Торгівля спиртними напоями в Броварах: Авксентій Гранат готує заяву

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Під час здійснення перевірок МАФів спеціальним відділом з контролю за благоустроєм та зовнішнім дизайном міста на предмет торгівлі алкоголем у Броварах присутність представників поліції не обов’язкова.

Про це у бесіді з кореспондентом видання «Трибуна-Бровари» розповів в.о. начальника спецвідділу Олег Єжаков. «Може долучатися і поліція. Якщо захоче. Щоправда щодо останнього — не впевнений», — зазначив Єжаков.

Нагадаємо, на останньому засіданні виконавчого комітету було ухвалене рішення про те, що спецвідділу надаються повноваження здійснювати перевірки на предмет торгівлі алкогольними напоями і навіть виписувати штрафи.

Питання так званих «розливайок» — малих архітектурних форм, де вроздріб торгують спиртними напоями, – досить актуальне у місті, і неодноразово піднімалося на засіданнях, зокрема, депутатської комісії із земельних питань. А саме обговорювалося питання про створення загальної концепції щодо всіх підприємців на продовження терміну договорів з ними або укладання нових. Зрештою виведена загальна формула: МАФам квадратурою до 20 кв. м — заборонити торгувати взагалі спиртними напоями.

Як розповів Єжаков, перевірку на предмет продажу алкогольних напоїв у МАФах може здійснювати винятково спецвідділ, хоча, безперечно, долучатися до процесу можуть і депутати, і представники виконавчих служб, і журналісти, і активісти.

Здійснення перевірок розпочнеться з 10 жовтня. За словами Єжакова, повноважень закривати МАФи за порушення у спецвідділу не буде, однак адміністративні протоколи, які складатимуть на місцях, будуть направлятися до ліцензіару, який може позбавити підприємців-порушників ліцензій.

В.о. начальника спецвідділу повідомив, що в Броварах загалом 13 МАФів, які розміщені на зупиночних комплексах, — у першу чергу їх і будуть перевіряти.

У свою чергу керівник громадського об’єднання представників малого та середнього бізнесу Броварів Авксентій Гранат вважає, що ця тема потребує широкого обговорення. «Після засідання виконкому ми зустрічалися з міським головою і обговорювали цю тему. Зараз я перебуваю з волонтерською місією на сході країни, але за кілька днів я повернуся додому і зроблю заяву», — сказав Авксентій Гранат.

Довідка:

Стаття 156. Порушення правил торгівлі алкогольними напоями і тютюновими виробами

Роздрібна або оптова, включаючи імпорт або експорт, торгівля спиртом етиловим, коньячним або плодовим або роздрібна торгівля алкогольними напоями чи тютюновими виробами без наявності ліцензії або без марок акцизного збору чи з підробленими марками цього збору:

— тягне за собою накладення штрафу від двадцяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з конфіскацією предметів торгівлі та виручки, одержаної від продажу предметів торгівлі.

Порушення працівником підприємства (організації) торгівлі або громадського харчування правил торгівлі алкогольними напоями і тютюновими виробами, а саме: торгівля алкогольними напоями або тютюновими виробами в приміщеннях або на територіях, заборонених законом, або в інших місцях, визначених рішенням відповідної сільської, селищної, міської ради як такі, де роздрібна торгівля алкогольними напоями або тютюновими виробами заборонена, а так само торгівля алкогольними напоями або тютюновими виробами через торгові автомати чи неповнолітніми особами, а також продаж алкогольних напоїв або тютюнових виробів особі, яка не досягла 18 років:

— тягне за собою накладення штрафу від п’яти до двадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Торгівля алкогольними напоями або тютюновими виробами з рук:

— тягне за собою накладення штрафу від трьох до десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з конфіскацією предметів торгівлі.

Дії, передбачені частиною першою чи третьою цієї статті, вчинені особою, яку протягом року було піддано адміністративному стягненню за такі ж порушення:

— тягнуть за собою накладення штрафу від двадцяти до тридцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з конфіскацією предметів торгівлі.

Поділіться.

Залиште відповідь