року суд заслухав єдиного свідка цієї пригоди. Його кілька разів викликали, але чоловік, який на даний час проживає у себе на батьківщині в Тернопільській області, не з’являвся. Та все ж Ярослав Дудар, 1979 року народження, прибув на суд 8 листопада та дав свідчення, відповів на запитання прокурора та адвоката. При цьому у самого Івеліна Цанкова  запитань до свідка не було.

Суд, не дивлячись на іншу думку адвоката, який висловився за звільнення свого підопічного від утримання за гратами, виніс постанову, за якою термін утримання під вартою продовжив до 6 січня 2018 року. Попередній термін закінчувався 10 листопада 2017-го.

Також призначено наступне засідання суду. Воно відбудеться 7 грудня, і на ньому допитуватимуть обвинуваченого Івеліна Цанкова. Після цього за процедурою залишиться провести дебати, далі – вирок. Суддя Тамара Міхеєнкова сподівається, що крапку в цій справі суд поставить ще до кінця нинішнього року. Також вона вдруге звертає увагу, та просить  адвоката провести активнішу роботу з родиною Івеліна Цанкова, насамперед батьками. Вони та інші родичі обвинуваченого  дуже часто за цей рік відвідували Україну й були присутні на судових слуханнях справи.  Однак до цього часу вони не знайшли можливості обговорити з іншими потерпілими в аварії їхні вимоги, які вони виклали у цивільних позовах.

Зрозуміло, що Івеліну Цанкову покарання уникнути не вдасться, та й сам він свою вину визнав. Однак суд може врахувати факт задоволення вимог потерпілих, що  може вплинути на сам термін покарання Івеліна Цанкова.

Між тим один судовий вирок у справі про скоєння цього ДТП вже є. 17 липня 2017 року суд визнав винним у вчиненні кримінального правопорушення  тренера з велосипедного спорту БВУФК  та призначив йому покарання, позбавивши його волі строком на 4 роки. Одночасно на підставі ст.75 Кримінального кодексу суд звільнив його від відбування покарання, встановивши цій особі випробувальний строк терміном у 2 роки.  Тренер неналежно виконав свої професійні обов’язки щодо охорони здоров’я та життя неповнолітніх.

Анатолій Дніпровий

Поділіться.

Залиште відповідь