Сміттєвий полігон «Десна-2» закривається. У Броварській РДА шукатимуть нові ділянки під сміттєзвалища

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Потужностей єдиного на Броварщині (старі межі – авт.) легального сміттєвого полігону «Десна-2»  вистачить лише на рік. Про це в своєму листі до керівництва району і керівників підприємств повідомила директорка ТОВ «Десна-2» Тетяна Забіжко. Утім, до цього часу підприємство «Еко-Старт» не може отримати дозволів на зведення неподалік полігону першої лінії сортувально-переробного комплексу. Як планує керівництво міста і району вирішувати цю проблему? 

Потужності єдиного на Броварщині (старі межі) легального сміттєвого полігону «Десна-2» вичерпнано на 90% – про це директорка ТОВ «Десна-2» Тетяна Забіжко розповідала журналістам ще рік тому.

Сортувати, щоб не потонути у власному смітті. Відео

Цього року про заповнення сміттєзвалища майже на 95% директорка повідомила в листі на ім’я керівників підприємств і Броварської РДА. У листі вказано, що договори на розміщення і захоронення твердих побутових відходів на полігоні «Десна-2» укладатимуться лише на 2022 рік.

сміттєзвалище Десна -2

Сміттєвий полігон “Десна-2”

За словами в.о. голови Броварської РДА Павла Проскочила, саме вирішенню цих важливих питань і присвятять нараду з перевізниками сміття і власниками полігонів нового об’єднаного району. Відбутися вона має до 20 грудня. «Ми вирішуватимемо, де саме в Броварському районі віднайти потенційні площі, на яких можна відкрити нові сміттєзвалища. Це питання складне, але, думаю, цілком вирішуване», –  повідомив  Павло Проскочило.

Натомість Тетяна Забіжко «заспокоює», що полігон працюватиме ще рік, і весь цей час тверді побутові відходи без затримок надходитимуть на підприємство.

Паралельно з цим, за її словами, на «Десні-2» розпочато відповідну рекультивацію. «Ми ще не маємо повного її кошторису, але роботи ведуться. На даному етапі рекультивацію ми проводимо своїми силами. Проте я не знаю, як це відбуватиметься надалі, і яким чином фінансуватиметься, адже ситуація дуже динамічна і постійно змінюється»,  додала вона. Проте так і не уточнила, скільки грошей закладено для виконання першого етапу рекультивації, який зараз відбувається.

За форс-мажорів буде більш дорога альтернатива

Нині «Десна-2» працює на межі надможливостей, адже на полігон звозять сміття не лише з Броварів та району, а навіть Києва. Керівництво Десни-2 переконане, що мешканці міста і району мають сортувати відходи, щоби на полігон якнайменше потрапляло ТПВ. Хоча в місті частково є спеціальні баки для сортування твердих побутових відходів, далеко не всі броварчани поспішають його сортувати. А це робити вкрай необхідно, адже вже за рік закриється полігон «Десна-2», а іншого легального полігону на території старого Броварського району немає.

Проте влада міста за це не переймається, покладаючи всі зобов’язання з вивезення і сортування відходів людської життєдіяльності на перевізників. А тих підприємців, що в місті організували сортуванням сміття, ніяк не підтримує.

Те, що найбільший перевізник сміття – ТОВ «Селтік ТБО», частково сортує ТПВ, яке потім утилізується на заводах, ситуацію в нашому регіоні не рятує.

Сортувальна лінія: як у ТОВ «Селтік ТБО» сортують тверді побутові відходи. Відео

Проте керівниця підприємства Ірина Федорченко зазначає, що якщо протягом року трапляться непередбачувані форс-мажори, то сміття можна буде транспортувати і до інших місць.

«Наше підприємство уклало договори з низкою полігонів Київської області, приміром, із тим, що працює у Вишгородському районі. Також ми можемо транспортувати тверді побутові відходи на завод «Енергія», що є єдиним сміттєспалювальним підприємством в Україні (працює в Києві)», – зазначає вона.

Зрозуміло, що вивезення відходів у більш віддаленіші полігони спричинить зростання витрат перевізника, відтак тариф на оплату послуг із вивезення та утилізації сміття також зростуть. Однак, як запевняє директорка ТОВ «Селтік ТБО», тариф для транспортування на полігон «Десна-2» в 2022 році не переглядатиметься і залишиться на рівні 2021 року.

Комплксу з сортування і переробки сміття поки що не буде

Вирішити на Броварщині проблему зі сміттям могло б будівництво сортувально-переробного комплексу, який запланувало побудувати ТОВ «Еко-старт». Нагадаємо, у березні 2021 року на землях Богданівської сільської ради, що неподалік полігону «Десна-2», тодішній голова РДА Георгій Біркадзе заклав символічну капсулу задля його будівництва. Проте воно так і не розпочалося.

На Броварщині побудують комплекс для сортування і переробки сміття

Будівництво комплексу, який мав переробляти в рік 300 тис. тон твердих побутових відходів, орієнтовно оцінено в 3 мільйони євро. Відкриття його першої лінії планувалося на вересень 2022 року.

Однак, за словами директора ТОВ «Еко-старт» Геннадія Каргіна, вони ще й досі не можуть отримати дозволів на його будівництво.

«Як тільки ми розпочали підготовчі роботи, одразу приїхали перевірки з прокуратури, екологічних відомств і намагаються довести, що ми отримали незаконно право на оренду земельної ділянки під зведенням майбутнього комплексу. І все загальмувалося. А для роботи в нас усе готове – давно закуплено техніку, яка простоює», – зазначає він.

Так, проти підприємства Господарським судом Київської області (справа № 911/2361/21 від 19 листопада 2021 року) відкрито провадження за позовом заступника керівника Броварської окружної прокуратури Київської області про визнання недійсним договору оренди земельної ділянки, відведеної під будівництво комплексу.

Тож, коли ж ТОВ «Еко-старт» розпочне свою роботу, питання риторичне.

Але попри те, що підприємство фактично простоює, воно справно сплачує в рік 982 тис. грн орендної плати.

Тож у РДА мають досить оперативно визначитися з новими ділянками, які можна буде відвести під майбутні сміттєзвалища. Проте сміттєві полігони лише «з’їдають» значні території, однак проблему зі сміттям не вирішують.

Олег ГРОМОВ

Читайте також

  1. Перша на Броварщині станція для сортування вторсировини відкрилася у Великій Димерці. Відео
  2. У Києві встановили «кошики добра» для зайвих речей: що і де приймають
  3. Екологічна акція «Чисте довкілля»: зібрали понад 50 мішків сміття. ФОТО
  4. За вивезення сміття броварчани платитимуть більше

 

Поділіться.

Залиште відповідь