Трибуна – Бровари

«Сотка» під гараж: атракціон небаченої «щедрості» чи банальний дерибан

Pinterest LinkedIn Tumblr +

«Благая вєсть» про отримання омріяної сотки під гараж з’явилась на сайті БМР напередодні одного з найбільших православних весняних свят у вигляді проекту “Про надання дозволів на розроблення проектів землеустрою щодо відведення земельних ділянок у власність для будівництва індивідуальних гаражів учасникам антитерористичної операції, учасникам бойових дій, волонтерам та членам сімей загиблих учасників бойових дій та учасників антитерористичної операції”.

Варто згадати, що проект «патріотичних» гаражів вже був на розгляді громади в грудні 2016 року, але тоді численні сумніви та суперечки зробили його ухвалу неможливим.

Нинішній проект рішення подано на сайті таким чином, аби складно було вловити зв’язок між фігурантами списку. Попри відсутність алфавітного порядку розташування претендентів на отримання землі ми знайшли в списку людей, яких пов’язує між собою не тільки участь в АТО.

Виявляється, що цього разу надати землю пропонується не лише учасникам АТО та родинам загиблих, а ще й волонтерам. У списку нами поки що виявлено тих, хто так чи інакше пов’язаний з волонтерською діяльністю міського голови Броварів.

У разі позитивного голосування на сесії будувати гаражі поруч будуть члени волонтерської групи, що діє при Броварській міській раді. Кривобок (Барбон) Наталія (гараж №645) – директор Броварської редакції міськрайонного радіомовлення, помічник-консультант депутата Володимира Білоконя, зареєстрована в с. Зазим’я Броварського району.

Кривобок Наталія по центру

Ще одним претендентом на «сотку» за Княжицьким переїздом є мешканець Києва – Мартинов Олександр (гараж №644) – дехто називає його водієм чи то охоронцем Ігоря Сапожко. Проте офіційно на сайті БМР він фігурує як помічник-консультант депутата Оксютенка.

Олександр Мартинов крайній праворуч

Визначити повний склад волонтерської спільноти майже неможливо, проте переважна більшість волонтерів групи Віталія Корнета також сподівається отримати земельні ділянки під гаражі.

Нижній ряд зліва – Білошицький Дмитро, Скидан Сергій, крайній праворуч – Віталій Корнет, верхній ряд зліва – Ігор Шматко, Юрій Кошарний, Сергій Юрченко

Заступник начальника Державного архітектурно-будівельного контролю Корнет Віталій планує будувати гараж під номером 188, його колеги також зводитимуть гаражі під номерами:  Шматко Ігор – №726, Білошицький Дмитро – №743, Пузирний Михайло – №742, Лісовенко Роман – №754.

Виявили бажання на отримання земельних ділянок і представники Красилівської самооборони – Скидан Сергій (гараж №647) та Кошарний Юрій (гараж №646). Обидва зареєстровані в с. Красилівка Броварського району.

Сергій Юрченко праворуч

Серед претендентів на ділянку є голова фонду «Єдина країна-щаслива родина» Юрченко Сергій (гараж №106).

Зрештою, яким чином потрапили до списку саме ці волонтери і чому залишились «поза конкурсом» інші волонтери⃰ Броварів наразі невідомо.

волонтер -(від фр. volonte – бажання, воля) особистість, яка добровільно і безкорисливо бере участь у реалізації відповідних громадських ініціатив та починань (соціальна робота, культурно-просвітницька діяльність тощо).

Цікаво те, що принцип «чим ближче – тим рідніше» на основний список не розповсюджується, оскільки серед заявлених в проекті рішення 374 осіб, 74 взагалі не зареєстровані в Броварах. Тут є представники Чернігівської, Харківської, Черкаської, Житомирської, Івано-Франківської, Хмельницької областей, а також міст Вишневе, Ірпінь, Бориспіль, Баришівка, Біла Церква, Київ та інші. Тому перед членами земельної комісії постає нелегке завдання розібратись з підставами включення до списку іногородніх осіб. Крім того, місцеві учасники бойових дій усвідомлюють що ще багато броварчан не повернулись із зони проведення АТО, але також ймовірно матимуть бажання отримати земельну ділянку в рідному місті.

Логічним видається узгодження питання з надання земельних ділянок із самими учасниками бойових дій. За словами керівника ГО «Авангард АТО Броварії» Ігоря Муратова відповідних погоджень не було.

На зауваження журналіста «Трибуна-Бровари», що 06.04.2017 року відбулось засідання Координаційної ради з питань учасників АТО пан Муратов повідомив, що його особисто не повідомляли ні про засідання Координаційної ради, ні про підготовку відповідного проекту рішення на травневу сесію. «Дійсно, заявки на отримання ділянок учасники бойових дій писали. Ми сподівались, що цей процес буде проходити прозоро – бажаючі написали заяви, Координаційна рада – узгодила, потім розгляд питання на земельній комісії і затвердження на сесії. Наразі, є питання по списку претендентів, який формував радник міського голови Станіслав Малець. Подібні маніпуляції стосовно виділення землі абсолютно нікому не підуть на користь. Тому представники ГО «Авангард АТО Броварії» планують бути присутніми на засідання земельної комісії, яка передуватиме сесії Броварської міської ради», – прокоментував він.

Варто зазначити, що кількість звернень по наданню земельної ділянки складає 374, а нумеарція гаражів проходить до № 779. Конкретного розташування земельної ділянки під проект також не вказано, проектом рішення зазначено лише «для будівництва індивідуального гаражу №… за Княжицьким переїздом». Сподіваємось, що всі неоднозначні запитання будуть вирішені до розгляду проекту рішення на сесії 11 травня.

Зрештою, кожен з нас розуміє, що вдячність захисникам не вимірюється в грошовому еквіваленті чи кількістю наданої землі. Не можливо оцінити й труд волонтерів, які працювали і продовжують піклуватись на задоволення потреб української армії. Та й ступінь патріотизму, мабуть, не залежить від кількості поїздок в зону АТО і вже напевно не представникам органів влади чи депутатського корпусу встановлювати її величину. Проте чомусь міська влада, подаючи такі проекти, вкотре обирає шлях конфронтації та соціальної напруги, підкреслюючи внесок «обраних» та забуваючи про «турботу про КОЖНОГО».

Поділіться.

Залиште відповідь