Суди за землі «Радіопередавального центру» у Броварах. Що нового у справі?

Pinterest LinkedIn Tumblr +

У четвер, 18 січня, о 14.30 у Київському апеляційному господарському суді за адресою м.Київ вул. Шолуденка,1 відбудеться розгляд справи про передачу 94,6 га земель ДП «Радіопередавальний центр» у власність громаді Броварів.

Зазначимо, що це вже третє засідання в апеляційній інстанції – попередні два були перенесені, останнє – 14 грудня 2017 року – через «величезну завантаженість» суддів.

Нагадаємо, Прокуратура Київської області в інтересах громади в особі Броварської міської ради звернулася до Господарського суду Київської області з позовом до Головного управління Держгеокадастру у Київській області, ТОВ «Компанія Інтер-Профіт», ТОВ «Компанія Інтер-Кастомс» та ПАТ «Банк Михайлівський» про визнання недійсними наказів, визнання недійсними договорів іпотеки, витребування земельних ділянок.

13 жовтня 2016-го рішенням Господарського суду Київської області у позові було відмовлено повністю.

Постановою Київського апеляційного господарського суду від 06.06.2017 позовні вимоги було задоволено повністю, тобто земля вже була передана в комунальну власність Броварів.

Постановою Вищого господарського суду України від 02.08.2017 постанову Київського апеляційного господарського суду від 06.06.2017 та рішення господарського суду Київської області від 13.10.2016 було скасовано, а справу направлено на новий розгляд до Господарського суду Київської області.

5 жовтня 2017 року суддею Господарського суду Київської області Шевчук Н.Г. було винесено рішення про відмову у задоволенні позову Прокуратури Київської області у повному обсязі.

Наразі справа знову розглядається у Київському апеляційному господарському суді, ПРОТЕ у справі з’явилися нові подробиці.

Що нового у справі?

Виявляється, є рішення Броварського міськрайонного суду від 28 жовтня 2016 р., яке підтверджує факт незаконного вилучення (іншими словами – крадіжки) 94,6 га земель ДП «Радіопередавальний центр». Проте, щоб це рішення не могла використати прокуратура у справі щодо передачі землі громаді Броварів, організатор оборудки – засновник ТОВ «Компанія Інтер-Профіт», чоловік депутатки Київоблради Наталії Гунько Анатолій Гунько – уміло затягував час.

Що ж це за рішення? У 2013 році посадові особи Головного управління Держземагентства у Київській області, в порушення вимог Земельного кодексу України, перевищивши надані повноваження, припинили право користування землями комунальної власності площею 94,67 га в межах м. Бровари. Саме НЕЗАКОННІСТЬ і підтвердив Броварський міськрайсуд, коли визнав винною у «службовій недбалості» Сіменишину О.В., яка на посаді начальника відділу Держземагентства у місті Бровари в порушення вимог Генерального плану підписала висновки Про погодження проектів землеустрою щодо відведення 48 земельних ділянок Радіопередавального центру по 2 га у власність 48 підставним особам. Свою провину визнала і сама обвинувачувана.

Серед тих 48-и підставних осіб був і сам Анатолій Гунько з дружиною і родичами, і таке рішення суду його, певна річ, не влаштовувало.

Тож, у якості свідка, 17.11.2016 р. Гунько А.Г. подає апеляційну скаргу на рішення Броварського суду, а потім тричі не з’являється в суді. Тоді 24.01.2017 р. колегія суддів Апеляційного суду Київської області відмовила Гуньку у задоволенні апеляційної скарги. Після цього у лютому 2017 Гунько подає касаційну скаргу на вище зазначене рішення, але й касаційна інстанція залишає її без задоволення.

Чи візьмуть судді Київського апеляційного господарського суду рішення колег з Броварського міськрайонного, дізнаємося зовсім скоро. Можливо, навіть завтра…

Поділіться.

Залиште відповідь