Система «Безпечне місто»: кошти на відеоспостереження освоюють ударними темпами

Pinterest LinkedIn Tumblr +

У січні 2017 року місцеві депутати затвердили Програму «Безпечне місто 2017-2019 роки», якою зокрема передбачена «реалізація проекту відеоспостереження» протягом 2017-2019 років.

У серпні 2017 року на черговій сесії БМР під час розгляду питання щодо внесення змін до програми «Безпечне місто» доповідач Володимир Оксютенко зазначив, що певні напрацювання робоча група зробила і потрібно розробляти проект.

Видання «Трибуна-Бровари» звернулось до виконкому БМР з інформаційним запитом стосовно стадії реалізації програми на кінець року. У відповіді міськвиконкому зазначається, що робоча група склала технічне завдання, на підставі якого УЖКГ підписало договір на розробку проектно-кошторисної документації об’єкту «Будівництво інформаційно-телекомунікаційної автоматизованої системи міста Бровари “Інтегрована система відео спостереження та відеоаналітики “Безпечне місто Бровари” з ТОВ «Комкон-Сервіс».

У відповіді виконкому, датованій 05 грудня також зазначається, що на даний момент проектно-кошторисна документація проходить державну експертизу.

Тим часом на сайті системи Prozorro днем раніше профільне Управління, що бере участь у реалізації програми, оприлюднило договір на проведення будівельно-монтажних робіт.

Тобто, поки чиновники виконкому очікують заключення державної експертизи по проекту, УЖКГ без проведення тендерної процедури 4 грудня 2017 року заключило і оприлюднило договір про виконання робіт по будівництву системи відеоспостереження та аналітики «Безпечне місто».

Згідно оприлюдненого договору підряду №БМ19 до нового року у Броварах має бути змонтовано інформаційно-телекомунікаційну автоматизовану систему, оскільки строки виконання робіт обмежені груднем 2017 року. Вартість робіт у документі зазначена на рівні 1 387 731,00 грн, проте це без урахування ПДВ.

Однак термін виконання робіт та кінцева вартість проекту може бути не остаточною, оскільки додатки до договору №1 – «Календарний графік виконання робіт» та №2 – «Договірна ціна» для широкого загалу оприлюднені на сайті не були.

Підрядною організацією, яка буде виконувати будівельно-монтажні роботи було визначено ТОВ «КОМКОН-СЕРВІС».

Нагадаємо, згідно з прийнятою програмою, у «поле зору» системи відеоспостереження «Безпечне місто» мають потрапити об’єкти, що потребують посиленого захисту та контролю, а саме:

– в’їзди в місто, мости та переїзди;

– центральна частина міста;

– торгові та розважальні центри, парки, площі, сквери, паркінги тощо;

– місця масового перебування людей, вокзал, ринки, інші місця підвищеної небезпеки для громадян;

– стратегічні та важливі для життєдіяльності міста об’єкти;

– адміністративні будівлі, навчальні та медичні заклади, об’єкти житлово-комунального господарства, інші громадські будівлі тощо;

– об’єкти підвищеної небезпеки для жителів міста;

– автодорожні шляхи.

Окрім єдиної локальної системи відеоспостереження планується створення ситуаційного центру (диспетчерський центр з відповідним обладнанням та програмним забезпеченням, призначений для оперативного прийняття управлінських рішень, контролю, моніторингу, обробки, аналізу надзвичайних ситуацій) та системи оповіщення жителів міста про загрозу надзвичайних ситуацій.

Загалом система відеонагляду має сприяти скоординованій роботі місцевої влади та правоохоронних органів міста у напрямку посилення безпеки громадян та захисту міста від надзвичайних ситуацій та лих.

Жаль лише, що благі наміри не розповсюджуються на прозорість закупівель для реалізації планів та задумів на користь громади.

Поділіться.

Залиште відповідь