У Броварах більшає хворих на кір: цього тижня занедужали діти на Торгмаші й у Старому місті

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Протягом останнього тижня в Броварах зареєстрували не менше 9 хворих на кір, серед яких четверо є дорослими. Занедужали діти з родини ромів, які відвідують 3 школу, їхня мама, та принаймні двоє учнів із навчальних закладів Торгмашу. Тим часом захворюваність у місті поступово зростає. З початку нового року на Броварщині вже 39 осіб підчепили цю високозаразну інфекційну недугу, – про це йдеться у звітах броварських відділів лабораторних досліджень і Держпродспоживслужби.

За інформацією фахівців відділу лабораторних досліджень, із 11 по 17 січня в місті кором занедужало 5 дітей.  Двоє з них – із родини ромів. Діти відвідують 3-тю школу, що у Старому місті. Зі слів представниці броварського відділення Держпродспоживслужби Олександри Вакарчук, захворіла також і їхня мама.

Іще двоє дітей навчаються на Торгмаші: один у 2-ій школі; інший – у приватній школі «Фортуна», – ідеться у звіті відділу лабораторних досліджень. У Держпродспоживслужбі доповідають також про випадок кору в садочку «Теремки».

Хворіли цього тижня і дорослі, які важче переносять цю надзаразну недугу. Як зазначають у відділі лабораторних досліджень, загалом за тиждень занедужало четверо повнолітніх: по 25, 31, 35 і 39 років. Із 9-ти недужих до лікарень шпиталізували шістьох. Наразі діагноз кожного не остаточний, адже поки що не підтверджений лабораторно.

У броварському відділі лабораторних досліджень зауважують, що відповідно до медичної документації, занедужали тільки невакциновані. Водночас у місті наразі є достатня кількість доз щеплень для профілактики від кору.

Нагадаємо, у жовтні медики вже реєстрували випадки захворювання кором дітей у 3-ій школі. Тоді так само занедужали діти з родини ромів: вони заразились від родичів, які «завезли» недугу із Західної України. Чи йдеться зараз про ту ж родину – фахівці не уточнюють.

Нещодавно, у грудні, реєстрували випадок кору і в приватній школі «Фортуна». Тоді захворіла першокласниця, яка відвідує цей навчальний заклад. Медики забили на сполох: мовляв, у «Фортуні» може початися спалах недуги. Втім, згідно зі звітами установ, лихо тоді оминуло.

За інформацією відділу лабораторних досліджень, у місті та районі за 2019 рік захворіли кором 39 осіб, серед яких 15 є дітьми. Водночас у самих Броварах загальне число хворих із початку року становить 28 людей, у тому числі 13 неповнолітніх.

Зазначимо, лише минулого тижня в місті зареєстрували 7 випадків захворювання кором. Водночас про спалахи кору протягом 2019 року наразі не йдеться. Однак їх реєстрували в наших сусідів: у Києві, смт Рокитне, м. Васильків та на Білоцерківщині.

Найбільше спалахів кору відбувається на Західній Україні. За інформацією ЗМІ, кілька днів тому від ускладнень не вижила вже друга за цей рік доросла людина на Рівненщині. 15 січня не перенесла захворювання 36-річна жінка зі Львівщини, а 1 січня на Житомирщині помер 2-річний хлопчик.

Тим часом відсьогодні в с. Шевченкове на Одещині через спалах кору у всіх навчальних закладах оголосили карантин.

Поділитись

Leave A Reply