Сьогодні народився Іван Батечко, на честь якого назвали вулицю в Броварах

Pinterest LinkedIn Tumblr +

7 квітня 1926 року в селі Рудня, що на Броварщині, з’явився на світ Іван Батечко – український живописець та графік. Був майстром гравюри на дереві. Стихія його творчості – образи старовинної української архітектури, екслібрис, ліричний пейзаж, історичний портрет.

Під час Другої світової війни воював у лавах Червоної армії, брав участь у радянсько-японській війні. Із війська звільнився в 1950 році, після чого вступив на навчання до Одеського художнього училища. У 1962 році закінчив Київський художній інститут, де залишився працювати викладачем.

Із 1963 року – член Національної спілки художників України. Із 1969 року працював ув Державному архітектурно-історичному заповіднику «Софійський музей». У 1977 року в Києві відбулася персональна виставка. А в 2010 році твори експонували під час днів України в Лерраху, Німеччина.

Іван Батечко, Софія Київська

Відомі твори: серії «Шляхами Тараса» (1961 – 1963), «Памʼятники Києва» (1963), «Поема про Київ» (1965), «Словʼянські першодрукарі» (гравюри на дереві, 1965 – 1969), «Архітектурні памʼятники 17  –  18 ст.» (гравюри на дереві, 1970).

Іван Батечко, гравюри

Стилістика ксилографій митця ґрунтується на органічному поєднанні глибинних національних традицій і найкращих технічних досягнень українських та зарубіжних майстрів гравюри на дереві.

У 1999 році в Броварах на честь Івана Батечка назвали одну з невеличких, принаймні поки що, вулиць за Княжицьким переїздом. Згідно з проєктами генплану, в майбутньому вулиця має розбудуватися і стати в кілька разів довшою.

Читайте також:

  1. Місто, люди і місця: Софроній Костира – герой, що боровся за незалежність України 100 років тому
  2. Григорій Чупринка. 140 років тому народився поет і борець за незалежність України
  3. Сьогодні Ліні Костенко виповнюється 90 років
Поділіться.

Залиште відповідь