У Броварах уже другий випадок грипу. На Київщині епідпоріг перевищений, – лікарі

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Минулого тижня в Броварах зареєстрували випадок грипу. Це вже другий такий діагноз із початку осінньо-зимового сезону. Тим часом у місті в цілому продовжують фіксувати зменшення захворюваності на грип і ГРВІ. Епідемічний поріг на Броварщині ще не перевищений. Цього не скажеш про Київщину загалом, яка вже подолала межу пошесті. Про це йдеться в коментарях і звітах лікарів різних установ і рівнів.

Як зазначив керівник первинної ланки медицини Броварів Ігор Кравцов, перший випадок грипу зареєстрували в місті два-три тижні тому. А другий – минулого тижня. Водночас про загрозу життю пацієнтів не йдеться. Лікар зауважив, що діагноз встановили за клінічними показниками – висока температура трималася понад три дні. Лабораторно випадки недуги не підтверджували.

Ігор Кравцов

Грип – це гостре респіраторне захворювання, спричинене вірусом. Він легко передається від людини до людини переважно через кашель, чхання або ж близький контакт. Будь-хто у будь-якому віці може захворіти на грип. Запобігти грипу або зменшити негативні наслідки від можливих ускладнень може профілактична вакцинація, – вказують лікарі.

Тим часом у броварському районному відділі лабораторних досліджень зауважують, що з 27 грудня по 3 січня в Броварах знову знизилась захворюваність на грип і ГРВІ.  За цей час у місті занедужали загалом 684 особи, серед яких 465 – діти. Та медики продовжують запевняти, що ситуація може змінитись із виходом дітей навчальних закладів після канікул – 14 січня.

Слід зазначити, згідно зі звітом відділу лабораторних досліджень, у Броварах і Броварському районі не перевищений епідемічний поріг захворюваності на грип і ГРВІ. Водночас, за інформацією МОЗ, уцілому на Київщині недуга досягла межі та переступила її на 2,8 %. Окрім нашого регіону, в Україні епідемічний поріг подолала тільки Житомирщина – на 7 %.

Джерело – Міністерство охорони здоров’я України

У свіжому звіті Міністерства охорони здоров’я йдеться, що захворюваність на грип і ГРВІ в Україні менша  на 17,6 % від епідемічного порогу. Тим часом за перший тиждень року від грипу померло двоє людей. Дослідили 133 зразки матеріалів від пацієнтів із підозрою на грип. У 78 випадках визначено РНК вірусів грипу типу А.

Поділіться.

Залиште відповідь