Автостоянка на вул. Грушевського: віддадуть під АТБ?

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Рада Броварської ОТГ планує надати дозвіл на зміну цільового призначення землі на розі вулиць Михайла Грушевського і Героїв Небесної Сотні. Замість стоянки тут може з’явитися торговельний центр. Наразі ділянку орендує «АТБ-торгстрой». За документ депутати голосуватимуть уже на сесії 27 травня. Однак відповідний пункт проєкту рішення сьогодні не підтримала «земельна» комісія, питання рекомендували відхилити.

Згідно з проєктом рішення, «АТБ-торгстрой» має отримати дозвіл на розроблення проєкту землеустрою щодо ділянки 0,1784 га на вул. Михайла Грушевського, 15-Г. Цільове призначення має змінитися з «для розміщення та експлуатації будівель і споруд автомобільного транспорту та дорожнього господарства» на «для будівництва і обслуговування будівель торгівлі».

ГНС / Грушевського

Саме тут уже не перший рік планують збудувати АТБ

Під час сьогоднішнього розгляду питання на «земельній» комісії присутні нагадали, що рік тому чиновники вже намагалися ухвалити таке саме рішення. Ексдепутат Юрій Скотніков зазначив, що раніше на ділянці незаконно оформили «будку» охоронця.

засідання щодо стоянки і АТБ

Юрій Скотніков

Він також звернув увагу, що в коридорі зараз перебувають місцеві жителі, які проти забудови. Однак всередину зали засідання так ніхто і не зайшов. Голова комісії Олександр Резнік одразу запропонував поставити на розгляд питання про відмову в ухваленні рішення. Його підтримали присутні члени комісії.

засідання

Засідання “земельної” комісії 20 травня 2021 року

За інформацією на публічній кадастровій карті, земельна ділянка належить до комунальної власності. Водночас, як відомо, вона  в оренді товариства «АТБ-торгстрой».

кадастрова карта

Відомості про ділянку на Публічній кадастровій карті України

Історія скандалу

Нагадаємо, ще в лютому 2020 року аналогічний проєкт рішення винесли на розгляд депутатів. Мешканці прилеглих до автостоянки будинків висловили незадоволення такими перспективами. Спочатку вони  завітали з протестом на погоджувальну раду, а потім – і на сесію.

Але частина депутатів відмовлялася чути протестувальників: вони підтримали пункт проєкту рішення на користь орендаря ділянки та потенційного забудовника.

Активісти не здалися і знову прийшли в міську раду: хоча і «заочно», але вдалося переконати міського голову накласти вето на суперечливе рішення. Протягом 14 днів міська рада мала зібратися, щоб ще раз проголосувати за це питання. Та для ухвалення рішення треба було не менше, ніж 24 голоси.

Спроби влади ініціювати «створення робочої групи» з метою відтермінувати вирішення питання та вийти на черговий «меморандум» в інтересах забудовника провалилися. А під час повторного голосування за проєкт рішення обранці не відділи жодного голосу «за».

Читайте також

  1. Автостоянка на Грушевського: відстояли? – Підсумки позачергової сесії
  2. Замість стоянки для машин – торговельний центр: чому депутати проти громади?
  3. Автостоянка VS торговельний центр: боротьба триває 
  4. Офісний центр на вул. Гагаріна, 21 та автостоянка на вулиці Грушевського: що між ними спільного? 
Поділіться.

Залиште відповідь