У Броварах досі відсутня вакцина для людей від сказу, офіційно закупити неможливо, – лікарі

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Уже щонайменше як місяць у Броварах закінчилась сертифікована вакцина проти сказу. Закупити офіційно її неможливо ніде. Тому у випадках укусів невідомими тваринами, дози профілактичних щеплень постраждалі змушені шукати самостійно по нелегальних аптеках. Про це розповідають представники відповідальних медичних установ Броварів.

Як і раніше, лікарі вказують, що проблема загальноукраїнська. І виникла вона нібито через відмову від закупівлі лікарських препаратів російського виробництва. Заступник міського голови Григорій Голубовський зауважив, що гроші на вакцину виділяються. На що лікарі зазначили: закупити лікарські засоби офіційно ніде.

«Ця антирабічна вакцина, вона російського виробництва, тому Міністерство відмовилось, її немає. Всі ті інші є по приватних… це навіть не приватні аптеки. Я був у такій квартирі, де заставлено холодильниками і є всі вакцини», – розповів під час оперативної наради в понеділок Ігор Кравцов, керівник первинної медицини міста.

Натомість представниця броварського відділення Держпродспоживслужби Олександра Вакарчук звернула увагу, що в Києві медзаклади закупляють вакцини в аптечній мережі. Однак представник Броварської багатопрофільної клінічної лікарні Анатолій Бурий лише підтвердив, що вакцин їхній лікарні  закупляти нема де.

Слід зазначити, що Міністерство охорони здоров’я України ще рік тому справді розпочало політику відмови від лікарських засобів російського виробництва. Таке рішення пояснили санкціями проти держави-агресорки. Окрім того, в МОЗ вказали, що російські препарати часто не проходять перевірку на відповідність міжнародним вимогам належної виробничої практики (GMP).

Зазначимо, що у прес-службі МОЗ не підтверджують і не спростовують наявність вакцин у Броварах. Станом на 1 листопада, за інформацією на офіційному сайті Міністерства, у Київській області була 671 вакцина «Рабіпур».

Нагадаємо, два тижні тому в обласному департаменті охорони здоров’я нашим журналістам також відповіли, що в регіоні є 1500 доз антирабічних вакцин. Тобто, про наявність вакцин звітували вже тоді, коли про їхню відсутність вказували броварські медики.

Як розповіла Олександра Вакарчук, за рік на Броварщині сталося 469 укусів тваринами людей, з яких 367 випадків – собаками. Водночас, понад половина нападів – від домашніх псів.

Зазначимо, коли тварина-нападник невідома і за її станом неможливо прослідкувати 10 днів, потерпілому призначають курс профілактичних щеплень проти сказу. Протягом декількох місяців пацієнту необхідно ввести 6 – 7 доз.

І причини для таких застережень є. Лише тиждень тому в селі Літках виявили сказ у мертвої собаки. Зі слів лікарів, перед смертю тварина встигла покусати 20-річну дівчину. Батькам потерпілої довелось самостійно шукати вакцину. Знайшли її тільки в «сірій» аптеці.

Поділитись

Про Автора

Leave A Reply