Із ТОВ «Брігус» на користь міста Броварська прокуратура планує стягнути 145 тис.грн

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Броварська місцева прокуратура встановила, що одне із ТОВ, яке було замовником будівництва багатоквартирного житлового будинку в Броварах, порушило вимоги чинного законодавства. Зокрема, не уклало договір пайової участі у створенні й розвитку інженерно-транспортної та соціальної інфраструктур міста, і не сплатило до місцевого бюджету понад 145 тис. грн. Про це стало відомо із повідомлення на сайті прокуратури Київської області.

Як стало відомо журналістам «Трибуни» з власних перевірених джерел, мова про ТОВ «Брігус».

Наприкінці грудня минулого року влада Броварів ініціювала стягнення на понад 240 тис. грн із ТОВ «Брігус», причетного до будівельної оборудки по вул. Лісовій, 26. Ішлося про повернення виконкому збитків, завданих унаслідок несплати пайової участі замовниками будівництва на розвиток інженерно-транспортної та соціальної інфраструктури міста. Таке рішення під час засідання 22 грудня ухвалив виконавчий комітет Броварської міської ради. Влада вирішила звернутися до Броварської місцевої прокуратури з проханням подати позовну заяву проти замовників будівництва. Виконком планував стягнути з ТОВ «Брігус» 240 812 грн.

Ухиляння замовника будівництва від укладення договору про пайову участь до прийняття об’єкта нерухомого майна в експлуатацію та несплата коштів пайової участі є порушенням зобов’язання, яке прямо передбачено чинним законодавством.

Нагадаємо, ТОВ «Брігус» здійснювало будівництво та реконструкцію під житлові приміщення будинків на розі вулиць Лісова та Січових Стрільців. Та попри те, що згідно чинної містобудівної документації, житлова забудова на даній території не передбачена, адже цільове призначення землі – промислове, більшістю голосів депутатів та на прохання самих заручників ситуації  –  інвесторів – «по-людськи»   призначення  земельної ділянки змінили. Забудовник завчасно продав квартири (деякі, навіть двічі), заставивши при тому землю під будинком у банку. Через це власники квартир опинились під загрозою втратити свої помешкання.

В інтересах Броварської міської ради місцева прокуратура подала до Господарського суду м. Києва позов про стягнення з відповідача завданих збитків та зобов’язання укласти договір пайової участі.

Головне фото – з Інтеренту

Поділіться.

Залиште відповідь