Тимчасові проблеми реформи: «швидка» доїде, але чекати до 1 години

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Днями Бровари підключили до єдиної обласної диспетчерської служби 103, яка розміщена в Білій Церкві. Після реформування медичної галузі в Україні екстрена служба приїздитиме лише на справді термінові випадки: ДТП, інфаркт, інсульт, кровотечу та важку черепно-мозкову травму. Решту випадків диспетчери 103 перенаправлятимуть на невідкладну допомогу чи, навіть, до сімейних лікарів. Попри побоювання, що виклики до «невідкладної» губитимуться, в екстреній службі та броварській лікарні заспокоюють. Адже лікарі до пацієнтів доїдуть: головне щоби працював зв’язок. Втім, згодом нова система має запрацювати краще, ніж працювала попередня. Про це йдеться у доповідях медичних служб Броварів і у висновках експертів та реформаторів української медицини.

Як розповів сьогодні, 11 червня, під час оперативної наради за участі заступника міського голови керівник броварської первинної медицини Ігор Кравцов, на його думку, через підключення до обласної диспетчерської виникатимуть проблеми з викликом невідкладної швидкої допомоги: «Якщо телефонна якась лінія наша [невідкладної допомоги] не буде працювати по місту, то з Білої Церкви не прийде виклик на нас.»

Ігор Кравцов

Як пояснив Ігор Кравцов, коли не було централізованої диспетчерської, існувала співпраця між невідкладною та екстреною допомогами на місці: розбиралися, де чиї виклики. А тепер виклики надходитимуть згори. Коли випадок буде спущений як «невідкладний», служба муситиме їхати за адресою та очікувати там на екстрену допомогу – якщо виклик виявиться екстреним.

Однак представник екстреної медичної допомоги Броварів Роман Рудоквас заспокоїв: люди не страждають і не будуть страждати. Мовляв, головне, щоби був зв’язок за номером 103. У випадку, коли до диспетчерської надходитиме невідкладний випадок і служба не зможе його передати невідкладній допомозі, дзвінок автоматично направлять на екстрену допомогу.

Зі слів Романа Рудокваса, в таких випадках принаймні за 1 годину карета прибуде до пацієнта. Керівник Броварської центральної районної лікарні Валентин Багнюк додав, що за відсутності зв’язку з невідкладною допомогою на виклик виїздитиме екстрена – в усякому разі, допоки питання не «устаканиться».

Валентин Багнюк

Роман Рудоквас також вказав на позитиві реформи. Мовляв, вона скоротила шлях швидкої до хворого: в кареті тепер є планшети, які зв’язані з мобільним оператором. Маячки GPS наявні в автівках. Диспетчерська служба бачить, яка бригада вільна і яка найближче перебуває від місця виклику. До того ж, у разі потреби, можуть покликати не лише броварські карети, а й із сусідніх районів чи, навіть, областей.

Валентин Багнюк також зазначив, що зараз обговорюють питання створення пунктів тимчасового базування швидкої допомоги, які мають бути «розкидані» по місту і району.  Це дозволить каретам швидко прибувати на виклики. У Броварах такий пункт необхідно створити на Торгмаші.

Поділіться.

Залиште відповідь