У Броварах легалізували місця для торгівлі овочами, фруктами та сільськогосподарською продукцією власного виробництва

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Виконавчий комітет своїм рішенням від 22 січня затвердив перелік місць у Броварах для ведення підприємницької діяльності на літніх майданчиках та об’єктах сезонної торгівлі. Загалом затверджено 51 місце, 20 із яких – для реалізації баштанних культур, фруктів, овочів та сільськогосподарської продукції власного виробництва.

Як зазначила під час виконкому начальниця управління містобудування та архітектури – головний архітектор міста Світлана Батинчук, такий проект рішення запропоновано задля сприяння розвитку «таких форм торгівлі» (на літніх та сезонних майданчиках – авт.) та задля підготовки місць для підприємницької діяльності.

Так, майданчиків для реалізації баштанних культур, фруктів, овочів розташуються за такими адресами:

№п/пМісце розташуванняКількість
1.Вул. Гагаріна (у районі стадіону «Спартак»)1
2.Вул. Короленка (у районі бювету)2
3.Вул. Грушевського Михайла (у районі ж/б № 3-Б)1
4.Бульв. Незалежності (у районі ж/б №15)1
5.Вул. Олімпійська (у районі ж/б №№4-6)1
6.Вул. Броварської сотні (торець будинку №10-А по вул. Володимира Великого)1

 

Для  кожного із 7 місць заплановано виділити  15 кв.м.

Вул. Короленка (у районі бювету)

Бульв. Незалежності (у районі ж/б №15)

Власну продукцію сільськогосподарські виробники матимуть змогу реалізовувати на  6 майданчиках, а це – 13  місць. Площа  кожного  складе 12 кв.м.

1.Вул. Героїв Небесної Сотні (в районі розміщення ринку)3
2.Бульв. Незалежності (у районі ж/б №17)4
3.Бульв. Незалежності (у районі ж/б №11)3
4.Вул. Олімпійська (у районі ж/б №№4, 6)1
5.Вул. Короленка (у районі бювету)1
6.На перетині вулиць С. Петлюри-Металургів1

 

Майданчик на бульв. Незалежності (у районі ж/б №11)

Реалізація новорічних дерев відбуватиметься на 11 майданчиках, а це – 31 місце. Площа кожного складе 24 кв. м.

1.

 

Вул. Героїв Небесної Сотні  вздовж огорожі парку «Перемога»15
2.

 

Вул. Короленка (в районі ж/б 56-А та бювету)5
3.

 

Вул. Петлюри Симона (у районі ж/б13-А-15)1
4.

 

Бульв. Незалежності (у районі ж/б № 8-10)2
5.

 

Вул. Ярослава Мудрого (у районі ж/б №90)1
6.

 

На перетині вул. Грушевського Михайла – вул. Героїв Небесної Сотні1
7.вул. Броварської сотні (у районі магазину «Фора»)1
8.вул. Олімпійська (у районі ж/б №№4-6)1
9.вул. Москаленка Сергія (у районі ж/б №№10-А-12)1
10.Вул. Київська, 2431
11.Вул. Симоненка Василя2

 

На сьогодні майданчики, зокрема для торгівлі сільськогосподарською продукцію, не облаштовано. Як повідомила  Світлана Батинчук, власне, це рішення виконком і прийняв, щоб визначити місця, розрахувати площу. За словами чиновниці, потім  КП «Бровари-Благоустрій» облаштує ці майданчики на постійній основі, а підприємці матимуть змогу укласти договір із КП для отримання місця під оренду.

У свою чергу управління з питань комунальної власності  та житла має розрахувати орендну плату за користування об’єктами оренди, що належать до комунальної власності територіальної громади міста.

Нагадаємо, своїм розпорядженням від 16 листопада 2018 р.  міський голова  дозволив торгівлю ялинками на території міста з 15 по 31 грудня 2018 року  та  затвердив перелік місць, де і має відбуватися реалізація новорічних деревець. КП «Бровари-Благоустрій» підготувало майданчики для торгівлі ялинками та уклало договори про співпрацю із суб’єктами господарювання. Так, 15 днів  оренди місця на майданчику  обійшлося підприємцям у 3 237, 90 грн.

Майданчик по вул. Героїв Небесної Сотні вздовж огорожі парку «Перемога»

Два роки тому пенсіонерів, які торгували власною садо-городиною вздовж вулиці Незалежності, «зігнали» на штучно створений майданчик  на Незалежності, в районі будинку №11, і в спецвідділі з благоустрою їм пообіцяли, що віднині «ганяти» їх не будуть. Підприємець Губанов навіть за власний кошт установив торгові місця із навісами та обслуговував їх за символічне «містове» – 25 грн.

Та в листопаді минулого року торгові місця з майданчика прибрали, а пенсіонерам наказали припинити стихійну торгівлю та порадили реалізовувати свою продукцію на ринках міста.

Реалізатори власної продукції звернулися до мера з проханням виділити для торгівлі постійний майданчик. Під час засідання виконавчого комітету 27 листопада 2018 р. Ігор Сапожко повідомив, що місце тимчасової сезонної торгівлі функціонуватиме, але наразі  вирішується питання, хто надаватиме людям дозволи на продаж сільськогосподарської продукції та хто і в який спосіб контролюватиме на майданчику торгівлю.

Наразі бабусі, які торгували городиною на «міні-ринку» в районі буд.№11, продовжують торгівлю  на  тротуарі  вздовж  бульв. Незалежності.

Фото – авторки

Поділитись

Про Автора

Броварчанка, журналіст "Трибуна-Бровари"

Leave A Reply