Майстер-класи із плетіння вінків, стрибки через вогнища, тематична фотозона, виступ студії воркаута та зірки Софії Федини у Броварах уперше святкували Івана Купала. Організатори «гречкового» дійства щедро частували всіх охочих пловом та шашликом і обіцяли  пробний запуск фонтана. Який так і не відбувся.  

Напередодні святкування Івана Купала організатори – один  із кандидатів у нардепи – наголосив, що на святі буде «неймовірний сюрприз». Під сюрпризом містяни зрозуміли саме запуск незвичного фонтану із кольоровим підсвічуванням, який також анонсували саме на 6 липня.

Свято зібрало багато броварчан: суботній вечір та гарна погода цьому цілком сприяли. Ведучий шоу Максим Забаштанський драйвово утримував увагу слухачів, серед яких була значна кількість дітей та підлітків.

Великою популярністю серед присутніх користувався мастер-клас із плетіння вінків.

Майстер-клас із плетіння вінків із сезонної трави

Вінки зі свічками дівчата традиційно запустили на воду

Тематична фотозона не пустувала ані хвилини.

особливе захоплення викликав виступ місцевої студії воркауту «Бровари Стронг фемілі». Навіть наймолодші хлопці та дівчата зірвали чимало оплесків.

Виступи студії воркауту

Ближче до вечора найпопулярнішою забавою були стрибки через відкрите вогнище. Стрибали через багаття як наймолодші діти, так і батьки з дітьми. Всупереч забороні міськвиконкому та правилам із благоустрою, вогнищ було декілька, а бажаючих перестрибнути багаття – значно більше. На жаль, ніхто особливо не слідкував за цим процесом, тож під час стрибків люди часто штовхали одне одного, але все закінчилося без неприємностей.

Охочі перестрибнути через  купальське багатття

Після Івана Купала на місці вогнищ

На шоу співала та водила хороводи зірка національного рівня Софія Федина.

Софія Федина

На святкуванні Іван Купала було і файер-шоу, багато конкурсів, квестів та призів.

Передвиборна «гречка» від кандидата в нардепи цього року була у вигляді безкоштовного плову та шашликів, черга за якими стояла протягом усього свята, тобто, декількох годин.

Черга за безкоштовним пловом і шашликом

Однак обіцяний фонтан організатори так і не запустили.

Нагадаємо, озеро у парку «Перемога» штучне і купатися в ньому заборонено. Однак попри заборони, в спеку броварчани все ж лізуть у воду, хоча щоліта фахівці з лабораторії знаходять там кишкову паличку. Не рятує і той факт, що місцеві активісти чистять дно озера в ручний спосіб, а в місті – за допомогою зариблення карпом, який і має знищувати водорості.

Питання встановлення фонтану в озері парку «Перемога» піднімалося неодноразово, але мова йшла про фонтан із функцією станції аерації – на кшталт такої, яка функціонує на Русанівських каналах. Призначення станції – не декоративне, а суто функціональне: вона насичує воду киснем та запобігає цвітінню водоростей. Саме на такий фонтан улітку 2017 року з бюджету міста навіть виділялися кошти, а депутати БМР на запит отримали розшифровку витрат бюджетних призначень на 600,0 тис.грн.

Влітку 2017 року міськрада озвучила свої плани на фонтани. Навіть була мова про етап проектування, але до втілення ідеї діло так і не дійшло. «Можемо запевнити, що проектування такого об’єкту не було, навіть, якщо плани і були, – кажуть в УБЖКГІ. – На жаль, у бюджеті на все не вистачає коштів. Тому поки що продовжуємо щороку чистити озеро силами працівників КП «Бровари-Благоустрій». На нашу думку, кардинально вирішити питання може лише капітальний ремонт дна штучної водойми, але технічно – це складне завдання, до того ж дороговартісне. Все інше – вирішує проблему озера лише частково».

«Ми вдячні меценатам та волонтерам, які допомагають чистити озеро, але наголошуємо: ми як чистили озеро щорічно, так і продовжуємо це робити, – повідомив журналістам «Трибуни» заступник директора КП «Бровари-Благоустрій» Володимир Дрок.  – 100 відсотків відходів, які витягли з озера волонтери, вивезло саме наше підприємство. Позаяк більшість відходів – органічні, вивозити їх треба негайно, і тут ми спрацювали чітко».

Щодо самих станцій аерації, то Володимир Дрок повідомив, що їх, як балансоутримувачів,  цікавить не декоративна складова фонтанів, яку пропонують меценати, а їхня  функціональність, тож вони провели реальні дослідження щодо подібних станцій на ринку України. «Враховуючи об’єм води в озері, потрібно щонайменше дві таких станції, – каже Володимир Дрок. –  Якщо говорити про потужність та ціну, то на наші обсяги води вартість одної станції аерації коштуватиме від 16 тисяч доларів США: ми говоримо про станції виробництва Великобританії. Але купляти щось дешеве, але одноразове – не бачимо сенсу. Звісно, чекаємо фінансування на таку дорогу покупку, але час не втрачаємо: пробурили свердловину та підпитуємо озеро підземною водою – підтримуємо рівень води. Раніше за це доводилося сплачувати чималі кошти КП БТВЕ, але тепер, як бачите, озеро не висихає».   

Комунальник зізнається: проблему озера глобально може вирішити лише капремонт, адже водойму збудовано ще у 80-х. Щодо нового фонтану від меценатів, то в КП «Бровари-Благоустрій» із листом про передачу на баланс поки що ніхто не звертався, дозвіл на встановлення об’єкта також ніхто не запрошував. У міській раді кажуть, що для них головне в цьому процесі безпека підключення фонтану та його експлуатації.

Фото  авторки

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: