Тримання під вартою або застава у розмірі 792 тисячі гривень, – судове рішення щодо заступника голови Калитянської селищної ради

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

20 грудня Шевченківський районний суд у місті Києві задовольнив клопотання військової прокуратури Центрального регіону та ухвалив рішення стосовно запобіжного заходу заступнику селищного голови Калитянської громади. Йдеться про Ігоря Печонку. Отже, він триматиметься під вартою або ж буде звільнений від цього під особисті зобов’язання у разі внесення застави у розмірі 792 тисячі гривень.

Нагадаємо, заступника селищного голови затримали 18 грудня. Він підозрюється у тому, що у грудні 2018 року висунув директору одного з товариств з обмеженою відповідальністю вимогу щодо передачі йому грошових коштів у розмірі 2300 доларів США та перерахування 500 тисяч гривень на вказаний рахунок за позитивне рішення стосовно оренди земельної ділянки.

Того дня підозрюваний, про що йдеться у повідомленні військової прокуратури, вже під контролем правоохоронних органів отримав частину раніше обумовленої неправомірної вигоди у розмірі 2300 доларів США. Вказана сума була вилучена, підозрюваний затриманий.

Правоохоронці провели обшуки у кабінеті заступника селищного голови, виконуючого обов’язки селищного голови, в кабінеті юридичного відділу, вилучили отримані кошти, документи стосовно діяльності селищної ради, і затримали заступника селищного голови Ігоря Печонку.

ФОТО – військової прокуратури

Під час оформлення протоколу обшуків присутній при цьому адвокат О.Неділько зробив свої зауваження, зазначивши, що обшук, на його думку, був проведений з грубим порушенням вимог статті 233 КПК України.

Слідство триває.

Комерційна структура, яка фігурує у цій справі, – ТОВ «Укрпромінвест». У Калиті вона з’явилася влітку цього року, подавши заяву про намір орендувати земельну ділянку у розмірі 5 га – «для реалізації бізнес-проекту». Заяву представники ТОВ спочатку подали у Мокрець. Оскільки у Мокреці вже немає сільської ради, заявників направили до Калити. Документ через Центр надання адміністративних послуг потрапив на розгляд до апарату виконкому селищної ради, а вже згодом – на сесію Калитянської селищної ради.

Депутати кілька разів розглядали питання надання дозволу ТОВ «УКрпромінвест» на розроблення проектної документації стосовно оренди 5 га землі у Бервиці, але позитивного рішення не надавали. У тих, хто голосував проти або утримувався, головні претензії стосувалися порушення процедури підготовки даного питання.

Зокрема, представники ТОВ «Укрпромінвест» не провели ніякої попередньої роботи, навіть не прибули на сесію, аби чітко пояснити, що саме вони збираються робити на орендованій ними ділянці, які роботи здійснюватимуться, скільки буде створено робочих місць тощо. Та навіть у заяві обмежилися загальною фразою – мовляв, ділянка потрібна для реалізації бізнес-проекту.

Лише безпосередньо на сесії селищної ради про намір орендувати 5 га землі у Бервиці дізналася староста цього села Валентина Богданович.

І тільки після кількох невдалих спроб на сесії ухвалити позитивне рішення була організована сходка жителів села Бервиця. Їх відбулося загалом три. На перші громадські слухання про намір інвесторів бервичанам прибули, як говорить пані Валентина, тодішній голова селищної ради Калитянської громадим Олексій Христинченко та заступник голови Надія Костенкова.

Однак сходка не задовольнилася отриманою інформацією. І вже на другі громадські слухання у Бервицю прибув директор ТОВ «Укрпромінвест» Олексій Приходько. Він повідомив, що бізнес-проект його компанії передбачає, що на 5 гектарах розташуються ангари для зберігання та ремонту сільськогосподарської техніки.

Також пан директор розповів селянам, чим вони готові допомогти Бервиці. В обіцянках йшлося: про закупівлю для потреб села автобусу, про асфальтування дороги та про розчищення ставка.

Однак місцеві жителі, члени зібрання, взявши до уваги програму обіцянок, все ж попросили директора задокументувати свій бізнес-проект, і на папері конкретно викласти, що ж все-таки ТОВ «Укрпромнівест» збирається робити на земельній ділянці. Адже 5 гектарів – досить велика територія, і чи знайдеться скільки комбайнів чи тракторів для розміщення та ремонту?

Компанія мала переконати бервичан позбутися сумнівів. Але вони не дочекалися цього, тому і на третіх громадських слуханнях у селі вони не дали добро на надання ТОВ «Укрпромінвест» в оренду земельної ділянки. Однак наполегливість взяла гору, і сесія Калитянської селищної ради після невдалих попередніх спроб у жовтні все ж дала добро компанії на розробку проектної документації.

17 грудня 2018 року на 58-ій позачерговій сесії депутати затвердили проект землеустрою щодо відведення земельної ділянки в оренду ТОВ «Укрпромінвест» у селі Бервиця  розміром 5 га. А наступного дня сталися події, в результаті яких у якості підозрюваного й затримали заступника голови Калитянської селищної ради.

Анатолій Гаркуша

Поділитись

Про Автора

Редакція видання "Трибуна Бровари"

Leave A Reply