Традиції – незмінні: Водохреща-2018 святкували омовінням в озері парку «Приозерного»

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Свято Хрещення Господнього в Броварах відзначили без особливих інновацій. Як і щороку в озері Білому всі охочі пірнали у крижану воду, а священнослужителі московського патріархату читали молитви та освячували воду. Дійство відбувалося за участі найвищих чинів Броварів.

У спеціально підготовленій ополонці, до якої вів дерев’яний трап, мешканці Броварів омивалися з самого ранку, не чекаючи анонсованої 10:00.

За учасниками омовіння спостерігали поліціянти, охоронці та рятувальники.

Цього року заборонили ходити по кризі озера, про що сповіщали тимчасові таблички і сигнальна стрічка. Однак удалині можна було побачити поодиноких рибалок.

Серед іншого, поруч із ополонкою встановили літери «Я ♥ БРОВАРИ», які вже можна було побачити на «Бейбі бум фесті» та в інші дні біля Головпоштамту.

Ті, хто успішно пройшов обряд омовіння, мали змогу зігрітися чаєм або глінтвейном, які продавали неподалік.

Деякі компанії зігрівалися міцнішими напоями, але трохи відійшовши від місця подій.

На 10:00 почали сходитись віряни – саме на цей час була призначена служба Божа. Перед каплицею вирівнялись рядочками декілька сотень присутніх. Вони принесли для освячення воду та чекали на священика.

Служіння, як і в минулі роки, проводили священики церкви Петра і Павла московського патріархату. Воно тривало не більше 40 хв.

Насамкінець, після молитви, освячення води людей, служителі Бога освятили у воді хрест, закинувши його в ополонку.

З-поміж чиновників і політиків на заході були помічені міський голова Ігор Сапожко, його заступник Григорій Голубовський, депутат і лідер партії «Єдність» Володимир Оксютенко, окремі керівники комунальних закладів міста. Слово взяв лише мер, який декількома реченнями привітав присутніх зі святом.

Слід зазначити, що в переддень на сайті Броварської міської ради з’явився висновок броварських санепідеміологів про те, що вода озера відповідає санітарним нормам. Втім, чи відповідає водойма в цілому вимогам, які дозволяють купатися, наразі не відомо. Нагадаємо, що в озері Білому протягом тривалого часу діяла заборона на купання. Таблички в парку досі нагадують про це.

Однак принаймні одну із табличок, яка розташована за декілька десятків метрів від ополонки, вирішили закрити від людських очей.

Чиновники, присутні на заході, не змогли відповісти на запитання журналіста «Трибуни-Бровари» про придатність озера для купання. Міський голова Ігор Сапожко лише зазначив, що у цей день, як він думає, купатися можна. А його заступник Григорій Голубовський вказав, що зараз люди не купаються, а проводять обряд омовіння.

Поділитись

Про Автора

Leave A Reply